Skocz do zawartości
Ada.

Adopcja chomika z e-chomika i nie tylko - odpowiadamy na pytania :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również poszukuje domów dla dżungarkow. Prowadzę dom tymczasowy w Poznaniu. :) jak cos - pisz smialo :)

Wszystkie wymagania, jak i chomiki znajdziesz na tej stronie - https://www.facebook.com/chomicza.dzielnica/

O to świetnie, właśnie czytam o żywieniu. Mój chomik był alergikiem więc dostawał karmę Mixerama dla chomików dżungarskich i wiórki ze sklepu hipcia, bo podobno najlepsze są. Wciąż się uczę o chomikach, dlatego może głupie pytanie, ale dla czego nie podawać wapna i soli ?, przy chomików z alergią wskazane jest wapno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, wapno i sól są zabronione. To chemia dobijana chemią z gipsem, chomiki są bardzo delikatnymi zwierzątkami, gips = kamienie w nerkach :(
Mixerama jest najlepsza! :wub:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepach... lekko mówiąc, mało jest dobrych rzeczy. Chyba, że o naszych cudownych Poznańskich Maxizoo mówisz, to jedyny wyjątek.
A tak to odpadki/chemia/mikrowięzienia/bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czyli wapno nie jest wymagane? wystarczy ta karma i zioła, warzywa itd  ?

Edytowane przez Marika M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wapno jest negowane. Karma+zioła+świezynki+sianko w ściółce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I weterynarze o tym nie wiedzą ? Sama Pani doktor mnie pytała czy mam wapno, a byłam pod wieżą u Pani Tomaszewskiej bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wszyscy weterynarze specjalizują się w leczeniu gryzoni - większość zajmuje się psami i kotami. Ci nie mają aż tak dużej wiedzy o chomikach, więc warto "mieć" jakiegoś, który się na nich zna. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehkem, dr Tomaszewska - moja wetka. Ale prawdopodobnie chodziło Jej o inne wapno niż to w sklepach i wtedy rozumiem. To w sklepach to syf.
Jej zaleceń nie będę podważać, pójdę za Nią w ogień.

Za innych (np. z tekstem: gruczoły zapachowe to rak) nie odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, ale mogła w takim wypadku sprecyzować o co dokładnie chodziło :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też racja ;) aczkolwiek uważam Ją za najlepsza specjalistkę w tym mieście, więc cieszy mnie, że znasz :)
Btw jakby coś, 24h gryzoniowi są u Wąsiatycza na Mieszka I. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że najlepszy wet gryzoniowy nie musi być na bieżąco z karmami, ściółką itp.
Oczywiście byłoby lepiej, by nie serwował witamin z czapki, nie zalecał wapna zamiast dobrych "gryzaków" i zalecał sepię, gdy rzeczywiście są wskazania - ale na pewno nie z powodu alergii. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi