Skocz do zawartości

Chomik upadł - POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z chomikiem,dzisiaj wydarzyła sie bardzo przykra rzecz.

Mam chomika syryjskiego niecały tydzien i jako,ze to pierwsz ychomik,nie ma mza bardz odoświadczenia.Żeby go oswoic i przyzwyczaić do siebie,wyjałem go na łózko (sofe) i sie z nim bawiłem,na poczatku było ok,ale problem sie zaczłą,kiedy zeskoczył i sie pod nia schował,musiałem przewrócić łózko na drugi bok i go wyciagac,próbowął mi uciec ale go złapałem,problem w tym,zę jak go niosłem d oklatki,to wypadł mi z rąk (wysokośc ok. 1,4m) i teraz martwie sie czy nic nie stąło sie z jego kregosłupem,poniewaz,zdaje sie poruszac normalnie,nie piszczy itd. jedynie co sie zmieniło,to to,że powoli i z przerwami biega po kołowrotku.Jk myslicie,czy coś mu dolega i czy powinienem udac sie do weterynarza z nim ?

prosze o pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Krwawienie z nosa może niestety oznaczać uszkodzenie narządów wewnętrznych, co może skończyć się śmiercią chomika. A tak w ogóle to nie wpadło ci do głowy, że skoro chomik ucieka z rąk to należy go w

I co z tego że klatka nie stoi na podłodze? Chodziło mi o to, żeby Przed wyjęciem chomika stawiać klatkę na podłodze, samemu klęknąć i dopiero wyjąć gryzonia, nie podnosząc go na większe wysokości. Sk

Wiesz- upadki to dla chomikow nie najlepsze przezycie- ale, jeżeli cos przytlumilo upadek lub spadl "dobrze"- mozliwe, ze nic mu sie nie stalo.

Moj spadl ze stolu u weterynarza, gdy go pierwszy raz zabralam, bo go facet nie potrafil porzadnie przytrzymac- ale nic sie nie stalo- a stol byl co najmniej wysokosci metra.

Przypatruj sie, czy nie ma problemow z ktoras konczyna, tudziez z jedzeniem. Mozliwe, ze tym razem miales szczescie w nieszczesciu- i nic sie nie stalo. Chomiki moga spasc i sie nie polamac, aczkolwiek nie jest wskazane "rzucanie" nimi;)

To byl wypadek-wiec jest pewnie w lekkim szoku i moze dlatego zwalnia- zreszta, mozliwe, ze on zawsze robi male przerwy- tylko teraz dokladnie to zauwazyles:)

Niech dojdzie do siebie, to bedzie dobrze. Jednak, jeżeli bys zauwazyl jakies niepokojace zmiany- jedz do weta- przede wszystkim, gdyby okazalo sie, ze ma jakies trudnosci z poruszaniem sie- nie tylko w kolowrotku.

Trzymaj sie i daj znac:)

Odnośnik do odpowiedzi

To byl wypadek-wiec jest pewnie w lekkim szoku i moze dlatego zwalnia- zreszta, mozliwe, ze on zawsze robi male przerwy- tylko teraz dokladnie to zauwazyles:)

NIe sądze,bym dopiero tera zauważył,gdyz on biegął bardzo szybko i z rzadkimi przerwami a teraz w sumie powoli,ale poza klatka biega i porusza sie normalnie.w Sumie nie wiem co robić,jak sprawdzłaem jego kregosłup to nie piszczał ani nic,wiec chyba nie jest złamany? ale chyba i tak jutro z nim pójde do weta.
Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście po opisie uważam, że chomiczek tylko się potłuk i na razie nie ma potrzeby by iść do weta. Chyba, że dla uspokojenua własnego sumienia :P Poczekaj jeszcze dzień lub 2 jeśli nic się nie poprawi to wtedy idź na wizytę :)

Odnośnik do odpowiedzi

chomisie slyna ze swojej wystryzmalosci i potrafia dlugo znosic bol... ale tak czy siak po pewnym czasie zauwazylbys ze np ciagnie za soba lapke... moge cie pocieszyc...moj chomis tez zaliczyl taki upadek daaawno temu juz...wypadl mojej siostrze z rak... naprawde juz myslslam ze po nim bo sa one bardzo kruche ale trzyma sie nadal... i ja tez mam syryjczyka... moze nic mu ni jest...jak zobaczysz cos niepokojacego to idz do weta to bedziesz spokojniejszy...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Jk myslicie,czy coś mu dolega i czy powinienem udac sie do weterynarza z nim ?

mysle ze jak go spusciles z tak go z tak duzej wysokosci to mozesz udac sie dla pewnosci do weta i wtedy bedziessz wiedzial czy nic sie nie stallo twojemu chomisiowi. Jak normalnie chodzi i biega to mysle ze nic mu nie jest ale sprawdzic zawsze warto;)
Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

mój chomik ma klatke na biurku, jako ze siedziałem na kompie to miał otwartą klatke ale i tak nigdy sam z niej nie wychodził wręcz przeciwnie gdy wyjmowałem go na biurko biegł zaraz spowrotem. Ale wracając do sprawy, wyszedlem na moment z pokoju a gdy przychodzę chomika nie ma. Leży rozpłaszczony i jak nieżywy na podłodze :sca: . Myślałem, że sie zabił jednak gdy go wzięłem do ręki okazało sie, że oddycha więc polożyłem go na biurku i on zaczął się ruszać, na początku bardzo pomału ale z czasem coraz energiczniej. Jednak nie chodził jak zwykle- przednie łapki pracowały normalnie, jedna tylnia też choć niekiedy ciągnął ją za sobą, drugą tylnią nie ruszał wcale :( ma ją jakby spłaszczony nadgarstek . Chodził ale jakby brak mu bylo koordynacji często przewracał sie na plecy. Dzwoniłem do pogotowia weterynaryjnego i lekarz powiedział mi ze chomik na pewno jest w szoku ale moze miec też uszodzony kręgosłup lub złamaną łapkę. Powiedział też by zeby go przywiesc bo ciezko mu cos powiedziec ale Jeżeli to złamana łapa to nie powinno sie robić zadnych zabiegów tylko czekać aż sie zrośnie. Dziś na pewno nie pojadę do weterynarza czy nie mieliscie nigdy takiego zdarzenia ze swoim chomikiem lub nie wiecie co trzeba z nim zrobić?

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm...Ja mialam keidys spuchnieta lapke u chomika, bo byla zwichneita, ale sama sie zagoila, ale ostatnio coś takiego podobnego do twojego bylo...Zaczela ciagnąc tylne nogi i sie zginac w prawo i lewo....na szczescie przeszlo, ale nadal nei wiem co jej bylo :/

Odnośnik do odpowiedzi

moj chomik tez spadl z biurka :p co prawda wstal po 2 sekundach i dalej uciekal ale nic mu nie bylo... mysle ze Twoj chomik jest w szoku i w najgorszym wypadku moze miec lapke zlamana... do tygodnia, max 2 lapka sie zrosnie sama i bedzie dalej w porzadku ;) jeżeli jednak bedzie cos z nim nie tak to pozostaje weterynarz...

btw, moj chomcio mial zlamanie z przesunieciem, wet nie dawal mu szans zeby zrosla sie normalnie, podejrzewal nawet martwice a tu co sie okazalo ?? jak nowa jest :p wszystko wrocilo do normy ;) cierpliwosci po prostu...

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy mój chomik zaliczył upadek z biurka, mimoże każdego pilnowałam. Wystarczy moment nieuwagi i gleba zaliczona.Ale żadnemu na szczęscie nic się nie stało.Może Twojemu chomikowi nic nie jest, tylko przeżył chwilowy szoki się tak zachowywał. Ale jak będzie tak też jutro, że ledwo sięporusza to bym poszła z nim do weterynarza. Może ma łapkę zwichniętaalbo złamaną?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

zaczne od tego,ze mam chomika od wczoraj.pojechalam z ciotka.W domu byla wielka atrakcja dla mnie i...dla mojej ciotki.Widzialam,ze chomik juz jest zmeczony,wiec kazalam ciotce oddac chomika.Wlozylam go do klatki,ale ona jakby mi to robila na zlosc.Co ja go wkladalam to ona go wyciagala :angry: ja nawet nie wiedzialam kiedy ona go wyciagala.W koncu przyszla do pokoju i powiedziala ze jej spadl.Normalnie sie tak wkurzylam....Dzis utyka na przednia lapke.Niby ja rusza,ale jednak utyka.Powiedzcie co to moze byc? Bardzo sie martwie :( wiem ze powinnam isc do weterynarza,ale nie mam takiej mozliwosci.Chcialam zebyscie znali cala historie tego zdarzenia.Wybaczcie mi,ze sie tak rozpisalam.PROSZE PORADZCIE MI!!!! :(

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej byo by iść do weterynarza. Czytałam gdzieś, że takie schorzenia goją się same, przez ok: 2 tyg. chomiki mogą się same wyleczyć sprawia to im jednak ból i niewygode. Nawet złamanie karku samo się stabilizuje.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 19:29 ]

właśnie! zdrowie chomika najważniejsze niż pieniądze czy fatyga!

Odnośnik do odpowiedzi