Skocz do zawartości
nim.ka

Leoś vel Leśka van Leon ;)

Rekomendowane odpowiedzi

śliczna, podobna do moich 4 klusek :) i nie wiem czemu ale wydaje się taka bardzooo spokojna i grzeczna, przynajmniej na zdjęciach, cudo :)

Ona tylko z pozoru taka, chociaż przyznam - ostatnio jak dokopała się do denka akwarium w trocinkach to byłam nieźle zaskoczona! :P Na ogół tak nie wariuje jeśli chodzi o kopanie. Ale gdy ją puszczam po łóżku czy podłodze - zupełnie inny chomik. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahahaa nagle odzywa się zew natury jak się chomika puści na łózko/wybieg :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że mam nick Leon, nie wypada nie skomentować tak pięknego chomisia !

A więc: Jest piękny ! :P

Edytowane przez Leon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopieszczanie chomiczka pysznościami powinno się zmienić, gdy tylko poprawi się pogoda w maju :D Z tej okazji więcej warzywek od wiejskich sprzedawców targowych ;)

2qd4ob6.jpg

345oi6t.jpg

Tu trochę rozmazane, ale minka typu: a gdzie kurczak? - mnie rozwala. :D

2usblar.jpg

Edytowane przez nim.ka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mina typu "pfff nie bede jadla jak mi zagladacie do paszczy" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mina typu "pfff nie bede jadla jak mi zagladacie do paszczy" :D

Haha, dobra interpretacja :D Chomiczy foch w modzie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki słodki foszek :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawie dzisiaj straciłam Leosię! Dosłownie pół godziny temu. Siedziałam jak zwykle na łóżku i usłyszałam jak domek się znów obija po akwarium. Pomyślałam, że jak zwykle tłucze się w środku. To, co zobaczyłam, zszokowało mnie! :(

Domek Leosi to taki z kakadu, z żółtym płaskim daszkiem, i okienko ma małe. Chomcia chciała najwidoczniej za wszelką cenę przez to okienko wyjść. I tak jak do tej pory nie udawało jej się tam łebka włożyć, tym razem udało się włożyć przód aż za łapki - do płucek. I się zaklinowała!

Starałam się jej jakoś pomóc, najwidoczniej wzięła mnie za wroda, myślałam, że pół palca mi odgryzie. Biedna! Krew się lała potem, całe szczęście moja. Nie mam piłki ani niczego takiego, próbowałam nożem z ząbkami do pieczywa coś wskórać. Myślałam, że już całkiem po niej. :( Po chwili zobaczyłam, że doszła do tylnich nóżek w przeciskaniu się. Znów podjęłam próbę przepiłowania, bo dupkę ma największą i jej raczej nie rozciągnie tak, by przecisnąć się przez szczelinę. Wygryzła dziury w wykładzinie próbując się wyciągnąć stamtąd. Delikatnie popychałam jej pupkę. Udało się. Domku do akwarium tego już nie włożę. Siedzi sobie teraz moje maleństwo za kołowrotkiem, przysypia. Mam nadzieję, że wszystko będzie z nią dobrze. Zobaczymy jutro.

Jak wisiała tak w tym okienku to zwiotczała na chwilę - myślałam, że to koniec. :(

Palec spuchnięty, nerwy nadszarpnięte... sądzę, że zostanie mi mała uraza do chomiczków, związana głównie ze stresem o ich kruche życie. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nim.ka będzie dobrze, małej już nic nie grozi, uratowałaś ją. A że chomik to kruche życie- małe dziecko tak samo. Trzeba o nie dbać, tak jak trzeba dbać o małego bezbronnego chomika. Zrobiłaś co mogłaś, wydostałaś z potrzasku i powinnaś być z tego zadowolona :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leosia chciala byc panienka z okienka, ale gabaryty nie te ;) nimka nic jej nie bedzie, chomiki to twarde bestie (w temacie przeciskania). ale domek wymien na inny...na razie moze byc nawet kartonowe pudelko po herbacie np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj już jestem :) To pewnie przez szok, nie spodziewałabym się nigdy czegoś takiego. Od tej pory zawsze będę kupować domki nad wymiar! :mad:

Jak dzisiaj zobaczyłam ją, zwiniętą w kłębek na piasku w kącie, śpiącą tak spokojnie... to się rozczuliłam! Takie malutkie stworzonko, a tak wiele potrafi poruszyć. Lecę zaraz na giełdę po nowe lokum.

Oto ja! :D Cała i zdrowa. :wub:

ou7b4m.jpg

bdt8cp.jpg

33jh8vq.jpg

Skończyło się pozowanie :D co widać. :P Dopchała do jabłka siana i poszła urządzać. Czasem tylko wystawi główkę i porwie sianko do środka. ^_^

5mixj7.jpg

Jeszcze jedno na dokładkę. Sądzę, że Leśka jest prawdopodobnie zadowolona z domku, ponieważ jeszcze dobrze go tam nie włożyłam, a ta już się do środka pchała i zaczynała gniazdko wić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy nastepnym sprzataniu zrob fotke domku, bo mloda tak go zabunkrowala, ze spod siana niewiele widac, a ciekawi mnie jej nowe m :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten domek, tylko z pomarańczowym daszkiem. Nie mierzyłam, ale duży, więc raczej na wymiary nawet się zgadza. :)

http://crazyworldpet...ka-narozny.html

pinokio-domek-dla-chomika-narozny.jpg

W zoologu obok giełdy kosztowało takie coś 28 zł <_<

Na giełdzie 12,50... lubię giełdy :P

A domek zabunkrowałam ja, kiedy jej urządzałam :blush:

Edytowane przez nim.ka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe, myslalam ze leoska ma takie zdolnosci budownicze jka grubcia :D nic nie moze wystawac spod trocin...fajny domek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi po głowie myśl, by po sesji zabrać moją pieszczochę do weta na kontrolę. Waga itp. Tylko zastanawiam się, ile to będzie kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozyz od kogos wage :) nie bedziesz musiala malej stresowac wizyta u weta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pomyślałam o tym :D

Teraz wykombinuję, od kogo wziąć wagę ;x ewentualnie przemycę małą do marketu i zważę na wagach do kupienia :D żart ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne zdjęcia :D Tym razem z wyprawy do labiryntu kołdrozgubnego :P

2as3m8.jpg

nbrd6b.jpg

"Szefie! Ten kabel pociągnąć, żeby się wreszcie zaczęła uczyć?" :D

2uoknpk.jpg

:wub:

6yf9t0.jpg

2ikqdki.jpg

Za grzeczne niezwiewanie niewiadomo na który koniec kołdry - dostała brokułkę, jabłuszko i ziółko. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepiękna uszatka :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj długi, spokojny, wcale niezaskakujący film, przedstawiający moją Leśkę - grzeczną, ułożoną chomiczkę o nienagannych manierach. :D

Dodam, iż mycie mające miejsce w 1:25 - to tylko zmyła, żeby uspokoić moją czujność. :P

Gościnnie występuje kawałek banana, ciasteczko dla psów i pulpit w czasie sesji. :D

Przy kręceniu filmu nie ucierpiały żadne futrzaki, banany ani nogi. :P

Małe sprostowanie: jeden banan jednak ucierpiał. :x Lecz jego ofiara i poświęcenie były niezbędne do osiągnięcia celu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ona jest tak spokojna że ten film jest aż nudny :P

Śliczna z niej panna :) Chciał bym chomika który daje się tak miziać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że nudny :D

Ale głupio było pisać to jeszcze przed jego wyświetleniem :x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi