Skocz do zawartości
Ada.

Adopcja chomika z e-chomika i nie tylko - odpowiadamy na pytania :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałam w jakim dziale umieścić temat.

Mam w planach chomika i chciałam pooglądać te z adopcji ponieważ wszyscy piszą, że tyle czeka na dom to pomyślałam sobie czemu by nie pomóc.

Weszłam tu na stronę:

http://adopcje.e-chomik.eu/chomiki-do-adopcji-ii/

Ukazało mi się tylko 9chomików, żaden z mojego miasta/województwa.

Czy wchodzę na złą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz na dobrą stronę. Chomiki do adopcji są po prostu w domach tymczasowych, których niestety nie posiadamy w całej Polsce ;) co wcale nie oznacza, że żadnego z chomików nie możesz adoptować. Niejednokrotnie chomiki z domów tymczasowych wyruszają do domów stałych na drugi koniec Polski. Trzeba tylko zorganizować jakiś transport dla zwierzaka. Jeżeli jesteś którymś zainteresowana napisz do osoby, która aktualnie ma zwierzaka w domu tymczasowym ( kontakt powinien być podany na stronie) i może uda wam się załatwić transport i chomiczek będzie mógł do Ciebie jechać. Na różnych forach ludzie ogłaszają się, że nieodpłatnie przewiozą zwierzaka :) życzę powodzenia :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie i tak zbieram pieniądze na akcesoria, ale teraz będę wiedział. Dziękuję :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre chomiczki jak tylko trafią do domów tymczasowych, od razu znajdują nowy dom, ledwie się pojawią na forum. Dlatego czasem nawet nie zdążą się pojawić na stronie adopcyjnej - czyli warto również przeglądać bieżące tematy interwencyjne. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Jest np. Beza u Risy a tez nie ma jej na stronie adopcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezę będę zaraz dodawać. :) Także, chwila cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mnie na DT Tymek przyjechał z Wrocławia, po czym tam wrócił bo znalazł się tam dom stały :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sama wysłałam z Wrocławia 2 chomiki nad morze, 3 do Warszawy, 2 do Łodzi, 4 do Poznania, itd... więc to nie ma większej różnicy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jednego z Wrocławia i jednego z okolic Częstochowy, teraz czekam na chomiczka z Wrocławia.

Wiozłam Tymka o którym pisała Shoti pociągiem do Wrocławia bo akurat tam jechałam.

Także zobacz sobie jeszcze raz na spokojnie stronę adopcyjna, zobacz który chomik Ci sie podoba i pisz do osoby u której jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam chomika Pandę . Benia . Na początku wabił się Milena w skrócie Lena , ale ponieważ okazało się , że to samiec imię zostało zmienione . W Styczniu kupuję nową klatkę i chciałabym nabyć dwie samiczki z jednego miotu , ale zastanawia mnie adopcja . Chciałabym zaopiekować się takimi chomiczkami . < 3

Najlepiej z Bydgoszczy lub jej okolic .

Czy ktoś by miał jakieś propozycje . ?

Jak wyglądałaby sprawa z transportem . ?

Jak namówić mamę na adopcję . ?

Ps . Wszystko jest na razie wstępne . !

Proszę o pomoc , dziękuję .

Edytowane przez Joanna Imańska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinnaś zapoznac się z zakładką Adopcje, tam podane są warunki, zwierzątka czekające adopcję itd

Edytowane przez stokrotka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale rozumiem że wszystkie chomiki będą trzymane w osobnych klatkach :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja wyczytałam:

kupuję nową klatkę i chciałabym nabyć dwie samiczki

Piszę że jedną klatkę, a dwa chomiki <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joanna, nawet jeśli są to dwie samiczki, to nie można ich trzymac razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki to samotniki, jeżeli będą dwa nawet z jednego miotu w jednej klate, to prędzej, czy później się pozagryzają. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałam i pytałam się to można by było trzymać razem i owszem jest takie niebezpieczeństwo , że się pogryzą . Myślicie , aby wziąć jedną samiczkę . ?

Tylko tak ... jak zająć jej czas , żeby się nie nudziła . ?

Mój obecny chomik żyje sam i chyba nawet jest mu dobrze oprócz tego , że tylko śpi bo nie ma nic do roboty , a jak go wypuszczę po pokoju od razu chcę do domu . Boje się , że jak wezmę jedną samiczkę będzie się jej nudzić a z drg . str , że się pogryzą jak wezmę dwie . ; C

Edytowane przez Joanna Imańska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem tego ...

Skoro chomik to samotnik to jak może się sam nudzić .??

W odpowiedniej klatce , z wybiegami i zabawkami nie będzie się nudzić .

Chomiki nie są tak "zabawowymi" zwierzakami jak szczury,króliki czy świnki .

60% ich dnia to spanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To normalka.

Moja jeszcze czasmi buszuje w klatce, albo kopie w piasku. :)

I jak ją widzę, że wyszła, to otwieram klatkę, a ona się pcha na rączki. :)

Jakieś chomiki są z Wrocławia, samiczki, może którąś z nich byłabyś zainetersowana?

Tutaj link:

http://forum.e-chomik.pl/topic/9500-wroclaw-2-samiczki-syryjskie/page__pid__231754#entry231754

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka , a więc chciałbym mieć chomika lecz nie mam klatki ( temat jest na głównej względem klatki ) i moje pytanie. Jeżeli mialbym miec chomika to nie chce z Zoologicznego bo wiem że tam są one męczone i potem mogą być agresywne . Dlatego wolę zaadoptować . I jak to jest? że jeżeli naprzyklad mieszkam w Częstochowie a ktoś w Łodzi i on chce tego chomika mi oddac , to ja musze po niego jechać tam ? bo gdzieś słyszałem że chomika wysyła się w paczce , lecz według mnie wtedy mogłoby mu się coś stać bo chomik w pudełku przewożony przez kilkanaście kilometrów?? Proszę o wypowiedź w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O wszystko należy wypytać aktualnego opiekuna chomika. Zarówno transport, umowa, warunki są indywidualnie rozpatrywane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu piszę, że jestem tu nowa i nie wiem, czy już takie pytania były, ale nie zauważyłam :)

Chciałabym zaadoptować chomika z tej strony, ale nie wiem jak, do kogo się zgłosić, co napisać, czy będą jakieś kontrole, czy będę musiała coś płacić etc. Moglibyście mi to wszystko wytłumaczyć? Warto zaadoptować?

Liczę na bardzo długie i szczegółowe odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi