Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tigro - po pierwsze.

Jak się zdecydowalam na klatkę od Jazz, to ona mi nie chciała jej sprzedać za pobraniem, więc kupiła ją Motusa. Ja za przelewem nie chciałam kupować (świadczyły o tym dłuuugie rozmowy na SB).

Po drugie.

Zastanawiałam się nad kołowrokiem, ale nie chciałam kupować..

Po trzecie.

Nie każdy upatrzy sobie klatkę i juź od razu ją kupuje.. Miałam tak z tą w której teraz Ami narazie mieszka.. Kupiłam na 'łapu-capu' beznadziejną klatkę i źałuję, bo nawet za 10zł jej nie sprzedam..

Dlatego chce się poźądnie zastanowić zanim się zdecyduję..

Rodzice się zgodzili, ale na początku grudnia mogłabym ją kupć..

Pozostaje tylko to,źebym ja się zdecydowała..

Co do klatki to nie jestem przekonanna do tego zaokrąglenia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpie byś kupiła klatkę za 199zł, więc kup Jerrego :) a jak masz takie finanse to kup już lepiej setkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na setkę nie mam miejsca, a tą Dino chche kupić w grudniu, albo jak będzie masowe zamawianie, to wydzie taniej..

Dla Twojej wadomości nikt mi nie zabroni kupować takiej klatki, bo 'Wątpi w to'.

To niech se wątpi, ja wiem swoje, źe kupię..

Rodzice mi obiecali, to niech dotrzeymają słowa..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale masowego zamawiania już nie będzie... bo każdy kto miał coś kupić kupił w tym miesiącu.

a nawet jeśli nie wysłałabym Ci tej klatki za pobraniem. Bo u mnie najpierw się wpłaca.

Jak dla ciebie niema różnicy 199zł a 80zł i nie szanujesz pieniedzy rodziców to już nie moja wina...

Myślę, że dla Twoich rodziców będzie to różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślałam, że jak będzie masowe, to zapłacę ok. 140zł z dostawą, ale jak nie ma masowego, to pewnie 200zł rodzice mi nie dadzą..

Bedę musiała zbierać..

Tobie mogłabym przelewem zapłacić, ale Jazz nie.. :p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta klatka za 200 zł na pewno się nie opłaca. Za 110 tak, ale nie dałabym za klatkę niewiele większą od Jerrego tyle pieniędzy... Są większe klatki za mniejsze pieniądze, może przemebluj lekko pokój i wciśniesz gdzieś inną klatkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytrynko, jeśli masz szansę kupić taką klatkę jak Ci pasuje, to chyba lepiej dozbierać fundusze i kupić, niż kombinować z innymi bo są tańsze.

Co do faktu kupienia Jerrego od Jazz, nie zrobiłabym świństwa komuś z forum i nie podkupiłabym niczego co ktoś już tak bardzo chciał kupić. Dopiero gdy dostałam wiadomość że Cytrynka jej jednak nie bierze, wtedy zabrałam się za formalności. No są rzeczy, których się nie robi w cywilizowanym świecie. Swoją drogą klatka jeszcze jest u Jazz lub na poczcie. U mnie jej w każdym razie nie ma. Zaczynam się trochę martwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motusa - na Jazz musisz naciskać, najlepsza metoda na nią.

Cytrynka od nie wiadomo kiedy chce kupić klatkę, minęły co najmniej 2 miesiące, myślę że każdy w tym czasie na coś by się zdecydował, wiedząc przynajmniej jakie wymiary maksymalne można mieć. A pytanie kilka razy o to samo robi się nudne, nam też się nie chce za każdym razem odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bilq - mam pokój z braćmi i móźliwości przemeblowania nie ma, niestety..

A klatka moźe stać tylko u nas w pokoju..

_Chomusia_ czekałam aź rodzice mi pozwolą, wcześniej Jazz mówiła, źe mi wyśle za pobraniem.

Gdy juź chciałam kupić klatkę i jej o tym napisałam, to mi powiedziała, źe albo przelew, albo klatkę sprzedaje Motusie.. Przelewem wtedy nie miałam moźliwości kupić, więc nie kupiłam..

To w takim razie jakie klatki mi polecacie ??

Muszą być do 140.00 zł, niestety..

Jakieś 65x35 lub 65x40 by mi odpowiadały..

Wolałabym niskie, bo wyźszej nie miałabym gdzie dać..

Dawajcie linki do klatek, które waszym zdaniem oplaca się kupić..

// Edycja ---------------------------

Zastanawiam się, czy by jednak nie kupić Jerrego I..

Nie wiem.. pomóźcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytrynko , kup jerrego 1 od Tigromaniaka . Najbardziej ci się opłłaca . :ha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, ale ja chcę, źeby klatka była jak największa, a tamta ma 58x38..

Wolałabym coś typu 65x40..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytrynko, zależy od ciebie. Wiele osób się w tej sprawie wypowiedziało, nie będziemy ciągle tłuc jednego tematu. I tak zrobisz jak chcesz .. 'Bo już ma być ta... nie jednak dino.. nie inna... nie dino... .'

Decyzja należy do Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie wiem, czy jest taka klatka, co ma typowo taki wymiar, jaki Ty chcesz. Użyj swoich rąk i Google (albo chociaż przejrzyj temat, gdzie jest trochę linków z klatkami).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok..

Rozumiem, że nie chce wam się wszystkiego od nowa tłumaczyć, jest ok.

Zaglądnę do tematu z klatkami, dzięki^^.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla syryjka się nie nadaje, ale dla dżungarskiego jest taka akurat. Nie jest za mała, ani wielka też nie jest. Akurat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to zbyt wielka klatka. Dużo słów było przeciw, że plastik kiepskiej jakości, że matowieje, że to że tamto. Mam w domu alexy. Dla syryjskich robią za klatkę przejściową, czyli jeśli jest jakiś młody chomik, lub taki, który dopiero co przyjechał. Czuje się pewniej w zabudowanej klatce niż z prętami. Dla dorosłych, a nawet dla podrastających syryjskich jest już za niska. Dla dżungarka jednak na wysokość nie jest zła, szkoda, że na długość i szerokość nie ma większych odpowiedników. Np Alex medium i Maxi Alex. Może kiedyś coś takiego wymyślą. wygodne jest to, że można nasypać dużo piasku czy trotków i nic się nie sypie, niewygodne jest to, że nie każdy kołowrotek powiesisz. Oczywiście w zestawie jest kołowrotek, ale powiedzmy że przydatny jest trochę mniej niż piętro w Alexie. Szczerze mówiąc, choć wolę klatki plastikowe, lepszym wydatkiem jest Jerry 2 , bo na szerokość masz tą samą klatkę co Alex, ale masz miejsce na wysokość więc możliwość załadowania oryginalnych, bądź własnych pięter. Ma więc nieco więcej możliwości. Kołowrotek tez wejdzie nie tylko 20 ale nawet 28 czy 30. Jednak Alex- fajnie urządzony może być wygodnym i estetycznym mieszkankiem. Przynajmniej na początek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o tych :

http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-108

http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-je ... 69582.html

Jakie macie opinie o nich ??

Pytam się, poniewaź chciałabym którąś z nich na Mikołajki chomikowi kupić..

Dżizas....

Normalne klatki. Lepsza ta z drewnianym wyposażeniem (gigant) moim zdaniem. Ale to jest moja zdanie i pytasz się setny raz o to samo... Opinie o tych klatkach były już chyba wcześniej wiele razy przedstawiane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytrynka, wiem, że rozważałaś już Jerrego. Myślę, że nie jest to zły pomysł, zwłaszcza, że miałaś jakieś ograniczenia miejscowe, a druga klatka jest nieco wyższa. Wiadomo, daje to dodatkowe możliwości, ale sama musisz pomyśleć czy taka Ci się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to zbyt wielka klatka. Dużo słów było przeciw, że plastik kiepskiej jakości, że matowieje, że to że tamto. Mam w domu alexy. Dla syryjskich robią za klatkę przejściową, czyli jeśli jest jakiś młody chomik, lub taki, który dopiero co przyjechał. Czuje się pewniej w zabudowanej klatce niż z prętami. Dla dorosłych, a nawet dla podrastających syryjskich jest już za niska. Dla dżungarka jednak na wysokość nie jest zła, szkoda, że na długość i szerokość nie ma większych odpowiedników. Np Alex medium i Maxi Alex. Może kiedyś coś takiego wymyślą. wygodne jest to, że można nasypać dużo piasku czy trotków i nic się nie sypie, niewygodne jest to, że nie każdy kołowrotek powiesisz. Oczywiście w zestawie jest kołowrotek, ale powiedzmy że przydatny jest trochę mniej niż piętro w Alexie. Szczerze mówiąc, choć wolę klatki plastikowe, lepszym wydatkiem jest Jerry 2 , bo na szerokość masz tą samą klatkę co Alex, ale masz miejsce na wysokość więc możliwość załadowania oryginalnych, bądź własnych pięter. Ma więc nieco więcej możliwości. Kołowrotek tez wejdzie nie tylko 20 ale nawet 28 czy 30. Jednak Alex- fajnie urządzony może być wygodnym i estetycznym mieszkankiem. Przynajmniej na początek.

Dzięki :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sprawy. Tu masz dla porównania Alexa Pyśka i ten sam dół ale już po przesiadce na Jerrego. Pięter nie dorabiałam. Przepraszam, że fotki robione komórką.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widać więc róznicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o tych :

Jestem za drewnem, jeśli Ci się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o tych :

Ja tez byłabym za tą z drewnianym wyposażeniem. Nie jest jakoś strasznie droga, a wielkość jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też bardziej jestem za tą z drewnianymi pietrami . Jest trochę większa od jeerego i nie aż taka droga ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi