Skocz do zawartości

Problem z łapką

Meiya

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mam pytanko. Niedawno dostałam pierwszego w swoim życiu chomika więc nie znam się na nim jeszcze zbyt dobrze :wink: Dziś rano wyszłam z domu a gdy wróciłam chomik nie stawał na jednej tylnej łapce. Cały czas trzymam ją podkurczoną. Z początku się nią drapał i podpierał na niej lecz teraz już nawet na niej nie staje. Czy mógł ją sobie złamać? Czy móze po prostu zbił np. zeskakując z domku? Muszę od razu iść z nim do weterynarza czy samo mu to przejdzie i "rozrusza" łapkę?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 257
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Królik miał problemy z kręgosłupem.   Traumeel pomaga na wiele schorzeń - podaje się go przy stanach zapalnych, martwicach, urazach i ma rewelacyjne osiągnięcia.   Ludzie którzy mają raka szuk

Jeżeli Traumel pomógł przy problemie z czaszką (tak zrozumiałam z postu Tigro) to czemu przy kończynie nie mogło by być podobnie? Nie rozumiem czemu się utwierdzasz przy swoim, bo tak jak piszą poprze

Nie, to nie ucieczka od problemu. I jak mam być szczera to jesteś egocentryczką, patrzysz tylko na to, że jego już nie będzie i że cię to zaboli, nie to, że jego boli ciągle. I nie porównuj siebie d

Być może, pod twoją nieobecność ktos z domowników wziął chomika, i przez przypadek mu spadł.

Mogło się zdarzyć rówież, że gdy schodził po drutach, łapka mu wpadła miedzy druty i mu się ona wyłamała.

Radzę spojrzeć dokładnie, czy nie ma złamania zamkniętego, lub jakiegoś siniaka pod stłuczeniu.

Odnośnik do odpowiedzi

Chomikowi mogło też coś stać się w kołowrotku. Należy zabrać kołowrotek i pójść z chomikiem do weta. Jeśli nie możesz póść do weta to zabierz mu wszystkie pięterka, kołowrotki itd. Chomik musi znajdować się na jednej płaszczyźnie, aby łapka mu się zrosła. Nie wyciągaj go w czasie kuracji.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zaszkodzi udać się do weterynarza, bo to może być złamanie. Mogło się też zdarzyć, (przypatrz się łapce uważnie) że dałeś mu jako materiał do gniazda watę, co jest ogromnym błędem. Chomik mógł oplątać sobie wokół łapki te drobne włókna waty, krew przestała dopływać i...

EDIT: Oczywiście, jak już wrócisz od weterynarza, napisz, co powiedział i jak się czuje Twój chomik ;).

Odnośnik do odpowiedzi

To dziwne ale zauważyłam też że od czasu gdy ma problemy z łapką stał się jakiś taki mało ruchliwy. Niby lekko się na niej podpiera ale zamiast chodzić i niuchac po klatce ciągle leży i tylko podnosi się do jedzenia. Czy to jego"lenistwo" może być od łapki czy może to od czegoś innego?

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Mam problem.

Moja chomiczka ma rane na tylnej nożce. Leci jej krew.

Myślę, że ma to związek ze zmianą kołowrotka. Gucia zjadła już 3 kręciołki i to jest 4.

Jest to troche inny model i najwidoczniej niezbyt dobry :down:

Wyjęłam już kołowrotek i zabezpieczyłam kratki. Co dalej? Odkazić czymś nóżkę? Pozwolić w spokoju się goić?

Niestety mój chom jest trochę zwariowany i z braku kołowrotka, wchodzi na pręty i spada :(:):

Help! :*(:

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki to był kołowrotek ?? Masz może przykładową fotkę ??

Ja myślę, że nie powinno się ingerować samemu w tą ranę, ewentualnie zgłosić się do wetka. Do tego czasu chomiczek powinien sam sobie z tym poradzić...

Odnośnik do odpowiedzi

Ja go mam od grudnia 2004,no to teraz 2 latka mu strzelą

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:25 ]

Tylko "spód" ma łysy,reszta ok,sierść ma zdrową,nie jest matowa,dziwne...

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 14:57 ]

Ratunku!!!!Jest coraz gorzej!To jest jakis paraliż.On teraz dwie nóżki ciagnie.Dopiero jutro moge iśc do weta,bo jestem dzisiaj w pracy. :(

Odnośnik do odpowiedzi

Pięterko ma,ale jakby z niego spadł to pryszcz,bo jest bardzo niskie.On się wpinał zawsze po klatce i prędzej spadł (jeżeli to się stało od upaści)gdzieś z góry klatki.Mam taką pracę,że nie dałam dzisiaj rady pójść do weta,Śnieżynek sobie siedzi,dużo śpi,apetyt ma,tyle dobrze.Jestem teraz w pracy na nocce,kończę o 8 i od razu jadę po niego do domu i do weterynarza.Ja mam takie wrażenie,że to jest od kręgosłupa,albo jakieś zapalenie....Mam nadzieję,że ten lekarz coś poradzi :*(:

Odnośnik do odpowiedzi

moja tak miala, kiedy spadla z gory, po miala przednią spuchnieta, ale po kilku dniach przeszło :) Kiwedys pzrez chwile miala, ze ciagnela za soba nogi, al eto trwalo jakies 10-20 min :) Byc moze chomis spadl z gory klatki, uderzył w kregosłup (np. o pietro) i teraz sie tak dziej :) Być moze tez ze starosci ma i lysienei i paraliz / napisz, co powiedzial wet :)

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem może być już wiek,ale wet pochwalił,że jak na 2 lata bardzo mlodo wygląda.Przypuszczalnie moglo się to stać od upadku.Dzisiaj jest dużo lepiej,posuwa się już do przodu,nie kreci w kółko,jak wczoraj i zaczyna powoli stawać na tylnich lapkach :D Lekarz dal mu jednak zastrzyk,jakiś przeciw zapalny,na takie reumatyczne sprawy.Mialam zapłacić 5zł,ale w rezultacie nie zapłacilam,bo nie mialam akurat drobnych,a on rzekomo nie mial wydać :wink: Mamy pojawić się w piątek lub sobote na kontrolę.Kochany ten lekarz,już nie raz mi pomógł z innymi stworzeniami.Poleciłam go na forum o wetach,może ktoś z Wrocławia skorzysta. A z łysieniem na brzuchu jest ok,sierść odrosła,może na zimę zmienial,ale wszystko gra.Dam znć co się będzie ze Śnieżynkiem działo.Pa

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 23:26 ]
Miło patrzeć jak zwierzątko zdrowieje:).Juz wczoraj wieczorem Śnieżynek zaczął chodzić,dzisiaj biega :D,ale kolowrotka mu nie daję.W piątek pójdziemy na kontrolę.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 23:32 ]
Kurcze,no nie jest dobrze,zastrzyk pomógł na trochę,ide jutro do weta jeszcze raz.Ma ten niedowład tych łapek.To już chyba wiek daje o sobie znać. :down:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 20:25 ]
No dobra, mój chomik to chyba symulant, nie wychodzi mu to chodzenie, więc poszlam do weta, a u weta on biega! Profilaktycznie lekarz podał mu kolejny zastrzyk przeciwzapalny, ale powiedzial też, że daje po raz ostatni, bo to malenkie stworzonko nie powinno być tak faszerowane takimi lekami. Tak to już bywa u chomikow, że "siadają" im kończyny, bo prowadzą ruchliwy tryb życia. Poza tym Śnieżynek ma dobry apetyt i nic wiecej mu nie jest. Mam nadzieję, że ustąpią całkowicie te dolegliwości. Teraz sobie chodzi po biurkui calkiem sprawnie mu to idzie :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...

Mój chomik dzisiaj rano miał koło tylnej łapki coś siwego bez sierści. Było to dosyć duże. Zrobię temu zdjęcie to dam ale teraz pytanie - co to może być ?? Spuchnięcie czy stłuczenie ?? Miałam pojechać z nim do weta ale dzisiaj niedziela i nie przyjmuje. Jeśli to jest stłuczenie lub spuchnięcie to co mam robić żeby się zgoiło ?? Błagam o pomoc !!

błąd x1 (Marta)

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... To na pewno stłuczenie. A jest spuchnięte ?? Kuleje ?? Twój chomik na pewno wspinał się , spadł i stłukł sobie łapkę. Bąbel też tak miał. Miał bardzo spuchnięte i trochę kulał. Napisz czy kuleje i czy ma spuchnięte, wtedy spróbuje ci pomóc.

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm być może o coś zawadził. Jest to zaczerwienione?? Najlepiej pójść do weta. Lepiej "dmuchać na zimne". Próbowałaś robić jakieś okłady swojemu chomiczkowi?? Może z rumianku?? Nie jestem pewna, bo mój chomik nigdy na nic nie chorował, więc nie miałam żadnych doświadczeń z chorobami u chomików. }{ Ja bym na twoim miejscu wyjęła zabawki(np. kołowrotek) żeby jego stan się nie pogorszył i żeby nie uraził sobie tej rany. Staram się pomóc jak mogę. Jak znajdę jakieś dokładniejsze wiadomości na pewno napiszę.

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik dzisisaj rano miał koło tylnej łapki coś siwego bez sierści.

Coś siwego bez sierści, czyli jakaś narośl?

Po spuchnięciu czy stłuczeniu łapka jest wyraźnie grubsza, chomik niechętnie jej używa i może być lekko zaczerwieniona - więc to raczej nie to.

Zobacz to:

Objawami infekcji skórnej jest:

- wypadanie sierści,

- zaczerwienienia i podrażnienia skóry,

- strupy,

- łuszczenie skóry

- zgrubienia i fałdy na skórze

- intensywne drapanie.

Ale lepiej dodaj zdjęcie - będzie łatwiej.
Odnośnik do odpowiedzi

Nie robiłam bo nie miałam czym ale będą może wieczorem. Pucuś ma zgrubienie z lewej strony przez tylną łapką gdzieś na wysokości pachwiny

i to zgrubienie na barwę fioletową , staje na lewej tylnej nóżce i normalnie chodzi , przy dotyku tego miejsce nie reaguje czyli myślę że to go nie boli , miejsce to nie jest twarde.

Odnośnik do odpowiedzi