Skocz do zawartości

Wybity / wypadnięty / złamany ząb

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy klops. Z 1 zebęm sobie poradzi ale czemu nagle wypadł. Tak jak ktoś już to napisał. Złe żywienie może być przyczyną. Co prawda o szkorbucie u chomika nie słyszałem (świnki morskie:) to co innego) ale może był karmiony byle czym. Mogło także dojść do chorób przyzębia. Najwazniejsze żeby reszta mu nie wypadła.

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

No to mamy klops. Z 1 zebęm sobie poradzi ale czemu nagle wypadł. Tak jak ktoś już to napisał. Złe żywienie może być przyczyną. Co prawda o szkorbucie u chomika nie słyszałem (świnki morskie:) to co innego) ale może był karmiony byle czym. Mogło także dojść do chorób przyzębia. Najwazniejsze żeby reszta mu nie wypadła.

Musiał jej wypaść kiedy gryzła pręty, bo zawsze tak robi kiedy bardzo chcę wyjść. Była karmiona karmą dla gryzoni i czasami białym serkiem, teraz przerzuciłam się na 'specjalną' karmę zmieszaną z witaminami, ma lizawkę z soli oraz dostaje owsiankę, biały twaróg, białko jajka i odstawiłam słoneczki, bo podobno tez nie może za dużo.

Edytowane przez LatającyChomik
Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 years later...

Mojemu Rudolfowi (jest to chomik syryjski) rusza się jeden dolny ząbek. Czy macie może jakieś porady co z tym zrobić? Oprócz tego chomiczek jest zdrowy. Daję mu zwykłą karmę dla chomika i raczej nic mu się nie dzieje. Zachowuje się normalnie jak powinien. Czy powinnam coś z tym zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba skontrolować to u weterynarza. Ząb może zadawać chomikowi ból, a jeśli wypadnie, zwierzę może się zachłysnąć. Zapewne będzie go trzeba usunąć. Szybko do specjalisty od gryzoni. Masz gdzieś w pobliżu jakiegoś zaufanego u siebie? Jeśli nie podaj miejscowość, z której jesteś. Pomożemy znaleźć dobrego weta.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Ogólnie mam obok siebie że dwóch weterynarzy obok siebie mieszkam w Krakowie. Ale Rudolf zachowuje się normalnie i w klatce i na rękach. Jego karma jest dość twarda i widać po nim że je ją ze smakiem i bez żadnego bólu. Co mam w takim razie robić?

Edytowane przez Rudilover
Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że chomik nie daje żadnych znaków bólu, ale nie oznacza to, że wszystko jest okey. Najlepiej, żeby wet to zobaczył i rozwiał wątpliwości, bo często chomiki zachowują się normalnie, mimo że coś jest z nimi nie tak.

Edytowane przez BangBang
Odnośnik do odpowiedzi