Skocz do zawartości
StanisławSulica

Jak fotografować chomiki (i nie tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było rozmazane musisz ustawić migawkę na odpowiednio krótki czas, np. 1/200 s. Natomiast jeżeli chodzi o "pomarańczowość" to musisz ustawić balans bieli na światło żarowe/ sztuczne ( zależy jak masz w menu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żółte zdjęcie można też poprawić w fotoszopie, gimpie, czy jakimkolwiek lepszym programie graficznym. Tworzysz nową warstwę nad zdjęciem, robisz ją całą niebieską, tryb ustawiasz na połączenie ziarna, i suwakiem pokrywania regulujesz tak aby uzyskać prawidłową kolorystykę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy robienie zdjęc z lampą blyskowa jest szkodliwe dla zdrowia chomika? ... dla jego oczu, czy go stresuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie jest przyjemne, chyba nikt nie lubi jak mu się błyska fleszem po oczach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zawsze na zdjeciach mam zamkniete oczy bo mnie flesz razi xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo pomocne :)

Napewno wypróbuję i zrobię sesję mojemu Kubusiowi ^^

Koniecznie pochwal się efektami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow! Super ale ja nie bardzo umiem... ;( Tośki się nie przekupi żarciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wspaniały pomysł!!! :D

Ja muszę koniecznie też zrobić lepsze zdjęcia.

Wiele się dowiedziałam

A wasze zdjęcia są wspaniałe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby nie było rozmazane musisz ustawić migawkę na odpowiednio krótki czas, np. 1/200 s. Natomiast jeżeli chodzi o "pomarańczowość" to musisz ustawić balans bieli na światło żarowe/ sztuczne ( zależy jak masz w menu)

No ja zawsze mam z tym problem, co bym nie ustawił to zawsze musi być rozmazane bleh...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja w moim kiepskim aparacie nawet nie mam możliwości za bardzo ustawień manualnych co jest dobijające, marzy mi się strasznie lustrzanka a zwłaszcza Canon Eos d60... ale własnie zostanie marzeniem i musze fotografować tym czym mam. to jest mordęga bo nawet na trybie "obiekt w ruchu" chomik wychodzi niewyraźny zamazany a zdjęcie ciemne i nieostre. ;/

Edytowane przez CountsLove

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, wiecie może czy chomik w czasie sejsi, jeśli zrobię ją na stole to może zeskoczycz z niego bądź spaść ?? Nie chciałbym mu zrobić krzywdy, a nie mam pojęcia gdzie mogę zrobić scenerię aby nie uciekł i nie połamał się, zwykle obiekty mojej fotografi nie uciekają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety tak - trzeba bardzo uważać, aby nie spadł/zeskoczył. Można zająć go jakimś smakołykiem wówczas dłużej pobędzie w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natka<3

Witam, wiecie może czy chomik w czasie sejsi, jeśli zrobię ją na stole to może zeskoczycz z niego bądź spaść ?? Nie chciałbym mu zrobić krzywdy, a nie mam pojęcia gdzie mogę zrobić scenerię aby nie uciekł i nie połamał się, zwykle obiekty mojej fotografi nie uciekają.

Starsze chomiki gdy widzą odległośc między stołem a podłogą nie zeskakują, ale i tak przydało by się na niego uważać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi