Skocz do zawartości

O co chodziło Pani w zoologicznym mówiąc, że chomiki lubią nowości?

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy byłam w sklepie, ekspedientka powiedzila mi,że chomiki lubią nowości.Ale dotyczy to czego?Zabawek czy jedzenia?Bo od innej pani słyszałam, że dieta chomika powinna byc jednostajna bez zmian w jadłospisie..Błagam powiedzcie mi o co tu chodzi, bo się juz pogubiłam... :down: :( :*(:

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomiczek lubi nowe zabawki w klatce. Ale jeśli podaje jej inny pokarm podstawowy, to nie jest za bardzo zadowolona. Lubi za to wszystkie nowe przysmaki i kolby (ostatnio udało mi się kupić kokosową:). Kiedyś dałam jej gotowaną marchewkę (dotychczas dostawała surową) i nawet nie spróbowała. Ale gdy wieczroem przyszłam się z nią pobawić, marchewki nie było:) Moja koleżanka dała chomkowi mleko zamiast wody - nic nie wypił. TO chyba zależy od gustu chomka:)

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, że pani sprzedawczyni chodziło

o jedzenie. To jedzenie powino zawierać nowości.

Raz powinny być jakieś owoce, raz ziarna, za drugim razem warzywa.

Jedzenie dla chomika powinno byc urozmaicone.

Bo chyba nikt z nas nie chciał by codzinnie jeść jajecznicy?

tak samo jest z chomikiem.

Odnośnik do odpowiedzi

MI się wydaje, że ona poprostu chciała Cię naciągnąć bo z kąś znam te gadania " chomik powinien mieć kupowne pełnowartościowe karmy są to zwierzaczki bardzo wybredne lubią dobrze jadać uważam więc , że ta karma za 6,50zł jest wyjątkowym pokarmem dla twojego chomika jeśli chcesz by był zadowolony z tego co je możesz także wybrać inne karmy, a kosztują one od 7 zł w zwyż" tak robią chcą zarobić nie dziw się!!

Odnośnik do odpowiedzi

Eee czy ja wiem czy naciągnąć? Poprostu doradzić chciała.

Wcale tak nie naciągają w sklepach zoologicznych.

Np raz pani radziła mi o 5 zł tańszą karmę od tej której chciałam

wziąść, bo powiedziała że chomik nie może jeść samych

mieszanek z owoców, powinien mieć też ziarna i warzywa.

Powiedziała to z dobrego serca :) zdarzają się tacy sprzedawcy.

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło o zmiany ogólne. Z tego co wiem, to chomiki, a przede wszystkim dżungarki, lubię zmiany w swoim otoczeniu. Dlatego warto przy sprzątaniu przestawić kołowrotek, miseczkę, ewentualnie poidełko, ale uważam, że "źródło wody" powinno być stałe. Po obserwacji moich chomików twierdzę, że te chęci zmian, są powodem częstych przeprowadzek chomiczek, z jednego końca klatki, na drugi, albo z domku pod kołowrotek.

Jadłospis chomika MUSI BYĆ UROZMAICONY. To normalne zwierzę. Jego organizm musi prawidłowo funkcjonować, a do tego potrzebuje różnorodnego pokarmu zawierającego różne składniki niezbędne do życia. Jeżeli będziesz podawać samą karmę i jabłko, to gdzie znajdziesz odpowiednią ilość wapnia, czy białka? Chomikowi należy zmieniać jadłospis, ale w sposób odpowiedzialny. Nie można eksperymentować dając mu rzeczy, których jeszcze nie jadł, albo które mu smakują, a wy nie macie o nich pojęcia.

Odnośnik do odpowiedzi

zalezy jaki sprzedawca... rozni sa ludzie... czasami tez przychodze do sklepu, a tam sprzedawczyni od razu zaczyna trajkotac ze ta karma jest njlepsza i od razu zeby kupic 3 opakowania... ale czasami trafiaja sie uczciwi ludzie i powiedza ze ta karma moze nie pasowac chomikowi bo ma malo atrakcyjny sklad, ale za to inna tansza jest bardziej lubiana przez gryzonie. To tak jak kupowalismy kiedys buty do chodzenia po gorach i byl jakis okolo 20 letni koles i nas non stop naciagal na buty za 5 stow. Wkoncu mama sie wkurzyla. tata chcial jeszcze pogadac, a mama powiedziala : ,,Chodz... Co bedziesz rozmawiac z głąbem";) widocznie facetowi zalezalo tylko na tym aby przyjsc do pracy, wciskac kit, a potem wyjsc z kupa forsy w kieszeni... co do nowosci to sadze, ze warto probowac czy chomisiom sie spodoba nowa rzecz:)

Odnośnik do odpowiedzi

Znam taki zolog do którego chodze i bardzo czesto dają mi coś za darmo ponieważ jastam stałym klientem i nawet mi dali za darmo kule dla chomika do biegania za 8 zł . (wiem że to byle jaka kula za 8 zł ale zawsze coś)

macarono wredoto - poprawka błędu ort.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Chodziło o zmiany ogólne. Z tego co wiem, to chomiki, a przede wszystkim dżungarki, lubię zmiany w swoim otoczeniu. Dlatego warto przy sprzątaniu przestawić kołowrotek, miseczkę, ewentualnie poidełko, ale uważam, że "źródło wody" powinno być stałe. Po obserwacji moich chomików twierdzę, że te chęci zmian, są powodem częstych przeprowadzek chomiczek, z jednego końca klatki, na drugi, albo z domku pod kołowrotek.

Zgadzam sie z Tobą, Gdy sprzątam mu klatkę to zawsze coś poprzestawiam, wtedy chomiś lata po całej klatce zadowolony i pozytywnie zakręcony xD

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

zawsze jak sprzatam klatker to jej zmieniam polozenie domku, karuzeli itp :) i przewaznie dodaje, odejmuje pieterka:P i kilka razy tak bylo, ze schodziło sie z lewej strony, a ja zmienila, ze schodizlo sie z prawej :D i frania zrobila kilka razy zrobila salto xD i spadla na trociny ;] ehh... ;] ale po kilku upadkach sie przyzwyczaiła, gdzie ma schodzic :)

Odnośnik do odpowiedzi