Skocz do zawartości
slimaczek_20

Czy mogę dać? Sprawdź najpierw Listę Żywieniową!

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem 2 rodzynki na pare dni

ja bym im dawała żeby jadły raz na tydzien czasami raz na dwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki uwielbiają rodzynki... poza tym suszone owoce winogron są nawe używane w ziołolecznictwie... jedynym problemem jest fakt, że rodzynki u nas dostępne są poddane procesowi konserwacji w syropie cukrowym (dlatego są tak słodkie) i właśnie z powodu dość wysokiej zawartości cukru... powinno się je podawać chomciom z pewnymi ograniczeniami.. ale jako co 2-3 dni dacie chomikom do łapek ze 2 rodzynki... to nic im sie nie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że można. Ja wspomniał P. Śliwa, podawanie w przerwach 2-3 dniowych nie zaszkodzi. Rodzynki zawierają aż 55-70% cukrów (głównie glukozy i fruktozy), więc większe ilości mogłbyby wpłynąć niekorzystnie na zdrowie naszego pupila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś na pewnych stronach i książkach było napisane, że najlepiej tak 1-2 na tydzien, poniewaz jak tutaj P. Śliwa i Mike napisali, mają dużą zawartość cukru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Żelka uwielbia czekoladę i nie wiem co ja mam robić:( Nigdy jej sie jeszcze policzki od niej nie pokleiły, ale nie powinna jej jeść:( Nie wiem jak wykluczyć jej czekoladę z diety bo gdy ja ja jem to Żelka robi wszystko zeby choć kawałeczek dostać;/ Nie wiem co mam robić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz co.... Wiem, że nieświadomie, ale krzywdę robisz swojemu chomikowi ;( Chomiki naprawdę nie mogą jeść czekolady. Zastąp to czymś innym. Kawałkiem jabłka. I rób wszystko, żeby to jej zasmakowało. Po pierwsze nie jedz w jej obecności czekolady.

Na początek kawałek jabłka możesz "posmarować" czekoladą. Ale potem już tak nie rób ;)

poprawka błędu ort... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie wiesz ilu rzeczy próbowałam;/ Jabłka tez je chyba ze zacznę jej dawać tylko dropsy czekoladowe dla gryzoni;/jakoś będzie to musiała przeboleć;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie martw się, na pewno się uda ;) Poprostu odstaw czekoladę. Powiedz stop i nie jedz w jej obecności. Sądzę, że to już jeden krok do sukcesu ;P

poprawka błędu ort... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu jej jej nie dawaj na ładne oczy :/ Już 1/3 kostki twardej czkolady moze zabić dobrze utuczonego chomika syryjskiego, czekoloada zawiera bardzo trujacy dla zwierząt zwiżazek -

Teobromine :/

Artykuł na temat czekolady jest w przygortowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czekolady gryzoniom nie wolno dawać, żadnym gryzoniom... nie jest to taka trucizna, która zabija od razu...lecz taka, która działa powoli i skrycie ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego nie wiedziałam:( Mam 4 książki ale pisze tylko tyle, że zakleja torby policzkowe;/ W takim razie Żelka będzie jadła tylko dropsy dla gryzoni bo nie chce, żeby jej sie cos stało przeze mnie ;C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no pewnie trzeba było czytać na forum :) (znów pojawia się prawda o książkach:)) masz rację przejdź na dropsy dla gryzoni tylko pamiętaj i o tym aby nie dawać ich również zbyt często - wszystko z umiarem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK:) Dzięki za rady już więcej książek na temat wychowania i diety zwierzaka sobie nie kupie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekolada dla chomika??

Co to to nie. Czekolada zakleja policzki ale i też zabija. Jest tam wiele składników które mogą chomiki zabic.wcześniej czy później

Nigdy nie podawajcie chomikom czekolady!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

he,he oczywiście nigdy więcej ! jak się nie jest pewnym to lepiej nie ryzykować (a kupuj książki,kupuj to przecież dobre źródło wiedzy, tylko czasem pewne wiadomości trzeba z kimś przedyskutować,albo poczytać o nich gdzie indziej :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moni..... ale my wcale nie powiedzieliśmy, że te dropsy dla gryzoni są zdrowe :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 drops na 3 dni będzie ok. Z czasem dawaj je coraz rzadziej razem z np. jakimiś owocami lub produktami HP albo czymś innym sprawdzonym. Po pewnym czasie nie dawaj jej dropsów. Tylko od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dropsy też nie są zbytnio zdrowe, ale oczywiście w małych ilościach te dropsy można podawac. Ale pamiętajcie co za dużo to nie zdrowoi!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi