Skocz do zawartości

Czy Vitapol jest najgorszy i dlaczego?

Fanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość borubar

borubar, tak z ciekawości ile miałeś chomików, że jesteś pewien nieomylności swoich obserwacji?

Tak się składa, że u podrik przewinęło się ich już dużo, więc jej wiedza to nie są suche sformułowania z książek (w książkach o chomikach najczęściej są popisane głupoty w mniejszej lub większej ilości jak już jesteśmy w temacie).

Nie, analiza zawartości karmy nie zwalnia właściciela z dobrania pokarmu najodpowiedniejszego dla danego osobnika, ale jest w tym bardzo pomocna. Wybacz, ale słowa "jeśli wartości odżywcze byłyby nieodpowiednie, to:

- chomik by nie ruszał tego z impetem i chęcią" są jednym z głupszych argumentów w tym temacie, chomik nie jest dietetykiem, nie będzie wybrzydzał karmą, jeśli ta ma nieodpowiednie wartości odżywcze - to zadanie jego właściciela.

E: pomyliłam słowo.

Ja nieomylny? Gdzie to napisałem? A zresztą, dam spokój, bo widzę, że niemile widziane uwagi etc

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

polamac ciasteczka?! o mamo...lepiej juz kupic gotowca :P

'z calym szacunkiem do Ciebie' ale w zadnym z Twoich myslnikow nie masz racji :) szkoda nerwow widac na zwracanie Ci uwagi, bo i tak trwasz w 'swoich przekonaniach'.

to nie jest taka prosta sprawa. "ot wymieszam cokolwiek co niby jest ok i już." nie. trzeba wiedzieć jak zachować proporcje bo za dużo lub za mało jakiegoś składnika nie jest niczym dobrym. trzeba sie

borubar, za bardzo bierzesz to wszystko do siebie:) zamiast pisać o docinkach lepiej byłoby poczekać do czasu aż zrobisz fotkę i ją wstawisz, później dopiero tłumaczyć szczegóły etc.. nie ma się co denerwować, teraz problem taki, że nawet nie wiemy o czym rozmawiamy, a jak będzie fotka to i składniki będzie widać i będzie o czym dyskutować ;) 

Odnośnik do odpowiedzi

borubar, za bardzo bierzesz to wszystko do siebie:) zamiast pisać o docinkach lepiej byłoby poczekać do czasu aż zrobisz fotkę i ją wstawisz, później dopiero tłumaczyć szczegóły etc.. nie ma się co denerwować, teraz problem taki, że nawet nie wiemy o czym rozmawiamy, a jak będzie fotka to i składniki będzie widać i będzie o czym dyskutować ;)

Dokładnie. Zrób zdjęcia, wklej opis, skład i będzie można dyskutować, a póki co mówimy o niczym :) Nikt Ci nie chce dokuczać, tylko nadal nie wiemy, na czym stoimy.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość borubar

nic nie biorę za bardzo do siebie, bo jeśli bym to robił, zgłupiałbym na miejscu...tak jak mówiłem odpuszczam w temacie, bo widzę, że to nie ma sensu.

Podobnie jak to, że twierdzą tutaj co niektózy, iż jajko gotowane to coś pożądanego. Powiedzcie który chomik je w środowisku naturalnym gotowane jajko...:-)

Ja twierdzę i macie prawo się z tym nie zgodzić, że karma, którą kupuję w zoologicznym za 8-10 zł jest lepszym wyborem niż ta ogólna z Vitapolu, poniewaz prócz tego co z Vitapolu zawiera wiele różnych warzyw i owoców, zbóż. To mi a w sumie dżungarkowi wystarcza. Chcecie zgadzajcie się, nie chcecie, nie musicie. Nie twierdzę, że Vitapol to bebły, twierdzę, że kupuję lepsze pożywienie.

Odnośnik do odpowiedzi

Borubar, a jesteś świadomy zagrożenia... molami? Jeśli to czyjaś własnoręczna mieszanka (tak wywnioskowałam z opisu woreczków strunowych) to tylko uważajcie - wszyscy, którzy kupujecie takie specyfiki przez kogoś mieszane nie wiadomo kiedy - kiedy przyniesiecie do domu mole ;) Nie, żeby tam kilka robali robiło jakiś ogromny problem z karmą, ale wystarczy, że paskudztwo ucieknie gdzieś w mieszkaniu i zabawa, możliwe, że na długie miesiące, gwarantowana ;)

Odnośnik do odpowiedzi

To nie kwestia tego czy chcemy czy nie chcemy się zgodzić z Twoją opinią, bo na ten moment każdy ma nastawienie neutralne, nie widzieliśmy tej karmy i nie wiemy o czym mówimy ;) zamiast tak polemizować i wycofywać się z rozmowy "bo nie ma sensu", pokaż nam co kupujesz, wtedy będziemy mogli porównać tą Twoją mieszankę do Vitapolu i ogólnie zorientować się, jakie karmy "no name" oferują sklepy zoologiczne. Twoja byłaby jedną z pierwszych jak przypuszczam prezentowanych tutaj, więc uświadamiaj nas, polecaj, ale też dobrze argumentuj i pokaż jak to wygląda ;) wiem, że to dziwnie brzmi, takie "udowodnij", ale jak inaczej mamy się przekonać o Twojej racji? tak właśnie wygląda wymiana informacji i doświadczeń na forum, nie zniechęcaj się :) 

Odnośnik do odpowiedzi

pakowana oszczędnie, w zwykły worek strunowy

Taka karma to bardzo wypaśna, samo zdrowie, jaja przeróżnych larw, mole i inne takie wartości odżywcze. Spotkałem się kiedyś z karmą zapakowaną w worek strunowy, i to była porcja taniego chłamu z worka. I tak coś czuję że Twoja też taka jest, chociaż nie mogę stwierdzić tego faktu. Żeby się wypowiadać w jakimś temacie wypadało by posiadać jakąkolwiek wiedzę doświadczenie. To że chomik nie chciał ruszyć Vitapolu to żaden argument, kwestia smaku. Ty też wolisz zjeść cheeseburgera jak porcję warzyw, c'nie? Na tej samej zasadzie to działa. Jak na razie reprezentujesz postawę zarozumiałego gimbusa który nauczył się kilku poważnych słów . Tak wiem że jestem arogancki chamski i tak dalej, nie czuję się z tym nieswojo w ogóle.

Pozdrawiam, naczelny CS forum, Mest.

Kaś nie bij

Edytowane przez Mesthey_
Odnośnik do odpowiedzi

Borubar, karma podstawowa z Vitapolu nie jest najwyższych lotów (i to większość użytkowników forum bardzo dobrze wie), a to de facto sprawia, że nietrudno ją "przebić". Z Vitapolu dobre są niektóre dodatki (suszone zioła, morwa, owoce lasu, dynia - tam jakoś po prostu lepsza) i tyle w sumie jeśli chodzi o tę firmę.

Osobiście czekam na zdjęcie karmy którą kupujesz + skład, a analiza również mile widziana. Wtedy będziemy mogli pogadać czy ta karma jest faktycznie dobra czy po prostu lepsza od Vitapolu (co wcale nie musi oznaczać, że jest faktycznie dobra w porównaniu do innych naprawdę solidnych karm).

Edytowane przez Risa
Odnośnik do odpowiedzi

Moja karma podstawowa wygląda tak:

5385340_orig.jpg

Czekam na na coś, co zwali mnie z nóg ;)

Podobnie jak to, że twierdzą tutaj co niektózy, iż jajko gotowane to coś pożądanego. Powiedzcie który chomik je w środowisku naturalnym gotowane jajko...:-)

Za to je szarańczę, larwy owadów, pasikoniki... - jeśli milszym Ci jest oglądać i obcować z takowymi - to wcale nie musisz dawać jajka ;) Aczkolwiek jest ono również dobrym i wartościowym pożywieniem dla chomika :) Przypuszczam, że także niezły procent warzyw ziół czy owoców, które zwykliśmy podawać chomikom i które są dla nich pożywne i zdrowe - również nie rosną w strefie która chomiki zamieszkują w naturze ;)

Edytowane przez podrik
Odnośnik do odpowiedzi

Podrik, ja mam zawsze problem z tymi własnoręcznie mieszanymi karmami (a sama mam) bo jak zrobić żeby każdy chomik dostał sprawiedliwie tych najsmaczniejszych rzeczy :D A potem siedzę i wybieram żeby mieli po równo orzechów czy pestek :D Czy te orzeszki ziemne to z Versele Laga? Nie wiem czemu ale jakoś tak versele-lagowo wyglądają :D A ta dmuchana pszenica to może z JR Farma?

Odnośnik do odpowiedzi

Ta, to jest zdjęcie żarcia robionego z VLki, bo mi się nowego zdjęcia nie chce robić (leń xD) tego co mam teraz z Deli. Ale jak bardzo chcesz to sie zmuszę i zrobię..

Co do sprawiedliwości - żarcie daję miarką. Porcja na dzień.

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście czekam na zdjęcie karmy którą kupujesz + skład, a analiza również mile widziana. Wtedy będziemy mogli pogadać czy ta karma jest faktycznie dobra czy po prostu lepsza od Vitapolu (co wcale nie musi oznaczać, że jest faktycznie dobra w porównaniu do innych naprawdę solidnych karm).

Otóż to. Wczoraj jak już wyłączyłam kompa to sobie uświadomiłam, że zapomniałam o tym wspomnieć - nawet jeśli ta karma jest lepsza od Vitapolu to nie wyczyn i jeszcze nie znaczy, że jest dobra. Ale gdyby była fotka to by się wszystko rozjaśniło, można by ewentualnie pomyśleć nad tym jak ją urozmaicić. 

Ta, to jest zdjęcie żarcia robionego z VLki, bo mi się nowego zdjęcia nie chce robić (leń xD) tego co mam teraz z Deli. Ale jak bardzo chcesz to sie zmuszę i zrobię..

Co do sprawiedliwości - żarcie daję miarką. Porcja na dzień.

Ja bardzo chcę! :D Będę zamawiać Deli, więc chętnie zobaczę :) 

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu  zaszłam do zoologa po preparat na pchły i zerknęłam na karmy, również te na wagę. Pierwsze co mi się rzuciło to to, że są strasznie zawilgocone-kolejny argument aby kupować karmy zamknięte przez producenta.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardzo chcę! :D Będę zamawiać Deli, więc chętnie zobaczę :)

głównie Deli + JR + insze dodatki

DSC_0020.JPG

(wszystko małe spada mi na dół jak robię zdjęcie...)

zioła i suszki daje osobno

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda super, podobny wygląd chciałabym uzyskać.  Aktualnie zmieszałam Deli z resztką Vitakraftu i trójpakiem ziół dla chomika JR Farm (zioła podstawowe, karma ziołowo-warzywna, mieszanka nasion). Zauważyłam, że Chester częściej zagląda do miski, ale to jeszcze nie to o co mi chodzi, także muszę ją dopracować ;)

Edit: dorzucam zdjęcie swojej karmy
DSC02885.JPG

Edytowane przez meg
Odnośnik do odpowiedzi

zawsze jak widze ten temat przypomina mi sie "kto jest twoim bohaterem i dlaczego to stalin" 

hahahaha :D :D jesteś moim bohaterem! - rozświetliłaś mój dzień :D

Edit: dorzucam zdjęcie swojej karmy

DSC02885.JPG

super!!

Edytowane przez podrik
Odnośnik do odpowiedzi

A ja tu nie vitapolowo, a Deliowo Naturowo :P 

Zachęcona opiniami, kupiłam jakiś czas temu Deli i JR Farm...i szczerze mówiąc w Deli przeraziła mnie ilość słonecznika :(...jest tam tego mnóstwo, wg mojej opinii oczywiście...

Też jest tak samo u syryjków? Bo może jednak jakoś ilościowo jest inaczej dobierana dla karzełków?

JR Farm cała w sobie, mnie osobiście zachwyciła :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jak czegoś w Deli było ciup za dużo na moje oko, to tych zielonych płatków (groch?), słonecznika zawsze było malutko.

tak - grochu i kukurydzy. ale w VL niestety jeszcze więcej...

Odnośnik do odpowiedzi