Skocz do zawartości
Ada.

Adopcja chomika z e-chomika i nie tylko - odpowiadamy na pytania :)

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ze warto zaadoptowac bo chomiczki są juz oswojone no i nie kupując w zoologicznym nie nakręca się "chomiczych obozów" czyli pseudohodowli ;) jeśli chcesz zaadoptować chomika to piszesz wiadomośc do osoby która ma tego chomisia na DT.Piszesz jak masz na mie,skąd jesteś i jakie warunki zapewnisz chomisiowi,potem jeśli jestes niepełnoletnia to rodzice muszą podpisac umowę adopcyjna (ale nie wszyscy jej wymagają) nic nie płacisz ale mysisz się zobowiązać że jeśli chomik zachoruje to będziesz miała pieniadze na weta. mam nadzieję że wszystko wyjasniłam,jak by co to pisz ;)

Edytowane przez xxPusiaxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co sobą reprezentujesz myślę ze nie bedzie żadnych problemów z adopcją :) . Dla jednego chomika masz już klatkę ROBERTO i ogólnie posiadasz dużą wiedzę. Takich ludzi szukać ze świecą xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu piszę, że jestem tu nowa i nie wiem, czy już takie pytania były, ale nie zauważyłam :)

Chciałabym zaadoptować chomika z tej strony, ale nie wiem jak, do kogo się zgłosić, co napisać, czy będą jakieś kontrole, czy będę musiała coś płacić etc. Moglibyście mi to wszystko wytłumaczyć? Warto zaadoptować?

Liczę na bardzo długie i szczegółowe odpowiedzi :)

Witamy :) Bardzo miło, że masz ochotę zaadoptować szkraba. Wystarczy wejść na stronę adopcyjną i znaleźć "wybranka", a następnie poprosić o kontakt, który zazwyczaj rozpoczyna się przez prywatną wiadomość. Jedyną opłatą jaką możesz ponieść jest czasami opłacenie transportu ; pks, pkp. Sama odbierałam swoją kruszynę z dworca. Przyjechała z drugiego końca Polski, akurat z hodowli chomików rasowych. Przesyłka PKP kosztuje w granicach 30zł, a PKS zależy od kierowcy. Czy warto zaadoptować? Oczywiście! Masz pewność, że chomiczek będzie zdrowy, często lepiej oswojony z człowiekiem, niż ze sklepu oraz pewność, że nie przyniesiesz do domu niespodzianki 1+kilka.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam chomika z zoologika i jest z nim ok nie lubie załatwiać niczego przez internet bo może się coś nie udać

PS jeśli są błędy ortograficzne to przepraszam !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS jeśli są błędy ortograficzne to przepraszam !!

Ortograficznych nie ma a jednak jeden ,ale pamiętaj ,że zdanie zaczynami z dużej litery i używamy znaków interpunkcyjnych. Czyli to powinno być coś takiego :

Ja mam chomika z zoologika i jest z nim wszystko ok.Nie lubię załatwiać niczego przez internet ,bo może się coś nie udać.

Przepraszam za ten offtop, no ale niech pisze w porządku. :P Jak już piszę to się wypowiem na temat:

Ja chciałabym zaadoptować kiedyś chomika, lub wziąć na dt.To takie fajne uczucie,jak już sobie pomyślisz -> pomogę chomikowi ,który żył w męczarniach <- a nawet taka chęć do sprawienia mu jak najlepszych warunków :P Ogólnie Marcela napisała już wszystko o adopcjach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, napędzasz pseudohodowle gdie zwierzęta są trzymane w malutkich klatkach a "hodowcy" są nastawieni na zyski. Nikt sie nimi nie zajmuje a pilnuje się tylko tego by nie zdechły zanim nie zostaną sprzedane. A co moze sie nie udać? Umawiasz się z osobą w jakiejś kawairni lub CH podpisujesz umowę adopcyją ona Ci daje chomika, i po kłopocie.

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fillipser - no to ja gratuluję tego że w-asz rozmnażalnie chomików :<

Ja na przykład nie chciałabym mieć nic wspólnego z czymś takim :

eea08ea618a9d1d9.jpg

e35b52378ae54c94med.jpg

42adbceb490d6e00.jpg

(tu szczurki, ale chomicze nie wyglądają lepiej :<, zdjęcia z internetu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Typowa hurtownia zwierząt niestety. Gryzonie, gady i bezkręgowce tak można trzymać (i głównie tak trzymają) w tego typu miejscach. Opakowania i regały 'ekonomiczne'..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te opakowania i tak są niewiele większe(jeśli większe) od typowej klatki przeciętnego posiadacza chomika, więc jest to koszmarne ale po zakupie zazwyczaj lepiej nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tyle warto co powinno się adoptować, ja już więcej nie kupię chomika tylko będę z adopcji brał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też już z adopcji tylko. Owszem, szkoda mi tych biedaczków w zoologikach, ale im szybciej to się skończy tym dla następnych lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie, to ostatni raz kupiłam chomika jeszcze w Niemczech, więc to musiał być gdzieś 2006/2007 rok. :) A od tamtej pory chomiki jakoś same mnie znajdują. Niektóre miały szukać dobrego domku, a tak mnie zauroczyły, że zostały na stałe. Bromba przekonał mnie tym swoim przytłustawym tyłeczkiem, Sweety z kolei jest największym pieszczochem, jakiego kiedykolwiek miałam. Rodzynka to był chomik-demolka, co też miało swój urok (co prawda tato do dziś nie może przeboleć poobgryzanych mebli, a ja dziury w ścianie - od tej pory umiem łatać rigipsy :P ). Stefana, to już nawet nie pamiętam skąd wytrzasnęłam - moHer jakich mało. :) Ktoś mi go przywiózł do domu. Niektóre, zwłaszcza dżungarki, musiały sobie jednak nowego domu poszukać. Na szczęście znajdują się jeszcze dobre dusze, które chcą wspomóc te biedactwa, które nie raz przebyły całą Polskę, żeby znaleźć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fillipser - no to ja gratuluję tego że w-asz rozmnażalnie chomików :<

Ja na przykład nie chciałabym mieć nic wspólnego z czymś takim :

eea08ea618a9d1d9.jpg

e35b52378ae54c94med.jpg

42adbceb490d6e00.jpg

(tu szczurki, ale chomicze nie wyglądają lepiej :<, zdjęcia z internetu)

to samo co na chomikowo1.Ja jednego chomika kupiłem w zoologu,a drugiego wziąłem od koleżanik.Nie wiedziałem że tu można zaadoptować chomika fajnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam to szczęście że wszystko co Agata ma to mi serce podbija :)

czekaj Ty czekaj,zaraz będzie coś nowego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

'chodziło o foty :D

bo jak są adekwatne zdjęcia to się je umieszcza. niewiele jest zdjęć takich 'obozów produkcji zwierząt', bo ich właściciele niechętnie je pokazują postronnym. ludziom słodkie puszki w sklepach nie mają się kojarzyć z warunkami z jakich pochodzą, bo wtedy nikt nie kupował by ich 'towaru'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoją następną pociechę też mam zamiar adoptować :)

I mam nadzieję, że przed tym faktem nie zakocham się w jakimś wyjątkowowyjątkowymsuperaśnym futrzaku z zoologa :D :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli u mnie będzie następny chomik, to będzie on z adopcji ; ) Jednego kupiłam w zoologicznych, chyba jak każdy swojego pierwszego chomika, a drugiego zabrałam od koleżanki, która trzymała go w karygodnych warunkach, ale także kupiony był w zoologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że jakby nie było zoologów to nie byłoby chomików do adopcji. Powiedzmy, że przez 3lata w Polsce nie byłoby można zakupić chomika i wszyscy mieliby taką postawę jak większość z Was (wiem, że to niemożliwe ;)) . Z tego co mi wiadomo w Polsce nie ma żadnej hodowli. Podsumowując, w Polsce nie byłby można kupić normalnie chomika tylko byłoby trzeba sprowadzać go z Niemiec... Podejrzewam, że 90% z Was nie mogłoby sobie na to pozwolić, z resztą to głupota.

Ja nigdy nie miałam nic przeciwko sprzedawaniu chomików/mysz w zoologicznym. Większość nie ma wcale takich złych warunków (przynajmniej w większych sklepach). Ściółkę mają czystą, jedzenie w misce i wodę w poidełku.

Śmieszy mnie jak ktoś obchodzi się z chomikiem jak z noworodkiem ;).

Edytowane przez Ada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi