Skocz do zawartości
slimaczek_20

Czy mogę dać? Sprawdź najpierw Listę Żywieniową!

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz jak najbardziej ; ))

Ja zwyjke jeszcze zalewam wzątkiem i czekam 1-2 dni do wyschnięcia. Nis susz suszraka ani nie kładz na kaloryferze bo pęknie ; )

Pozdrawiam Losia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzieki zaraz zaleje i na weekend bd miala nowy gadzet;p

a orzeczy włoskie moge dac cale ze skorupkami?;p poradzi sobie?;p heh;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Orzechy tylko obrane i w małych ilościach gdyz sa bardzo tuczące. i najlepiej tylko tę białą czesc bo to ciemne zwykle jest gorzkie ; ]]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię, to za twarde, jeszcze sobie ząbki połamie...

Mozna dawać.

Nie jestes pewn ? Nie nabijaj postu !

Ja z wlasnego dosiwadcznei aiwem ze mozna dawać. Moje chomiczki lubią. Dostają przewazne raz na 3 miesące i jakos sobie zebów nie połamały, po za tym pręty klatki są twardsze bo to metal a chomiczek te czasme z nudów gryzie.. I zebów sobie nie łamie... Wrecz przeciwnie- sciera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może orzechy włoskie odpadają, bo mają odrobinę za grubą skorupkę, ale chomiki radzą sobie z tymi cieńszymi bez problemu, stanowi to naprawdę ciekawą rozrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorry za pomyłke, własnie chodziło mi o ziemne, nie wiem co mi sie ubzduralo z tymi włoskimi;) to ziemne pewnie mozna dawac bez problemu w calosci ze skorupka, tak?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będziesz widział, że chomik sobie z nim nie radzi (czyli zostawi go w spokoju) to możesz go sam zgnieść lekko, żeby była naruszona skorupka, i zobaczyć co się będzie wtedy działo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do orzechów włoskich, można podać połówkę w skorupce - chomik ma trochę rozrywki przy wydłubywaniu orzeszka ze środka i nie zagrozi to jego zębom :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej sobie z nim nie poradzi . Ewentualnie możesz odłamać kawałek skorupki i wtedy dać . ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z laskowym powinien sobie poradzić :D . Daj mu i zobacz. Gdyby się okazał zbyt twardy, to zawsze można skorupkę lekko nadłamać ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z laskowym sobie raczej poradzi a co do włoskich orzechów to moja chomiczka sobie obiera orzeszka z tej skorupki i wtedy dopiero zjada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o rzepiku? Konkretniej chodzi mi o kiełki, bo ziarenka są dla chomiczka chyba zbyt małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzepik, czy rzepak?

Rzepik znalazł zastosowanie raczej jako zioło, w postaci naparów i wyciągów. Myślę, że bezpieczniej byłoby go nie podawać w żadnej postaci (zwłaszcza, że robi się z niego olej techniczny...) :)

Rzepak - raczej tak, ale w niewielkich ilościach, bo jest to roślina z rodziny kapustowatych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yyy, babcia mówi na to rzepik, to są takie malutkie czarne ziarenka, wielkości maku. To chyba jednak nie rzepak, bo taki mam w karmie dla papug i jest większy. Ale dziękuję za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś miała jakieś zdjęcie - to może wpadłybyśmy na to, co to jest tak na 100%. Z rzepikiem się jeszcze nigdy nie spotkałam, ale ja się za bardzo nie rozglądam... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mogę podać mojemu chomiczkowi sezam ?

Cały czs mi to chodzi po głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można, ale bardzo mało - jest tłusty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uaktualniłam listę żywieniową o ostatnie 10 stron tego tematu. Gdybyście zauważyli na stronce jakieś błędy i niedociągnięcia - dajcie znać, poprawię.

LISTA ŻYWIENIOWA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

EUKALIPTUS

Nigdzie nie znalazłam, a są o takim smaku kolby dla świnek, czy chomiki tez mogą go spożywać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podchodziłabym ostrożnie do eukaliptusa. Jak wiadomo, ma w sobie olejek, a olejki mimo lotności mają działanie drażniące, zwłaszcza ten wykorzystywany do leczenia przeziębień, zapalenia oskrzeli i górnych dróg oddechowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkretnie pytałam się w kontekście kupna tych kolb: http://animalia.pl/produkt,20686,105,Vitakraft_Vita_Verde_Kracker_kolby_dla_%C5%9Bwinki_z_eukaliptusem_2_szt..html

Już je zamówiłam, ale w razie gdyby jednak nie nadawały się dla chomików to będzie dla świnki kuzyna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi