Skocz do zawartości

Budowa własnego terrarium

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się cały czas bała, że takie sklejkowe prędzej czy później przejdzie zapaszkiem... :D Biorę się za terra szklane. Pod koniec listopada szklarz wraca z chorobowego i może się wziąć za moje zlecenie, no, a środek już według własnego gustu :) Myślicie, że za takie terra 85x50x45, cena 95 zł jest przystępna? ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Postanowiłem też zrobić terrarium dla przyszłego chomika jest to dopiero pierwszy etap jutro wstawię szybę: (przepraszam za jakość zdjęcia)

Jeśli chodzi o wentylację to pogląd, że w akwariach/terrariach jest gorsza jest poglądem błędnym. Wszystko zależy od wymiarów i miejsca, gdzie postawimy klatkę/terrarium. Czasami klatka wciśnięta w ci

Nie unoś się, skrót "IMO" znaczy "In My Opinion"...   Mam dżungara, było mniejsze poidełko i milion razy próbowała uciec mimo niewielkiej odległości "sufitu" od góry poidełka. U Bobka poidełko j

Ja bym się cały czas bała, że takie sklejkowe prędzej czy później przejdzie zapaszkiem... :D Biorę się za terra szklane. Pod koniec listopada szklarz wraca z chorobowego i może się wziąć za moje zlecenie, no, a środek już według własnego gustu :) Myślicie, że za takie terra 85x50x45, cena 95 zł jest przystępna? ;)

Ja się też przymierzam do stworzenia własnego :)

Wydaje mi się, że cena u Ciebie jest przystępna ;) ale może się nie znam, bo szczerze, to jeszcze nie dowiadywałam się ile u mnie...

Ale na pewno wyjdzie taniej niż kupno nowego.

3 tygodnie temu wymieniałam okna i dopiero teraz sobie uświadomiłam, że mogłam zostawić chociaż jedno stare, miałabym szybę do pocięcia ;( załamka, nie wiem czemu wcześniej nie pomyślałam, że mogłabym wykorzystać :(

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Uwaga uwaga... Świetne wieści. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli Łatka zamieszka w czymś większym... :)

Mianowicie. Rodzice zdecydowali się wykończyć poddasze (a właściwie było ono w stanie zerowym...). Jak wszyscy budowlańcy wiedzą trzeba do tego sporo wełny szklanej i... Płyty OSB. Jeden, może 2 arkusze płyty zostaną, a ja planuję wtedy zrobić z nich terrarium :) Coś pomiędzy 45x80 a nawet 100x50. Pytanie, czy:

1. Płyta OSB nadaje się dla chomika? (Grubość 12mm z tego co słyszałem)

2. Czy stara szyba oczyszczona z silikonu nada się? (Będą demontowane okna i wtedy zabrałbym jedną szybkę)

3. Jak coś takiego przygotować? Wystarczy mi link do czegoś, nie mogę nic wyszperać >,<

I czy przeprowadzka z 60x40 do 80x45 da jakieś efekty, czy może dopiero w setce syryjek będzie miał raj>

I czy mogę wziąć do 80x45 chomika od podrik czy motusy?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi

Na te pytania dotyczące akwa nie odpowiem :) bo się nie znam :D

Każda zmiana lokum na większe będzie ekstra dla chomika, ale jeśli masz możliwość to terrarium 100/50 będzie najlepsze. Znasz zasadę, że im większe chomik posiada mieszkanko tym lepiej. A co do chomika od Podrik to nie wiem, ale u Motusy minimalne wymiary lokum dla chomika to- jak się nie mylę- 70/45, ale może poszukaj na stronach ich hodowli , pozdrawiam

Edytowane przez kasiulka345
Odnośnik do odpowiedzi

Oto jestem! :)

Oczywiście im większe terrarium tym lepsze. Stara szyba będzie dobra, będziesz musiał zanieść ją do szklarza by ci na żądną długość przyciął. Prowadnice do szyby najłatwiej zrobić z aluminiowego ceownika z castoramy. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Oglądnęłam hamstergehege i jestem nabuzowana chęcią już urządzania a tu jeszcze trzeba zbudować!

Scan0002.jpgScan0001.jpg

100x50 Przód i boki - pleksi. Dół, tył, góra - sklejka. Kąty - listwy modelarskie.

Teraz pytania:

1. SKOSY: Myślałam o ścięciu ostrych kątów, ponieważ jednym z boków terrarium będzie bardziej na pokój i wejście do niego. Czy ktoś już borykał się z takim zadaniem? Zastanawiam się czy dopytywać o cięcie po skosie jak będę zmawiać, czy po własnoręcznej obróbce i klejeniu niedoskonałości i tak zakryje się listewkami...

2. ROZSUWANY PRZÓD: Tak czy nie? Znalazłam dwu-torową prowadnice na max 4mm pleksi to znaczy wejścia ma na 4,5mm, gdzie całość ma 14mm, więc wychodzi na to, że jej części mają po jakieś 3mm. Zastanawiam się, czy odległość między szybkami 3mm nie będzie dla syryjka zbyt dogodna do zniszczeń... Zamierzam zrobić jeszcze z pleksiglasu kuwety na spód, ale nie chciałabym robić ich o wiele wyższych niż podłoże. (Górę i tak planuję otwieraną na zawiasach.)

3. WENTYLACJA: Nie bardzo jestem przekonana do metalowej siaty na przykrycie... Zastanawiałam się nad rzędem dziurek w bocznych ściankach, ale to chyba byłoby za mało. Czy da się obliczyć jaka mniej więcej powierzchnia powinna być otwarta? Jak będzie trzeba to ostatecznie oczywiście zrobię siatkę na przykryciu...

4. SKLEJKA: jakie mm na co polecacie? Chciałabym uzyskać jak najlżejszą konstrukcję.

Edytowane przez Miiika
Odnośnik do odpowiedzi

1.skosy to chyba niepotrzebna komplikacja, trudniej będzie potem wszystko dociąć i dopasować, ja bym sobie to odpuściła. 

2. rozsuwany przód jak najbardziej, wygodny dostęp do wnętrza.

3.myślę że dziurki w ściankach to będzie za mało... ja bym zrobiła całą górę z siatki.

4.ja robiłam terra 90 na 40 z 9mm sklejki, była w sam raz.

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję :)

A czy gdzieś w sieciówkach płaci się tylko za co Ci wytną? Wydawało mi się, że ktoś gdzieś pisał, że w leroyu...

Edytowane przez Miiika
Odnośnik do odpowiedzi

w leroyu za sklejkę tylko tą co kupisz :D minimalnie wycinają paski 10 cm, dobrze od razu nakupić takich małych kawałków z najcieńszej sklejki na półeczki, drabinki itp itd bo to kosztuje jakieś groszaki.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 7 months later...

Ja użyłem pokostu i rozpuszczalnika i śmierdzi bardzo domek i deski :( malowałem na balkonie  ... i zostawiłem to tam na pare godzin, resztę schło już w pokoju . Chyba nie potrzebny był rozcieńczalnik.

Edytowane przez KarolB
Odnośnik do odpowiedzi