Skocz do zawartości
slimaczek_20

Czy mogę dać? Sprawdź najpierw Listę Żywieniową!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to preparat przeznaczony dla gryzoni więc raczej bym nie podawała... podejrzewam, że mała ilość sporadycznie nie zaszkodzi jednak uważam, że nie warto eksperymentować bez potrzeby :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam - algi pod wplywem cieczy (w tym sliny) robia sie dosc plastyczne. W celach kosmetycznych dla ludzi maja fantastycznie dzialanie ale jako pokarm dla chomikow-nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam... to co z grysikiem z algami z Herbal Pets?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ziele owsa czy tam zielony owies można dać do klatki?

i jeszcze koniczyna czerwona?

Edytowane przez Joanna Ch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świeży (!) korzeń mniszka? Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy chomiki moją jeść żywe robaczki? W drzewie do kominka znalazłam dzisiaj pięknego tłuściutkiego mącznika, czy mogę podać go Luśce? Czy cokolwiek żywego można podać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wiecie coś o tapioce?

W przypadku podawania papki wzmacniającej (coś na wzór kleiku ryżowego) lub warzywnych papek dla dzieci gdzie tapioca jest jednym ze składników, który zagęszcza produkt myślę, że nie ma przeciwwskazań, bo wiadomo, że nie jest jej tam za wiele. Kiedyś podałam Milionowi jogurt naturalny, niesłodzony z dodatkiem przecieru owocowego i tapioki - zjadł było ok ale podałam jednorazowo, bo akurat kupiłam w dziale dla niemowląt ;) 

Tapiokę otrzymuje się z cassavy czyli dużej bulwy przypominającej ziemniaka, jadłami i jest to warzywo dosyc suche, bez smaku i bardzo zmulające więc skoro ja nie czułam się po tym rewelacyjnie to chomikowi raczej bym nie podawała. Pudding z tapioki jest w naszym przedszkolnym menu dla niemowlaków (raz w miesiącu), czyste węglowodany więc nie wiem czy jest to sens w ogóle podawać... chyba, że ktoś jest na diecie bezglutenowej i faktycznie opcje są ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mi się właśnie zdawało. Btw, gratuluję odwagi cywilnej i spróbowania tego, wg mnie wygląda totalnie niewyraźnie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Chciałbym zapytać Was o firme Natural Vit. Czy jest to dobra firma ? Kupiłem z hamakami na allegro od sprzedawcy jako przekąske gałązki porzeczki. I pytanie czy to wporzo firma ? Można podawać ? Osobiście powiem gdy otworzyłem opakowanie i wsadziłem nos to zapachniało porzeczką aż mnie wykreciło :D

natural-v_appeesr.jpg

Edytowane przez Mruczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

raczej cieżko oceniać jakąkolwiek 'firmę' - bo każda marka ma lepsze i gorsze produkty ;)

ale co do suszków to z tymi co sie spotkałam - to nie miałam zastrzeżeń

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem,że chomiki nie mogą jeść mleka,bo zawiera laktoze,której chomiki nie trawią.Jednak jak to jest z mlekiem roślinnym?Chodzi o takie bez cukru,bez dodatków,same mleko.Mama zrobiła eko gofty z mleka roślinnego,nasion chia i płatków owsianych.Czy chomik może ich spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to mleko roślinne domowej roboty to nie widzę problemu... mleko roślinne kupowane w kartonie raczej się nie nadaje (Alpro zawsze ładuje chemię), chyba, że trafiłaś na ekologiczne gdzie nie ma w składzie stabilizatorów i innego syfu w co raczej wątpię. Wiadomo, że gdy podasz chomikowi odrobinkę na spróbowanie to nic mu nie będzie ale ja bym się raczej nie podzieliła :D

Swoją drogą ja chętnie zjadłabym takie gofry! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż tak mi na podaniu tych gofrów nie zależy,ale co tam...

Skład mleka

Woda,owies pełnoziarnisty 11%,olej słonecznikowy,sól morska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skład bezpieczny :) poza tym wiadomo, że to małe ilości więc nie widzę problemu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie: w jakiej postaci podajecie cukinię, na liście żywieniowej jest, że można nawet i kwiaty podawać. Nigdy nie dawałam swoim chomikom cukinii a teraz mam świeżo zerwane z ogrodu i chciałabym dać Kaszmirowi, nie wiem tylko czy surową czy po podgotowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi