Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku klatkę Gigant jednak otwory pomiędzy szczebelkami wynoszą 1cm2mm,a ja chcę mieć chomika dżungarskiego.Czy chomik dżungarski może uciec z takiej klatki?Jeśli tak to widziałam klatkę o wymiarach 70x50x70(napisane było,że jest dla szczurów)i ewentualnie mogłabym ją kupić jeśli z tamtej chomik by uciekł,bo ta klatka dla szczurów ma odstępy pomiędzy szczebelkami 1cm i czy z tej też mógłby uciec chomik dżungarski?

Powiem szczerze, że moja Maja miała klatkę z odstępami 1cm x 1 cm i z niej uciekała..ale to od razu po zakupie było, a wtedy była jeszcze malutka, a poza tym klatka była stara i niektóre pręty miała trochę pokrzywione :D . Uważam, że dla dżungarska 1 cm na 1 cm to odpowiednia klatka, przez odstępy 1,2 cm mógłby uciec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z przedmówcą U mnie tak sama z 1cm w starej klatce uciekał bo były dość miękkie pręty ale w nowej z 1cm było już ok Każdy mm więcej bym nie ryzykowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanowczo nie zgodzę się z poprzedniczkami. Trzymałem maluteńkie dżungarki w Gigancie i nigdy nie miałem problemów z ucieczką. Uważam, że 1,2 cm odstępu jest jak najbardziej bezpieczne dla dżungarków, które nie są jakieś przeraźliwie małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.Kupię nową klatkę(teraz już wiem,że będzie to klatka dla szczurów,przerwa między szczebelkami 1cm)więc mam nadzieję,że chomik nie ucieknie :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanowczo nie zgodzę się z poprzedniczkami. Trzymałem maluteńkie dżungarki w Gigancie i nigdy nie miałem problemów z ucieczką. Uważam, że 1,2 cm odstępu jest jak najbardziej bezpieczne dla dżungarków, które nie są jakieś przeraźliwie małe.

A nie uważasz, że lepiej dmuchać na zimne i kupić klatkę z mniejszymi odstępami niż z większymi? To, że Twój chomik akurat nie uciekł nie oznacza to, że inne nie uciekną :P Moja Maja mimo, że ma już ponad pół roku, z łatwością przecisnęłaby się między 1,2 cm odstępami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem klatkę z odstępami 1.2 cm i miałem małego dżungarka to mi nie uciekał,

nie miał szans wyjść. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ana443, ja nie widzę potrzeby dmuchać na zimne. Nie widzę potrzeby kupować klatki czasem znacznie droższej w obawie przed ucieczką, na którą szansa wynosi 1% (albo i mniej). Moja dżungarka Hermenegilda przeciskała się pod drzwiami, gdzie był odstęp 12 mm, ale z klatki nie była w stanie uciec. Ucieczka z klatki między prętami jest zdecydowanie trudniejsza niż przeciśniecie się przez jakąś szparę. Dzieje się tak dlatego, że przeciskając się między prętami chomik nie ma powierzchni, o którą mógłby się odpychać łapkami. Z tego powodu uważam dmuchani na zimne za niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M_M, ale 12mm to to samo co 1,2cm :) .Ja też nie polecałabym klatki z takimi odstępami . Chomik może mocno się spłaszczyć i wtedy bez niczego się przeciśnie . Jeżeli zobaczy , że ma taką szansę z pewnością nie odmówi , gdyż chomiki uwielbiają dłuższe wycieczki po pokoju i chomik po prostu sam się 'obsłuży' .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ana443, ja nie widzę potrzeby dmuchać na zimne. Nie widzę potrzeby kupować klatki czasem znacznie droższej w obawie przed ucieczką, na którą szansa wynosi 1% (albo i mniej). Moja dżungarka Hermenegilda przeciskała się pod drzwiami, gdzie był odstęp 12 mm, ale z klatki nie była w stanie uciec. Ucieczka z klatki między prętami jest zdecydowanie trudniejsza niż przeciśniecie się przez jakąś szparę. Dzieje się tak dlatego, że przeciskając się między prętami chomik nie ma powierzchni, o którą mógłby się odpychać łapkami. Z tego powodu uważam dmuchani na zimne za niepotrzebne.

Wydaje mi się, że nie ma dużej różnicy w cenie między klatką z odstępami 1 cm, a 1,2 cm, ale może się mylę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie ma potrzeby aż tak się bulwersować. :)

Z 1,4 wszystkie moje dżungary uciekały. Myślę więc, że przy 1,2 te mniejsze też sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę kupić tą klatkę http://allegro.pl/super-klatka-dla-chomika-jerry-iii-platforma-i1461131857.html tylko mam ograniczenie co do wysokości klatki i mam pytanie bo tam jest podana wysokość " wysokość 29cm+ 16cm tunel " < -- w tym już jest obliczona kuweta ?

ps. pierwszy raz kupuję klatkę przez allegro :)

dziękuje z góry ; ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Mi się zdaje, że wysokość 29cm jest całością (tj. kuweta + pręty), a ten cały tunel ma wysokość 16tu cm. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam że jeszcze ciągnę temat odstępów między prętami, ale wygrzebałam filmik, na którym widać jak Lou odnosi się do miary 1,2 cm :)

http://tinypic.com/r/2q2lt36/7

Teoretycznie odległość między prętami wynosi w tej klatce 1 cm, ale pewnie w wyniku jakiegoś błędu fabrycznego dwie szczeliny w przednich drzwiczkach były większe od reszty, bo miały właśnie 1,2 cm. Oczywiście nie trzeba się tym sugerować przy wyborze klatki, bo Lou był wtedy dość drobny, a klatka malutka, więc okruszek miał większą motywację do pchania się na wolność.

PS: Filmik wygląda dość dramatycznie, ale nie działo się nic złego - klatka była wstawiona na ogrodzony wybieg, a Lou napchał sobie wcześniej lewy polik, dlatego miał mały problem z powrotem do klatki. Zwykle przechodził tymi drzwiczkami całkiem luźno, jakby prętów w ogóle nie było. Oczywiście sytuacja zaraz została opanowana, a drzwiczki zabezpieczone ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M_M, ale 12mm to to samo co 1,2cm :)

XxDiaNka, a czy ja gdzieś napisałem że 12mm to jest jakaś inna odległość niż 1,2cm? Jak chcesz się czepiać to wcześniej przeczytaj tekst ze zrozumieniem.

ana443, różnicy w cenie może dużej nie ma, ale 12 mm jest standardem stosowanym u wielu producentów i niewątpliwie oferta takich klatek jest znacznie większa, niż oferta tych mających odstęp 10mm, więc może być łatwiej znaleźć atrakcyjną ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja koleżanka sprzedaje klatke po śwince morskiej która ma odstępy około 1 cm i jest dość duża ( będzie ze 80-70 x 40 ). Czy nada się dla syryjka ? Niestety nie mam linków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile na pewno ma taki ostęp między prętami to powinna być w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ma tak małe odstępy to się nada,tylko będziesz musiała pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu tej klatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Busia w poprzedniej klatce miała odstępy 1,1cm i nigdy nie zdarzyło się jej uciec.

Dla prawie 3-miesięcznego syryjka 1,2cm wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M__M Wiem że muszę pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu ;p już kupiłam kołki i deski żeby zrobic pieterka i inne zabawki ;P Edytowane przez Chomikova199

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powinien xD

Co do klatki

duża i tania .

śmiało kupuj . ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M_M skąd wiesz,że szans na ucieczkę wynosi 1% albo i mniej Prowadzisz badania Miałeś grupę 100chomików w klatkach 12mm z czego tylko 1 uciekł i to nie cały? Ja na własne oczy widziałam jak 8 miesięczny samiec się przeciskał więc to potrafią i nie ryzykowała bym czy trafi mi się chomik co umie uciec czy nie Obojętnie jaki jest rachunek prawdopodobieństwa uważam, że lepiej kupić klatkę z 1cm odstępami wybór jest naprawdę duży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
penelope, nie muszę robić dokładnych badań. Wystarczy mi to, że widziałem ile chomików przewinęło się przez to forum i tylko kilka z nich uciekało między prętami. Oczywiście ty możesz kupić sobie sto, albo i tysiąc chomików i zrobić badania. Ja nie zamierzam i dalej będę twierdził, że prawdopodobieństwo jest bardzo małe. A chomiki będę trzymał w klatkach o odstępach 12mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej zakupić samlę i tyle. Nie ma problemu czy ucieknie między prętkami czy nie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi