Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej wstawię dodatkową szybkę żeby podłoże nie wysypywało się przy otwieraniu. Przejrzałam tyle ofert w necie i praktycznie każde terrarium było by do przeróbki. 

Wysłałam też maila z zapytaniem o możliwość zrobienia terrarium na zamówienie do kilku sklepów, które niby się tym zajmują,  ale żadna firma nie raczyła mi odpisać :(  zostało mi kombinowanie lub budowa całości od zera... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze pomyślisz i pojedziesz do Castoramy, samodzielna budowa będzie relatywnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama budowa czy materiały nie stanowią problemu. Niestety nie mam miejsca gdzie mogłabym budować takie terrarium.
Mój chłopak namawia mnie do szklanego, żeby maluch miał jak najwięcej widoków i chyba na takie się zdecyduje.
Znalazłam jedno w takich wymiarach jakich szukałam, 13cm kuweta, bez udziwnień i przystępna cena - praktycznie przypomina jedno z ostatnich postów o syryjku :)

Mam dodatkowe pytanko z troszke innej beczki. Czy zabawki/kryjówki z żywicy poliestrowej popularnej wśród terrarystów nadają się dla chomcia?
W kilku sklepach internetowych było pare na liście artykułów dla gryzoni i powiem szczerze, że mnie zaciekawiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie Pączuś nie obgryza wyposażenia, ale każdy nowy przedmiot hapsnie po razie na spróbowanie. Faktycznie lepiej nie będę ryzykować i zainwestuje w atlas i kamyczki :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

http://klatki.sky-shop.pl/Topobello-100-p67

Czy ta klatka będzie w porządku dla chomika syryjskiego? Może zna ktoś tańsze odpowiedniki? Chciałabym kupić nowe lokum dla Puszka do 150 zł, ale nawet używanych nie ma na 100 cm z mojej okolicy. :( A jeśli już są to tylko otwierane od góry, a jestem na etapie oswajania chomika i on bardzo nie lubi (jak każdy chyba) jak stoję nad nim, więc szukam klatki z drzwiczkami otwieranymi również od przodu (mam zabezpieczenia z poprzedniej klatki, więc nie boję się, że sobie ją otworzy). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanko: Czy musi to być koniecznie klatka?

Znalazłam taką - https://www.olx.pl/oferta/klatka-metalowa-duza-100x50x45cm-CID103-IDxthSb.html#ca2a80884a

Myślę, że jeśli lokum będzie stało w takim miejscu, gdzie będziesz mogła swobodnie włożyć rękę od góry, to z oswajaniem nie będzie problemu - grunt to stanąć lekko z boku i odpowiednio podsunąć rękę z łakociami pod nosek malucha :)

Lepsze są terarria i akwaria :)

Znalazł się nawet agadir w niezłej cenie - normalnie chodzi po 2x tyle z tego co pamiętam  https://www.olx.pl/oferta/klatka-CID103-IDxQ8Ym.html#45f330882c

Poszperałam chwilkę i z okolic Łodzi jest kilka ogłoszeń z akwariami świetnie nadających się na lokum:
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-dla-chomika-kolowrotki-CID103-IDxHwky.html#496e16be36 - Trzeba by było się dopytać o dokładne wymiary, cena kusi, aczkolwiek trzeba będzie je troszke poszorować.
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-160-l-sprzedam-CID103-IDxT3jQ.html#496e16be36 - samo akwarium bez tej drewnianej nadstawki, na oko bdb stan, 160L czyli powinno mieć mniej więcej 100cm x 40cm. Jeśli na żywo wygląda tak jak na zdjęciu to myślę, że warto za tę cenę.

W wiekszych miastach jest więcej sklepów, warto się też przejść i podpytać, może trafi się jakieś rozszczelnione akwarium za pół darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo dziękuję ♥

Dzisiaj zadzwonię i spytam się o tę pierwszą pozycję. Wszystkie swoje chomiki trzymałam w klatkach, a Puszek w poprzedniej, w tej przed terrarium, nie wspinał się na pręty, więc nie sądzę, że będzie chciał strzelać akrobacje. Jestem po prostu bardziej przekonana do klatek. Wylatujące trociny ani trochę mi nie przeszkadzają. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam wolę szklane zbiorniki z dużą ilością ściółki gdzie widać jak mój maluch się zakopuje i jakie harce odstawia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 11.08.2010 o 15:07, lolsia12 napisał:

A co myślicie o tej ?

http://allegro.pl/item1173396565_super_ ... ml#gallery

ma dług 60cm : szer. 36 , wys. 54 c.

Moim zdaniem bardzo dobra, ale dla dżungarskiego albo roborowca :D dla syryjskiego ujdzie, ale zdesydowanie radzę większą, oczywiście jeśli kupujesz syryjskiego. Mam nadzieję że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Chomiarz napisał:

Moim zdaniem bardzo dobra, ale dla dżungarskiego albo roborowca :D dla syryjskiego ujdzie, ale zdesydowanie radzę większą, oczywiście jeśli kupujesz syryjskiego. Mam nadzieję że pomogłem

Nie ujdzie... Chomiki syryjskie potrzebują minimum 80x40. Z doświadczenia widzę, że roborki mimo małego rozmiaru również źle czują się w klatkach mniejszych niż to. 

Z resztą dla dżungarów również nie jest to odpowiednia klatka. Minimum to 60x40. NIE 60x36. Odsyłam do przeczytania poradników na forum przed udzielaniem rad...

Dodatkowo - nie ma sensu odpowiadać na pytania z 2010 roku, to troszeeeeeczkę późno.

Edytowane przez chellmewhy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.01.2019 o 01:31, Chomiarz napisał:

Moim zdaniem bardzo dobra,

Niedobra dla żadnego chomika, nie udzielaj takich rad, radzę z pozycji admina!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.01.2019 o 14:20, Szybcior napisał:

Niedobra dla żadnego chomika, nie udzielaj takich rad, radzę z pozycji admina!

Na prawdę 4 cm aż tak przeszkadzają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 cm na wymiarach to nawet 300cm2 więc dla chomika to duża różnica. Pomyśl co mógłby zrobić na takiej powierzchni. Poza tym to są wymiary minimalne A nie odpowiednie czy zalecane. 60x40 to już i tak zaniżone minimum

Edytowane przez Chrupka01
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

60x40 dla karzełków to zaniżona polska norma.
Ja przerobiłam klatkę o kilka cm węższą od tej normy... chomik nie był szczęśliwy, wspinal się jak nakręcony i narażał na różne urazy związane z upadkiem, ciężko było go oswoić i na dobrą sprawę przetestowałam, że zmieniał się w przekochanego malucha kiedy wypuszczałam go na wybieg ale w klatce włączał mu się tryb samotnika, którego lepiej nie dotykać i w ogóle dać mu spokój. Tak więc te kilka cm dużo zmienia, a lokum chomika to praktycznie cały jego świat. Też byś wolał spędzić życie w 4 pokojowym apartamencie a nie w ciasnej celi.
Poszperaj po forum, napewno znajdziesz normy innych europejskich krajów wrzucone bodajże przez Podrika... przy niektórych jak np. Niemcy, Polska norma wypada blado.

Edytowane przez Squirrella
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi