Skocz do zawartości
dorix

Wybity / wypadnięty / złamany ząb

Rekomendowane odpowiedzi

Ząb,jeśli tylko się złamał to odrośnie ale radziłabym iśc do weta.Nie zaszkodzi to,a może pomóc ;)

Edytowane przez xxPusiaxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz sobie go schować na pamiątkę :)

A te dolne nie powinny być zagrożeniem,skoro chomiczek ma ciągle 1 u góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie: złamany czy wypadnięty? Możesz to określić po tym kawałku który mu wypdł ? jeśli go masz oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety nie mam, bo musiał jej wypaść w klatce, ale jak bd jesczze dzisiaj ją sprzatać, to poszukam. Może sie uda. Ale jednak wydaje mi się, że on wypadł, bo rano był wysuniety do przodu i sie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ten, który "wypadł" również się złamał, tylko wysoko, to odrośnie. Jeśli wypadł z korzeniem, to już gorsza sprawa, bo może sugerować nieodpowiednie żywienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ile chomiczek ma?Bo podejrzewam że to ze starości,ale nie wiem czy to mozliwe........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego chomika przejełam po kolezankach, ktore dla jej bezpieczeństwa musiały ja oddać. A z tego co pamietam, to wspominały, że kupiły ją w listopadzie 2010 roku, to miała może miesiąc-półtora. Teraz ma około 1 rok i 4 miesiące. Czy to już duzo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm jak dla mnie to taki średni wiek.Ale to zalezy co chomiczek przeszedł w przeszłości,bo stres też wpływa na długość życia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie: złamany czy wypadnięty? Możesz to określić po tym kawałku który mu wypdł ? jeśli go masz oczywiście.

Dokładnie się przyjrzałam i nie ma tego lewego zęba, więc chyba z korzeniem wypadł. Prawy jest na pewno złamany bo widze troszkę tego co zostało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mamy klops. Z 1 zebęm sobie poradzi ale czemu nagle wypadł. Tak jak ktoś już to napisał. Złe żywienie może być przyczyną. Co prawda o szkorbucie u chomika nie słyszałem (świnki morskie:) to co innego) ale może był karmiony byle czym. Mogło także dojść do chorób przyzębia. Najwazniejsze żeby reszta mu nie wypadła.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mamy klops. Z 1 zebęm sobie poradzi ale czemu nagle wypadł. Tak jak ktoś już to napisał. Złe żywienie może być przyczyną. Co prawda o szkorbucie u chomika nie słyszałem (świnki morskie:) to co innego) ale może był karmiony byle czym. Mogło także dojść do chorób przyzębia. Najwazniejsze żeby reszta mu nie wypadła.

Musiał jej wypaść kiedy gryzła pręty, bo zawsze tak robi kiedy bardzo chcę wyjść. Była karmiona karmą dla gryzoni i czasami białym serkiem, teraz przerzuciłam się na 'specjalną' karmę zmieszaną z witaminami, ma lizawkę z soli oraz dostaje owsiankę, biały twaróg, białko jajka i odstawiłam słoneczki, bo podobno tez nie może za dużo.

Edytowane przez LatającyChomik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojemu Rudolfowi (jest to chomik syryjski) rusza się jeden dolny ząbek. Czy macie może jakieś porady co z tym zrobić? Oprócz tego chomiczek jest zdrowy. Daję mu zwykłą karmę dla chomika i raczej nic mu się nie dzieje. Zachowuje się normalnie jak powinien. Czy powinnam coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba skontrolować to u weterynarza. Ząb może zadawać chomikowi ból, a jeśli wypadnie, zwierzę może się zachłysnąć. Zapewne będzie go trzeba usunąć. Szybko do specjalisty od gryzoni. Masz gdzieś w pobliżu jakiegoś zaufanego u siebie? Jeśli nie podaj miejscowość, z której jesteś. Pomożemy znaleźć dobrego weta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ogólnie mam obok siebie że dwóch weterynarzy obok siebie mieszkam w Krakowie. Ale Rudolf zachowuje się normalnie i w klatce i na rękach. Jego karma jest dość twarda i widać po nim że je ją ze smakiem i bez żadnego bólu. Co mam w takim razie robić?

Edytowane przez Rudilover

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba iść do weta.
Chomiki często zachowują się normalnie, nawet, gdy jest bardzo źle.
Weterynarz powie, czy to coś poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobrze, że chomik nie daje żadnych znaków bólu, ale nie oznacza to, że wszystko jest okey. Najlepiej, żeby wet to zobaczył i rozwiał wątpliwości, bo często chomiki zachowują się normalnie, mimo że coś jest z nimi nie tak.

Edytowane przez BangBang

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi