Skocz do zawartości

Co dajemy jako ściółkę? Temat o podłożach.

Rekomendowane odpowiedzi

asia22, sama pisałaś, że nie na trociny, tylko na kurz. Różni producenci mają różnej jakości ściółki.

Nie wiem, jaka ściółka jest wg Ciebie tania, bo to dość płynna kwestia. I czy decydująca jest cena litra, czy opakowania.

Przejrzyj ściółki zooplusa, tam sporo opinii ludzie piszą i często odnoszą się też do pylenia. http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/podloze_dla_gryzoni/trociny http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/podloze_dla_gryzoni/granulat_kukurydziany

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ale gadasz bzdury, głowa boli.   "Pielęgniareczki" (swoją drogą gratuluję braku kultury) nie robią swoich testów, tylko testy opracowane i zlecane przez lekarza.   Nie reklamuj nam tu jakichś leka

Gdyby w tych różowych zamiast barwnika były płatki kwiatów, albo coś w ten deseń, a w tych niebieskich np. liście suszone - to byłaby to świetna sprawa...

Błaham, nie róbmy z chomików totalnych inwalidów umysłowych. Gdybyśmy mieli zabierać im z klatki wszystko, czym mogą się skaleczyć to nie mogłyby też dostawać suszonych ziół, żadnych ziaren (bo łuska

Chodzi mi o to bo ja kupiłam dziś nie pylące trociny i na prawde nie pylą a ona kicha wyjme ją z akwa nie kicha więc coś ze sciółką, a trociny sprawdzone i nie pylą.

A może jest poprostu "uczulona" na rodzaj drewna (nie wiem w ilu % to możłiwe tak do końca) lub trociny mają silny zapach, który kumuluje się w akwarium i powoduje podrażnienie górnych dróg oddechowych?

Odnośnik do odpowiedzi

Czym się różnią zrębki od trocin?

Przy okazji czy można np. zrębki pomieszać z ściółką konopną? Czy w ogóle jest sens takiego zabiegu?

Trociny sa miękkie, można w nich kopać tunele, słać gniazda, etc

Zrębki, to kawałki drewna, minikawałki, olcha, buk, etc, bardziej stwarzają one podstawę pod wybieg, miejsca, gdzie sa miski, toaleta. Gryzoń nie pokopie w nich tunelu, bo sa one "sypkie" jeśli tak moge to określić.

U mnie zrębki głównie Klienci kupuja do szczurasków i myszoskoczków oraz szynszylek. rzadziej, aczkolwiek też to robią w przypadku posiadania chomików, ale tak jak wspomniałem, jest to dodatek do "wystroju" przy kopaczach.

No i jak najbardziej można to mieszać z konopną, brak przeciwskazań, są one "twardsze" od konopnej.

Edytowane przez pupillo_pl
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Właśnie wymieniłam chomikowi ściółkę - zmiana rodzaju więc niestety wszystko na raz. O tyle dobrze, że się jakoś specjalnie nie przejął, wybiera suszki  :P

Po trotach przerzuciłam się na Hemparade. Rewelacyjna jest! Wysypałam ok 1/4 opakowania i mam solidną warstwę (około 15cm) w akwa 90x40. Mam nadzieje, że chomik podzieli mój entuzjazm i szybko wykopie sobie nowe tunele. 

Odnośnik do odpowiedzi

dobra.... znowu ja mam jakieś pytanie :P 

Co z tymi chusteczkami higienicznymi? można dać? bo Lilka uwielbia targać sianko do domku więc podejrzewam, że takie chusteczki też by jej się spodobały

Możesz kupić ligninę w aptece. Duża rolka kosztuje z 4 zł, nie ma zapachu i nadruku. Jest bezpieczna i tania :) 

U mnie w terrarium króluje ściółka konopna, nie pyli a i korytarze się trzymają. Zastanawiam się czy przy następnym czyszczeniu nie wymieszać jej z trocinami. :)

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz kupić ligninę w aptece. Duża rolka kosztuje z 4 zł, nie ma zapachu i nadruku. Jest bezpieczna i tania :) 

U mnie w terrarium króluje ściółka konopna, nie pyli a i korytarze się trzymają. Zastanawiam się czy przy następnym czyszczeniu nie wymieszać jej z trocinami. :)

Konopna trzyma tunele, bez domieszki trocin? Jakoś nie wierzę, przecież to sypkie, aż miło.

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wymieniłam chomikowi ściółkę - zmiana rodzaju więc niestety wszystko na raz. O tyle dobrze, że się jakoś specjalnie nie przejął, wybiera suszki  :P

Po trotach przerzuciłam się na Hemparade. Rewelacyjna jest! Wysypałam ok 1/4 opakowania i mam solidną warstwę (około 15cm) w akwa 90x40. Mam nadzieje, że chomik podzieli mój entuzjazm i szybko wykopie sobie nowe tunele.

Zgadza się, to dobra ściółka, tylko dość droga. Nie wszyscy cha w nią inwestować.

Odnośnik do odpowiedzi

Konopna trzyma tunele, bez domieszki trocin? Jakoś nie wierzę, przecież to sypkie, aż miło.

Sypkie? Chyba nie widziałeś jak zapakowane jest Hemparade ;)  Tak zbite, że trudno ręką rozdzielić, można za to wydrążyć fajną dziurę i brzegi się nie zapadną. Podejrzewam, że to kwestia dwóch dni (żeby ściółka siadła) i mój chomik będzie już miał tunele. 

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie Atari potrafi budować :) Nie wiem jak głęboko sięgają korytarze i niestety nie są zbyt trwałe, łatwo je zburzyć. Ale jako tako się trzymają.

To jeden z jej 1 tuneli fotografowany od góry ;)

di-ECZTLG8E.jpg

Myślę, że pomieszanie jej z odpylonymi trocinami dałoby lepsze efekty...

Odnośnik do odpowiedzi

Co do ceny - wychodzę z założenia, że warto inwestować w coś, co starcza na tak długo. Ściółkę wymienia się na tyle rzadko, a opakowanie jest tak wydajne, że cena nie powala. Lepiej cenowo wyjdzie niż np Jaśkowe. 

U nas jest zmieszana odrobina grubych wiórów, ale to śladowe ilości. Jest też siano i zioła. Mam nadzieje, że wióry nie będą konieczne bo brzydko się komponują w tej ściółce  :)

Edytowane przez Nina
Odnośnik do odpowiedzi

Sypkie? Chyba nie widziałeś jak zapakowane jest Hemparade ;)  Tak zbite, że trudno ręką rozdzielić, można za to wydrążyć fajną dziurę i brzegi się nie zapadną. Podejrzewam, że to kwestia dwóch dni (żeby ściółka siadła) i mój chomik będzie już miał tunele.

Tak, w paczce, jest sprasowane, ale po rozbiciu już takie chyba nie jest, co?

Nie mam zamiaru podważać Twojej wypowiedzi, jestem daleki od tego, zastawiam się tylko na ile korytarz z samego Hemparade może sie utrzymać...

Co do ceny - wychodzę z założenia, że warto inwestować w coś, co starcza na tak długo. Ściółkę wymienia się na tyle rzadko, a opakowanie jest tak wydajne, że cena nie powala. Lepiej cenowo wyjdzie niż np Jaśkowe. 

U nas jest zmieszana odrobina grubych wiórów, ale to śladowe ilości. Jest też siano i zioła. Mam nadzieje, że wióry nie będą konieczne bo brzydko się komponują w tej ściółce  :)

Z dobrego założenia wychodzisz, tyle, że nie należysz do bardzo licznej grupy Klientów :-)

Odnośnik do odpowiedzi