Skocz do zawartości
StanisławSulica

Chomiki w obiektywie - edycja specjalna

Rekomendowane odpowiedzi

Podrik, zgadzam się z Tobą w zupełności, co do mikroklatek. Ale po prostu nasunęło mi się skojarzenie z trzymanymi w słoikach przez szalonego naukowca eksponatów zamoczonych w formalinie :D

E: Nic nie brałam, że mam takie skojarzenia :D

cokolwiek bierzesz, bierz połowę! :D :D

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostrość powalająca. :D Tylko podrik nie dała się pokusić na odruch robienia zdjęcia blisko obiektu. I klimat rewelacja! Jak ze starej spiżarni. Taki trochę PRL ... :D Ale chomiki wśród przetworów - bomba. Normalnie efekt zaskoczenia, jak trzeba. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetwory cioci Porik :D

Jak dobrze, że zabawa w końcu doszła do skutku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej no!!! Ja swoich też nie widzę :P a przecież jeden jest czarny a drugi był biały... Porażka. :D Ma się tę rękę. :D

Ale i tak superowo, że w ogóle coś wyszło. :)

Ja chcę kolejną turę!!! :P

Tak sobie myślę, że ewentualnie brązowy chłomiak 22 to mógłby być Bromba... Ale to by znaczyło, że ta szara plama z 21, to moja bielusieńka Sweety, i to mi jakoś tak nie pasuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może tak właśnie być. Można ustalić po kolejności od kogo dostałaś i do kogo wysłałaś - zdjęcia są wrzucone w kolejności jak były robione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po sposobie trzymania chomika i ogólnie po zdjęciu, ja, której to nie jest chomik twierdzę, że to Bromba. :D A co do Sweety - cień i kolorystyka też robią swoje. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzwoneczku po sposobie trzymania chomika? ja bym nie pamiętała :D moje kudłacze nawet dość szybko rozpoznałam, ale wydawało mi się że robiliśmy więcej zdjęć, czy tylko po dwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taaaak, im bardziej się przyglądam, tym bardziej widzę Brombacza w tym brązowym stworku. :)

Aczkolwiek zadziwia mnie fakt, że można poznać po sposobie trzymania chomika, booooo, mam mało zdjęć z chomikami na rękach. :D To jeszcze może zdradź mi Dzwoneczku co rozumiesz przez "po zdjęciu", bo chyba jestem bardzo przewidywalna. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy robi charakterystyczne dla siebie zdjęcia, taką swoją wizytówkę. :) Jestem po fotografii, analiza zdjęć to chleb powszedni, takie rzeczy od razu się wyłapuje. Waszych zdjęć od groma się naoglądam, większość pamiętam.

Pewnie dlatego, że masz takich samoróbek na dłoni mało, to tym bardziej mi się kojarzą.  Biorąc do tego fakt, że ciemnych chomików wśród uczestników jak na lekarstwo, to chyba zbyt długo nie trzeba tu dociekać. :) Ze Sweety bym nie poznała w pierwszej chwili, ale Brombę od razu skojarzyłam.

Zadowolony Watsonie? :P

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ooo dzwoneczku, to ja tez poproszę analizę fotografii :D co robię charakterystycznego? :D ciekawi mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze, jeszcze, jeszcze. :)

Ja się już nie mogę doczekać na drugą turę. :P Może tak w okolicy wakacji? Co Stasiu????? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe. :D Podrik. :D

Ciepła kolorystyka z  przewagą brązów i żółci. Umiejętność kadrowania i posługiwania się głębią ostrości. Czystość zdjęć. Zdjęcia dokumentujące, przedstawiające co najważniejsze. We mnie ogólnie wywołują wrażenie spokoju, porządku i takiej rzeczowości. :)

A w drugiej edycji, jak się odbędzie, to też chcę wziąć udział. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:D :D

dziękować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej rozbawiły mnie zdjęcia Podrik, oryginalny pomysł :D ale reszta jest równie świetna ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolę nie wiedzieć co "charakteryzuje" moje zdjęcia - zwłaszcza patrząc na cudnego Bambusa robionego spod biurka, bo miejsca "dla mnie" brakło xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie zdjęcia dostarczyły to o co chodziło - dobrą zabawę!

Druga edycja tak, ale:

1) Aparat z obiektywem ostrzącym z niewielkiej odległości

2) Lista osób mocno zawężona do tych z najlepszą opinią, aby uniknąć przestojów i utraty aparatu i zdjęć (chociaż przecież mysza miała doskonałą opinię)

Gdyby tak dobrze zawęzić listę osób to bym nawet był w stanie swojego Zorki 11 wysłać. Dalmierzem nie byłoby problemu z ostrością i jakością. A może kupiłbym na tę potrzebę na Allegro jakiegoś Zenita z obiektywem 50mm, czemu nie. Chowder ma Fed'a 2, to też fajny aparat, może on by chciał wysłać :) Sprawa do dogadania jeszcze.

Edytowane przez StanisławSulica
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli byłaby druga edycja a ja mogłabym wziąć udział to od razu się piszę ! :) 

Zdjęcia z tej serii są świetne, szkoda, że tak wyszło no ale opłacało się czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś Stasiu naknociłeś z nazwą tematu :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stasiu, bez regulaminu się nie bawimy. Zbierasz od wszystkich chętnych dane osobowe, u mniej letnich -również dane rodzica, adresy, maile i telefony. Ustalamy czas mania aparatu na stanie. Przewidujemy możliwość zmiany kolejności, bo przecież wypadki różniste się zdarzają. Każdy chętny przygotowany regulamin drukuje, skanuje, podpisuje pełnoletni i Tobie wysyła. Z dopiskiem, że resztę reguluje Kodeks cywilny (choć dopisek nie jest potrzebny, bo k.c. i tak wszystko reguluje, ale zawsze robi za straszaka i dodaje powagi).

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jezu dopiero to zobaczyłam xDDDD 

PIĘKNE!!!

17 i 18 moje tak bardzo xD

kocham to xDD

<#3333

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak bardzo refleks szachisty :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja też, świetna inicjatywa :)

Piszę się na kolejną edycję, na zachętę dodam, że sama też cykam analogiem, a do tego sama wywołuję i robię odbitki (BW) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi