Skocz do zawartości
StanisławSulica

Jak fotografować chomiki (i nie tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

no no Stasiu,ładną zone masz :D a teraz pokaz swą twarz..

Ja ostatnio sciągnęłam Picassę 3,9 i w ogóle z niej nie uzywam :P

A aparatów kodaka analogowych to ja mam chyba z 5 :P ale takie nowsze

Edytowane przez xxPusiaxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leon, wystarczy trochę poszperać a wszystko się znajdzie FB jest bardzo pomocny w tych sprawach :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Pentaxa to poluję sama, można powiedzieć moje marzenie. W zeszłym roku ze Stanów przyleciała rodzina, siostra miała ze sobą canona i pentaxa, niestety nie pamiętam modelu jednego i drugiego, ale oba dostatecznie wycpykałam, żeby zakochać się w tym drugim. To samo szkoło, parametry i zdjęcie rewelka. Canona mam i ja sama, ale nie było porównania.

A jak jest ze szkłami do Pentaxa? Bo przyznam, nie grzebałam w temacie.

Od Canona wolę Nikona, choruję na D700, super leży w ręce i ogólnie jest ergonomiczny nawet z długą rurą, świetnie się nim macha, ale cena jest zawrotna. No i kilka słoików by trzeba dokupić, żeby obskoczyć wszystkie "kąty", a słoiki są bardzo fajne, tyle, że też drogie. Zdecydowanie lepsze od Canona, może poza tymi tytanowymi - bo lekkie, ale na takie to mnie pewnie nigdy stać nie będzie.

Alexandra, chodziło mi o lustrzanki Pentaxa. @@@ są dobre. :)

Z programów do obróbki ludki polecają IrfanViev. Jest w wersji PL, ponoć całkiem fajnie się w nim grzebie.

Stasiu, on ma matrycę Kodaka. :) Matryca faktycznie wielgachna. Kłapnięć dużo. Muszę mu się przyjrzeć. I szkłom też. Oczywiście, jeśli kosztuje mniej od samochodu. ;P

Edytowane przez najka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alexandra, chodziło mi o lustrzanki Pentaxa. @@@ są dobre. :)

Wiem ,wiem ;)

Mówiłam tylko ogólnie;)

Jak na zwykłą cyfrówkę ładne zdjecia robi i ma fajne tryby .

O lustrzance to ja mogę pomarzyć ;D

Choć marzy mi się Nikon D3000 , super zdjęcia robi .:P

Edytowane przez Alexandra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stasiu, on ma matrycę Kodaka. :) Matryca faktycznie wielgachna. Kłapnięć dużo. Muszę mu się przyjrzeć. I szkłom też. Oczywiście, jeśli kosztuje mniej od samochodu. ;P

645D ma matrycę, 645 to analog :P Ja bym wolał tego analoga właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na analoga nie patrzyłam, Praktica mi styknie, gdyby mnie napadło na wykopywanie staroci. :) A D już się przyjrzałam, cena odstrasza z miejsca. :P Nikosie popłynęły, nawet w USA majdan niedostępny. Ponoć pod koniec lutego ma cosik dotrzeć do Polski, ale jak wywindują ceny, to strach myśleć.

Edytowane przez najka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O czym wy gadacie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troszeczkę.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jutro w końcu spróbuję zrobić Vedze kilka zdjęć, bo dawno coś sesji nie miała :) Chociaż u mnie to kiepsko ze światłem, bo okna mam od północno - zachodniej strony :/ Ale spróbuję zrobić coś w południe. Myślicie że doświetlenie sceny w dzień dodatkowo lampką da dobry efekt? Takie połączenie dwóch rodzajów światła - naturalnego i żółtego z lampki? Może wyjść coś dziwnego jak dam balans bieli na światło żarowe... A doświetlić muszę bo sprawdziłam i 1/80s jest zbyt dużo, chomik wychodzi poruszony, a jeszcze trzeba dać większa wartość przysłony żeby mi ostrość nie poszła na coś zupełnie innego. A przy tak ruchliwym zwierzu to wolę się nie zdawać na swoją własną rękę tylko robię seryjne. Ale już na szczęście wiem, czym chomika przekupić - siemię lniane! po prostu cudowny zatrzymywacz, inne nie działają xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjdzie niebiesko-żółte światło, jak je dobrze wykorzystasz będzie ładnie.

Światło z północnej strony nieba jest najbardziej cenione przez malarzy i fotografów - przez cały dzień nie zmienia się, mimo wędrówki słońca po nieboskłonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i cenione, ale do najmocniejszych nie należy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez cały wątek przewija się temat obróbki zdjęć... Mógł by ktoś dodać zdjęcia przed i po obróbce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę bardzo

Przed:

p2181956.jpg

Po:

lolavd.jpg

hehe :lol:

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez cały wątek przewija się temat obróbki zdjęć... Mógł by ktoś dodać zdjęcia przed i po obróbce?

masę takich zdjęć jest w necie - można obejrzeć całą arię fotoszopy :P

przed-i-po-adobeps.jpg

warsztat_8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podrik to są chyba dość jaskrawe przykłady. Zazwyczaj ingerencja nie musi być aż tak silna. Oczywiście zależy to od fotografa.

Ja tworząc końcowe zdjęcie staram się pokazać temat tak jak ja go widziałem i przekazać emocje jakie we mnie obudził, a nie dokładnie odzwierciedlić rzeczywistość tak jak widział ją aparat.

W niektórych zdjęciach zmieniam niewiele, niektóre są nie do poznania, zależy co chcę uzyskać :)

Edytowane przez StanisławSulica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

specjalnie podałam silne przykłady ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KingusiaR.

Gdy fotografuje , swojego chomika nie się nie dzieje . Akurat mój chomiś lubi gdy robię jej zdjęcia . Robimy sobie sesje zdjęciowe < 333 . No jak fotografować chomika bardzo łatwo . Weź aparat i zrób mó fotke :* . Hi , Hi :* . ` Ale nic powinno się nie stać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kinga, ale tu nie chodzi o to, żeby po prostu zrobić zdjęcie, bo zdjęć robionych ot,tak, jest miliony. Chodzi o to, żeby zrobić zdjęcie które byłoby prawidłowo naświetlone, miało dobrą kompozycję i jakieś przesłanie. Zdjęcie ma być takie, żeby każdy kto na nie patrzy nie mówił "o, chomik" tylko " O Jezu, jaki prześliczny chomik, to zdjęcie jest takie piękne". Tu się właśnie zaczyna różnica między fotografią bardo amatorską a tą bardziej profesjonalną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisał krecik, zrobić zdjęcie chomikowo od tak to mozna nawet telefonem ale by zdjęcie wzbudzało zachwyt trzeba czegoś więcej, zobacz na zdjęcie paryżanki:

IMG_0476.jpg

Mimo że nie było to celowe (?) kolory doskonale współgrają i tworzą taki piękny efekt.

Ja nie mam pojęcia jak zrobić by zdjęcie a raczej chomik nie wychodziło rozmazane? i by nie było pomarańczowe przy świetle sztucznym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi