Skocz do zawartości
ana443

Chomiki w obiektywie

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne!

Chciałam na wstępie wspomnieć, że w tym konkursie nie przewiduję nagród - jest to po prostu forma wspólnej zabawy i "nutki zdrowej rywalizacji"

Udział jest dobrowolny z przestrzeganiem regulaminu forum oraz zasad konkursu (patrz niżej).

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest tematyczny: wszelkie zdjęcia zgłaszane do niego muszą nawiązywać do tematu – inne będą usuwane. Tematy będą inne każdego miesiąca – jeśli ktoś będzie miał jakieś pomysły może nadesłać propozycję na pw.

2. Do konkursu zgłaszamy maksymalnie 3 zdjęcia własnego autorstwa.

3. Każde zdjęcie powinno być dobrej jakości, niekoniecznie w dużym formacie (mile widziana rozdzielczość 640x480 – 1024x768).

4. Zdjęcia wysyłacie do mnie na pw z dopiskiem „Konkursowe - *miesiąc*”, np. . Konkursowe - sierpień.

5. Na każdym zdjęciu musi być chomik, niekoniecznie nasz (np. brata, kuzynki, koleżanki – jednak za pozwoleniem właściciela).

6. Każde zdjęcie zgłoszone do konkursu musi zostać opisane:

a. Imię chomika na zdjęciu.

b. Tytuł zdjęcia.

Są to informacje dla mnie i nie będą podawane do glosowania, jedynie zwycięzca zostanie na koniec podpisany.

7. Pod koniec każdego miesiąca będzie organizowane głosowanie - przy małej ilości zdjęć w formie ankiety; przy większej głosy będą wysyłane do mnie na pw – zasady głosowania poniżej.

8. Pod koniec roku będzie organizowany konkurs na najlepsze zdjęcie roku – udział wezmą najlepsze zdjęcia z danych miesięcy – konkurs grudniowy będzie krótszy o 1 tydzień, który zostanie przeznaczony na głosowanie końcowo roczne.

9. W tym temacie nie komentujemy zdjęć, jedyny moment komentowania zdjęć jest po ogłoszeniu wyników - ze względu na prośbę Pampuszka takie malutkie ustępstwo.

10. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu mamy dwie opcje: piszemy pw lub wiadomość zaczynającą się od słowa „Problem”.

11. Zdjęcia zgłaszamy w podanym terminie, zostaną one opublikowane po terminie zgłoszeń i w tym czasie będzie głosowanie (około 1 tyg.).

Zasady głosowania:

1. Każdy użytkownik może oddać głos na maksymalnie 6 zdjęć nie swojego autorstwa.

2. W przypadku zagłosowania na swoje zdjęcie wykluczamy wszystkie zdjęcia danego użytkownika w danym miesiącu.

3. Raz oddany głos nie ulega zmianie!

4. Podczas głosowania używamy 6–cio stopniowej skali, jak w szkole:

a. Zdjęcie *numer* - 6

b. Zdjęcie *numer* - 3

c. Zdjęcie *numer* - 4

d. Zdjęcie *numer* - 5

e. Zdjęcie *numer* - 1

f. Zdjęcie *numer* - 2

Zachowujemy kolejność zdjęć, a nie punktacji. Może być tak, że wszystkie zdjęcia na które głosujecie ocenicie na 3, albo zagłosujecie tylko na 2 zdjęcia i je ocenicie na 6 i 2.

5. Głosy przesyłacie na pw, a wiadomość tytułujecie „Głosowanie – konkurs *miesiąc*”, np. „Głosowanie – konkurs lipiec”.

6. Zdjęcie jest wybierane na zasadzie sumowania punktów, a wyniki zostają ogłoszone najpóźniej tydzień po zamknięciu głosowania.

7. Głosujemy tylko i wyłącznie w terminie podanym do tego celu, jednocześnie pierwszy dzień głosowania oznacza koniec zgłaszania zdjęć na dany miesiąc.

Edycja styczniowa:

1. Zdjęcia zgłaszamy od 4 stycznia do 24 stycznia (do północy).

2. 24 stycznia wstawię w tym temacie ponumerowane zdjęcia (kolejność losowa).

3. Glosowanie będzie trwać od momentu wstawienia zdjęć do 30 stycznia. (do północy)

4. Ogłoszenie wyników przewidziane na 31 stycznia.

Temat konkursu: Sprytny chomik.

Ważne!

1. W przypadku uzyskania miejsca ex aequo organizuję dogrywkę między takowymi zdjęciami.

2. Zdjęcia konkursowe wysyłajcie do mnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki fajny temat, w sam raz dla mojej Amy, a ona teraz z przyssawkami :angry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że nie może być film bo mam idealny ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba do niego cierpliwości. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ode mnie coś będzie, postanowiłam, że od tego roku będe wysyłała zdjęcie co miesiąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ode mnie również pojawią się 3 zdjęcia, jednak nie byłam pewna czy pasują do tematu- bo temat trudny,

jednak według mnie tak więc spróbujemy ;)

Czy jeżeli jedno zdjęcie by powiedzmy pasowało do edycji marcowej i do lipcowej to można jedno zdjęcie wysłać 2 razy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nuna pasują, pasują :) Na razie mało zgłoszeń, więc dużej konkurencji nie ma ;) Co do tych zdjęć to myślę, że tak, ale poczekajmy jeszcze na głos Risy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatecznie można 2 razy. Jednak ograniczmy się do 2 razy i nie więcej, bo jednak ma to polegać na robieniu kolejnych ;) No i trzeba by się liczyć, że zdjęcia, które zdecydujemy się po raz drugi powtórzyć mogą być nieco mniej atrakcyjne - bo ktoś je już widział gdzie indziej ;) Tak więc do 2 razy można zgłosić to samo zdjęcie - wyjątkiem są zdjęcia, które już wygrały (takich przy ponownym zgłoszeniu nie będę rozpatrywać :)). To chyba będzie sprawiedliwe.. xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o Risa, wiedziałam, że Ty wymyślisz coś odpowiedniego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś postaram się do końca już ustalić nowy regulamin - więc to będzie kolejny punk z zasad ogólnych do uwzględnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkurs świąteczny przyćmił nasz konkurs :(:P Obawiam się, że konkurencja tutaj nie będzie duża :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi się poplątało z konkursem wortalowym, że też jest do 15 i że nie zdążę. Ale jeszcze jest sporo czasu, może uda mi się też wystartować. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że zdjęcie a nie filmik :P

No ale może coś ustrzele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mogę wrzucić filmik poza konkursem w tym temacie? ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale myślę, że organizatorki nie będą miały nic przeciwko. Najlepiej poczekać na ich opinię. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zmobilizuję jutro lub w niedzielę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi