Skocz do zawartości
Risa

Chomiki w obiektywie

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne!

Chciałam na wstępie wspomnieć, że w tym konkursie nie przewiduję nagród - jest to po prostu forma wspólnej zabawy i "nutki zdrowej rywalizacji"

Udział jest dobrowolny z przestrzeganiem regulaminu forum oraz zasad konkursu (patrz niżej).

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest tematyczny: wszelkie zdjęcia zgłaszane do niego muszą nawiązywać do tematu – inne będą usuwane. Tematy będą inne każdego miesiąca – jeśli ktoś będzie miał jakieś pomysły może nadesłać propozycję na pw.

2. Do konkursu zgłaszamy maksymalnie 3 zdjęcia własnego autorstwa.

3. Każde zdjęcie powinno być dobrej jakości, niekoniecznie w dużym formacie (mile widziana rozdzielczość 640x480 – 1024x768).

4. Zdjęcia wysyłacie do mnie na pw z dopiskiem „Konkursowe - *miesiąc*”, np. . Konkursowe - sierpień.

5. Na każdym zdjęciu musi być chomik, niekoniecznie nasz (np. brata, kuzynki, koleżanki – jednak za pozwoleniem właściciela).

6. Każde zdjęcie zgłoszone do konkursu musi zostać opisane:

a. Imię chomika na zdjęciu.

b. Tytuł zdjęcia.

Są to informacje dla mnie i nie będą podawane do glosowania, jedynie zwycięzca zostanie na koniec podpisany.

7. Pod koniec każdego miesiąca będzie organizowane głosowanie - przy małej ilości zdjęć w formie ankiety; przy większej głosy będą wysyłane do mnie na pw – zasady głosowania poniżej.

8. Pod koniec roku będzie organizowany konkurs na najlepsze zdjęcie roku – udział wezmą najlepsze zdjęcia z danych miesięcy – konkurs grudniowy będzie krótszy o 1 tydzień, który zostanie przeznaczony na głosowanie końcowo roczne.

9. W tym temacie nie komentujemy zdjęć, jedyny moment komentowania zdjęć jest po ogłoszeniu wyników - ze względu na prośbę Pampuszka takie malutkie ustępstwo.

10. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu mamy dwie opcje: piszemy pw lub wiadomość zaczynającą się od słowa „Problem”.

11. Zdjęcia zgłaszamy w podanym terminie, zostaną one opublikowane po terminie zgłoszeń i w tym czasie będzie głosowanie (około 1 tyg.).

Zasady głosowania:

1. Każdy użytkownik może oddać głos na maksymalnie 6 zdjęć nie swojego autorstwa.

2. W przypadku zagłosowania na swoje zdjęcie wykluczamy wszystkie zdjęcia danego użytkownika w danym miesiącu.

3. Raz oddany głos nie ulega zmianie!

4. Podczas głosowania używamy 6–cio stopniowej skali, jak w szkole:

a. Zdjęcie *numer* - 6

b. Zdjęcie *numer* - 3

c. Zdjęcie *numer* - 4

d. Zdjęcie *numer* - 5

e. Zdjęcie *numer* - 1

f. Zdjęcie *numer* - 2

Zachowujemy kolejność zdjęć, a nie punktacji. Może być tak, że wszystkie zdjęcia na które głosujecie ocenicie na 3, albo zagłosujecie tylko na 2 zdjęcia i je ocenicie na 6 i 2.

5. Głosy przesyłacie na pw, a wiadomość tytułujecie „Głosowanie – konkurs *miesiąc*”, np. „Głosowanie – konkurs lipiec”.

6. Zdjęcie jest wybierane na zasadzie sumowania punktów, a wyniki zostają ogłoszone najpóźniej tydzień po zamknięciu głosowania.

7. Głosujemy tylko i wyłącznie w terminie podanym do tego celu, jednocześnie pierwszy dzień głosowania oznacza koniec zgłaszania zdjęć na dany miesiąc.

Edycja lutowa:

1. Zdjęcia zgłaszamy od 2 lutego do 21 lutego (do północy).

2. 22 lutego wstawię w tym temacie ponumerowane zdjęcia (kolejność losowa).

3. Głosowanie będzie trwać od momentu wstawienia zdjęć do 28 lutego (do północy).

4. Ogłoszenie wyników przewidziane na 29 lutego.

Temat konkursu: Chomicza demolka.

Ważne!

1. W przypadku uzyskania miejsca ex aequo organizuję dogrywkę między takowymi zdjęciami.

2. Zdjęcia konkursowe wysyłajcie do mnie na PW.

Uwaga w sprawie regulaminu!

W związku z tym, że podczas zeszłych edycji były zgłaszane wszelkie sugestie odnośnie zmian w regulaminie oraz zapowiedź wprowadzenia nowego miała być już w tej edycji. Otóż chwilowo rezygnuję ze zmian ze względu na to, że dotyczyły one głównie podziału na kategorie syryjki i karłowate. Przy takiej ilości zgłoszeń na razie nie ma sensu moim zdaniem robić podziału. Jeżeli uważacie inaczej to zachęcam do spisania czytelnie (w punktach) swoich uwag (jeżeli będzie duże zainteresowanie to wydzieli się te posty do osobnego tematu o regulaminie).

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jż się chiałem przypomnieć kiedy będzie chomik w obiektywie - luty :P

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie zaszaleć - a przynajmniej chomiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny temat. Skąd czerpiecie pomysły? :D

Musiałabym wstawić zdjęcie pogryzionej kuwety i ściany. Tylko nie ma na nich chomika. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej, to jak z tym ujawnieniem 2 i 3 miejsca w styczniowym konkursie i w dalszych :rolleyes:?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominajcie mi dziewczyny o edycji wortalu, bo ja mam sklerozę... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze słyszę o ujawnianiu 2 i 3 miejsca :P Sądzę, że nie jest to potrzebne. I tak liczą się tylko 1 miejsca w końcowym konkursie.

E: Osobiście tematy wymyślam na bieżąco jak piszę nowy temat xD

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super temat konkursu! Będę na bieżąco patrzeć do klatki i patrzeć jaką chomik zrobił demolkę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałabym taką ogromną prośbę, jak macie zwycięzcę edycji, wrzućcie mi zdjęcie na mejla - może mi wtedy szybciej pójdzie... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze słyszę o ujawnianiu 2 i 3 miejsca :P Sądzę, że nie jest to potrzebne. I tak liczą się tylko 1 miejsca w końcowym konkursie.

Aha, ok ... .

http://forum.e-chomik.pl/topic/9645-chomiki-w-obiektywie/page__st__100

http://forum.e-chomik.pl/topic/9645-chomiki-w-obiektywie/page__st__90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkurs styczniowy obserwowałam po łebkach - nie było mnie i nijak nie miałam za bardzo jak się wczytywać :P

Chodzi o ukazanie miejsca 2 i 3, a dodatkowo rozpisanie ilości punktów na dane zdjęcie? Powiem tak, gdybym miała wybierać to prędzej skłaniałabym się ku ujawnianiu 2 i 3 miejsca (co na dobrą sprawę jest zbyteczne). Punktów podawać dla zdjęć nie będziemy, gdyż bardzo często jest tak, że niektóre zdjęcia otrzymują jedną czy niewiele więcej ocen, a sa takie, które dostają ocene od każdej osoby biorącej udział w głosowaniu. Wygląda to tak, ze niektóre zdjęcia miałyby np. 10 punktów, a 2 czy 3 robiące za 'faworytów' wg waszych głosów dochodzą do 30 i ponad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy exif już wreszcie wchodzi w rachubę? Bo demolkę z kartką to raczej trudno sfocić. Na RAW=y chyba nie ma co liczyć, bo mało kto ma taką opcję.

Edytowane przez najka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba trochę poplątałaś tematy najko. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz zerknęłam tu. :P Myślałam, że zasady są takie, jak przy konkursie świątecznym, czyli 3000% potwierdzenia praw autorskich. :P Nie czytałam regulaminu, bo jestem leniwiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałam, że zasady są takie, jak przy konkursie świątecznym, czyli 3000% potwierdzenia praw autorskich. :P

Nie :P Liczymy na uczciwość uczestników konkursu :P

Nie czytałam regulaminu, bo jestem leniwiec.

To bardzo niedobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już zdjęcia zrobiłam, muszę je tylko zgrać :D

Risa, jaki jest Twój e-mail, bo nigdzie nie mogę znaleźć ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Risa, jaki jest Twój e-mail, bo nigdzie nie mogę znaleźć ;).

Zdjęć nie wysyłamy na maila tylko tutaj na forum w PW :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

By wysłać zdjęcie trzeba kliknać "użyj pełnego edytora" lub wstawić linka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, okej dzięki :D, pierwszy raz biorę udział w jakimkolwiek konkursie,stąd moje pytania :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jula308133 - Zapraszam do zapoznania się z regulaminem :)

najka - tak jak pisała ana443 - liczymy na uczciwość uczestników. Poza tym jest to konkurs bez nagród, stąd nie musimy tak rygorystycznie sprawdzać danych. No i w przypadku większości chomików jesteśmy w stanie nieraz rozpoznać je z anonimowych zdjęć podczas głosowania. Choćby ja z moją Haidi się raczej nie zakamufluję, stad niekiedy ta anonimowość jest mniejsza ;) xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te wymagania pod względem autentyczności są pewnie za to że nagrody są wartościowe i sponsorowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chowder75 - żeby sprostować - w tematach gdzie są nagrody jest tak jak piszesz - tutaj nie ma nagród, stąd liczymy na uczciwość ;)

Sprostowałam Cię jedynie dla tego, żeby nie było niedomówień, bo ktoś mógłby to zrozumieć jako, że są tu nagrody mimo pierwszego postu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi