Skocz do zawartości
stranger

Pytanie, problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowa, ale poczytywałam forum zanim się zalogowałam i już wiem miej więcej co i jak z chomikami :)

jednak mam taki problem, kupiłam dwa chomiki (tu uprzedzę pytania tak trzymam je w osobnych klatkach :)

dzungarki

oba miały być samce urodziły się około 30 listopada więc młodziutkie, podejrzewam, ze to prawda bo widać ze są bardzo młode i w sklepie była miedzy nimi a innymi chomikami spora różnica.

oba chomiczki są bardzo przyjazne reagują jak je się woła wchodzą na rekę lubią jak się je wyjmuje z klatki.

jednak jeden jest bardzo żywy ciężko go utrzymać w miejscu wszędzie go pełno i pomimo futerka czuć ze nie jest gruby

a ten drugie za to grubasek powolny, jak się myje w piasku to ledwo się może podnieść a w zasadzie nie może przychodzi na rękę pozwala się długo głaskać a co zauważyłam często liże sobie swoje strefy intymne. nie miałam wcześniej chomików i nie jestem w stanie stwierdzić czy to przypadkiem nie ciąża i sprzedali mi go jako samca aby się go pozbyć jednak jak je kupowałąm jakoś niecąłe 2tyg temu to wydawały się posturowo byc identyczne, nie mogę też wziąc obu i porównać płci bo jeden pozwoli ten grubasek ale ten drugi się wywija i nie da rady go obrucić a nie chce go za mocno trzymać aby mu krzywdy nie zoribć.

po jakim czasie samice rodzą małe? kiedy się dowiem czy to ciąża? jakieś szczególne zachowanie świadczyć będzie o ciąży?

prosze o pomoc.. :( nigdy nie miałam chomików a tu od razu mam zostać chomikową mamą? :o

najważniejsze pytanie czy tak młody chomik może być płodny już?

Edytowane przez stranger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja specem nie jestem,ale mialam podobny problem.Na pewno byloby duzo latwiej odpowiedziec jakbys wstawila zdjecia chomiczkow,a przynajmniej tego "niezidentyfikowanego" :) Najlepsze do okreslenia ciazy bedzie zdjecie z gory,zeby dobrze bylko widac czy robia sie" boczki".

Z tego co czytalam to chomiki sa dojrzale plciowo w wieku 6 tygodni,wiec na pewno plodne sa.

Sprobuj tez zrobic zdjecie podwozia tego grubaska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dzisiaj jak wrócę do domu bo do 16 siedze w pracy :/ to zrobię, jeżeli to ciąza to chyba powinnam zaopatrzyć się w samlę co? usypać trocin bardzo dużo zeby mogła robić gniazdo? i później żebym miała gdzie oddzielić małe kurcze nic o tym nie wiem :notfair: a jeżeli okaże się tylko tłuściochem to jak odchudzić chomika?

jak długo trwa ciąża chomicza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoja kupilam w ciazy wiec wiem tylko przypuszczalnie ile trwala u niej.Okolo 18 dni. Jeżeli to ciaza to bardzo goraco namawiam Cie na smale.Wlasnie wczoraj musialam przenosic 10 dniowe szkraby Niuni do samli.Kupilam za pozno i nie zdazylam przelozyc przed porodem.Jak zaczely sie wygramalac z gniazda zrobilo sie niebezpiecznie.

Daj duzo trocin,husteczki bezzapachowe i bez nadrukow,papier toatetowy.Mozna dac troche bawelny dla chomikow.Moja od razu zgarnela do gniazda a zima fajnie ociepla.Powyciagaj tez wszytsie niebezpieczne zabawki i kolowrotek.

Czekam na fotke.:) Sama jestem ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym bardzo dużo trocin nie dawała. Jeśli samica nie będzie potrafiła dobrze ubić gniazda, to małe mogą jej sie zakopywać.

Wszystkie podstawowe informacje na temat ciąży są na wortalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, ze są tutaj pytam wstępnie bo to zawsze bezpośrednia odpowiedz na dane pytanie jak to na pewno będzie ciąza to pewnie zacznę czytać nałogowo zeby miały jak najlepiej jestem ciekawa jak tam moje chomiki w domu się miewają :rolleyes: mam jednak nadzieję, ze to nie będzie ciąża bo ja taka mało cierpliwa do małych stworków ze bede je chciała od razu podglądać brać miętosić;D moje chomiczki w tydzien oswoiłam i teraz same się pchają na ręce :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maksymalnie 18 dni trwa ciąża ;)

U dżungarka powinno to być bardzo widoczne. Ciążowy brzuch jest charakterystyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no więc wróciłam do domu znalazłam aparat bo telefonem to lipa.

wydaje mi się ze to jednak gruby samiec (ale od czego by się tak roztył), ale pewności nie mam (nie mogę zrobić fotki narządów bo się wyrywa) wrzucam fotki

sdc11073.jpg

sdc11052r.jpg

sdc11074.jpg

a tu jest w piasku jak sie podnieść nie może :D sdc11061w.jpg

nie umiem dodać fotek tak w wiadomości :/ tylko odnośniki

poprawiłam zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że ciążowy brzuch widać pod sam koniec, a u dżungarka to już w ogóle jest ciężko.

Pamiętam, że był kiedyś temat z podobnym problemem, jednak okazało się, że po prostu jeden dżungarek z rodzeństwa był praktycznie dwa razy większy od drugiego. Taka była ich uroda.

Chomiki mają teraz dwa miesiące, więc niestety są już dojrzałe płciowo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ,Jeżeli to facet to faktycznie kawal chlopa :rolleyes: Ale niech sie wypowiedza eksperci,ja za mala wiedze mam.

Co do dodawania fotek,jak juz zaladujesz zdjecie to wyswietlaja sie na dole linki.Wybierasz ten ktory ma napis foto i kopiujesz do swojej odpowiedzi.

Fajna drabinka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no mi nie wygląda, moja chomcia jest jeszcze grubsza jak to pocieszy i też nie może wstawać z piasku ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to już nie wiem :ph34r: a drabinę robił mężuś sam ;D

sdc11076n.jpg

a tu ten drugi maluszek :] w porównaniu do grubaska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ,Jeżeli to facet to faktycznie kawal chlopa :rolleyes: Ale niech sie wypowiedza eksperci,ja za mala wiedze mam.

Co do dodawania fotek,jak juz zaladujesz zdjecie to wyswietlaja sie na dole linki.Wybierasz ten ktory ma napis foto i kopiujesz do swojej odpowiedzi.

Fajna drabinka :)

Oj,mialo byc -napis foro :rolleyes:

Ale widze ,ze dalas rade :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi