Skocz do zawartości
StanisławSulica

Jak fotografować chomiki (i nie tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem stokrotka nie szarotka troche sie przejezyczyles :P Skoro znasz sie na fotografowaniu to dobrze mowilam ze nikt nie ma z Wami szans i sie nie pomylilam jak widac. http://img200.imageshack.us/img200/5226/img5712z.jpg

Co to Stanisław za domek?

Edytowane przez stokrotka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanisław ale jak robisz zdjęcia, tak wyraźne skoro zdjęcia bez lampy wchodzą rozmazane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej zależy od światła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, winowajcą poruszenia nie jest aparat, tylko czas naświetlania (przy mniejszym niż 1/60, zdjęcie wychodzi poruszone). Dlatego zależne jest to od światła - im jaśniej, tym krótszy czas naświetlania.

Edytowane przez Venus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem stokrotka nie szarotka troche sie przejezyczyles :P Skoro znasz sie na fotografowaniu to dobrze mowilam ze nikt nie ma z Wami szans i sie nie pomylilam jak widac. http://img200.imageshack.us/img200/5226/img5712z.jpg

Co to Stanisław za domek?

Akurat wcześniej czytałem o chomiku imieniem szarotka ;)

Nie wiem co to za domek, kupiłem go w osiedlowym zoologu, nie wiem nawet jakiej firmy.

Ale stare zdjęcie, jak teraz patrzę jak mało miejsca w starej klatce miał Bobek to aż mi głupio, że teraz tam Paszczak mieszka :>

Stanisław ale jak robisz zdjęcia, tak wyraźne skoro zdjęcia bez lampy wchodzą rozmazane ?

Nie wychodzą :)

To czy zdjęcie będzie rozmazane zależy od tego jak długo aparat będzie "naświetlać" zdjęcie. Jeśli więcej niż 1/30 sekundy to raczej będzie rozmazane (zależy od tego jak Ci się ręka trzęsie i czy fotografowany obiekt się porusza).

Ale ten czas zależy od siły światła i kilku innych rzeczy, ale przede wszystkim siły światła. Zdjęcie przy zapalonym w pokoju żyrandolu będzie rozmazane, ale jak już poświecisz na chomika lampką biurkową, albo zrobisz je w słoneczny dzień to będzie ostre jak brzytwa.

Dodam, że zdjęcia przy lampie robi się z czasem naświetlana powiedzmy 1/200 sek a w pełnym słońcu 1/2000 więc lampa wcale nie jest tak silnym źródłem światła ;)

Edytowane przez StanisławSulica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjmijmy że coś zrozumiałam xPPP

W jednym zdaniu: czym jaśniej tym lepsza jakość zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałam i wyszły zdjęcia jednak za jasne, prześwietlone i bez kolorów.

(Dodałam trochę cieni w pisasie).

koda059.jpg

Przyznam się, ze obudziłam go dlatego przez 10sekund był spokojny, potem zaczęło się ADHD.

Jedzeniem nie da się go przekupić, bo niestety nie jest to łakomczuch i nie chce jeść.

Tak wszystko wyglądało.

koda074.jpg

Po lewej jest duże okno od prawie samej podłogi.

Pożyczę jutro od wujka lustrzankę i ferie będę próbować :). Na razie robiłam zwykłą cyfrówką <lumix panasonic dmc-fx33>.

Edytowane przez Ada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ta ja też pochwalę się moim mały studiem ;p Nie dałam białej karki, a nadstawiłam lampkę nad chomika i na parapecie rozłożyłam niebieską koszulkę, żeby uzyskać lepszą ostrość robiłam zdjęcia z fleszem, a chomik był zajęty jedzeniem kawałka biszkoptu xd i chlebkiem...oj ja tego chomika rozpuszczam, a potem narzekają jaki to pulpet z niej xd

dscf5825.jpg

dscf5817k.jpg

a to zdjęcie takie 'słitaśne' ; )

dscf5821s.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2zdjęcie super wyszło :).

Żaba jest szersza niż dłuższa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 2 zdjęciu świato jest najładniejsze i nadaje zdjęciu głębi.

Trzecie zdjęcie wyślij na następny konkurs, jaki temat by nie był to i tak wygra słodkością :D

Wszystkie 3 zdjęcia bardzo ładne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten reflektor to jest blenda - ekran odblaskowy, umożliwiający odpowiednie naświetlenie obiektu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem jak pisałeś ale jedna rzecz nie wyszła a mianowicie Lola kręciła się jaj poparzona i tylko jedno zdjęcie wyszło jako-tako i zadowolony jestem też z jednego zdjęcia rzeczy martwej ale nie podziele się ją jak na razie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Emika, zdjęcia super ale chomik z taką nadwagą nie pożyje długo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Emika, zdjęcia super ale chomik z taką nadwagą nie pożyje długo...

Oj ja wiem, wiem, że jest gruba ;( Ograniczam jej teraz jedzenie i innego typu przysmaki wydaje się, że schudła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odchudzaj chomika na oko. Zważ ją. Ktoś znajomy musi mieć wagę kuchenną. Inaczej możesz zrobić Żabie krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chodzi o to, że ją drastycznie odchudzam ;p Tylko po prostu nie daję słonecznika, dyni czy czegoś tam i nie dosypuję codziennie jedzenia. Czekam aż połowa zniknie i wtedy zmieniam. Jakoś tak za bardzo nie mam kogo się spytać o wagę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi