Skocz do zawartości
Manika

Ropień

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chomik miał codziennie podawane zastrzyki z jakimś lekarstwem robiła je mama bo ja sie bałam:) Miejsce pęknięcia musiałam przemywać wodą utleniającą i chomik nie mogł mieć wiór w kuwecie przez piuerwsze 3 dni bo mu sie rzylepiały:D Leczyłam przwez tydzień ale czasami takie leczenie trwa dłużej zależy czy dobrze sie zajmujesz chomikiem i czy zapewniasz mu wszystko to copotrzeba:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam mu przemywać ranę wodą utlenioną. Podkładu nie usuwam, bo używam granulatu dla kotów, a on się nie przylepia. Dziwi mnie tylko, że weterynarz nie przepisał żadnych antybiotyków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no wiesz każdy weterynarz jest inny:D Może ten po prostu nie specjalizuje się aż tak bardzo w gryzoniach:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik ma ropień, który(jak powiedział weterynarz )nie jest juz w stanie zapalnym, i jeśli w cigu kilku dni nie zniknie, to prawdopodobnie juz nigdy nie zniknie.nie wiem czy to prawda?i jeszcze jedno:czy taki ropien moze grozic chomikiowi smiercia?a jeśli tak, jak jej zapobiec? :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Scrappek mial ropnia na początku września. POszlyśmy do weta juz keidy on pękł, wet dal antybiotyk w zastrzyku, spryskał i poszłysmy na kontrolę w piątek, etz dal antybiotyk i spryskał. Wszystko się parwidłowo zagoiło, wszystko znikło. Ropnie przeważnie znikają, nei slyszalam o nieznikajacych ropnaich, jak juz to chyba to jets coś innego, a nie ropien, ale tego to aj jzu nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz jak wygląda ten ropien? jest twardy czy miękki? ma kolor żółty czy bordowy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest koloru takego łososiowego...Cos rozowo-bezowy :) Jest arczej miękki :) Jest okrągły. Antybiotyku nei znam, wtedy został spryskany czymś an "h....." w aerozolu (no eni moge zapamietać ten nazwy xD) i dostał zastrzyk :) Za 1 wizytę zapłaciłam 8zł. Potem byłam u kontroli i tak samo wet zrobil i placilam 5zł. Za pierwszym razem bylam u dr Radosława Osieckiego, a za drugim arzem bylam w tym samym miejscu, ale był inny weterynarz (niestety nie wiem, jak sie nazywał). Podaje adres do weta:

Przychodnia specjalistyczna dla małych zwierząt.

ul. Miedzińskiego 6F

Czynne: od Pon. - Pt. 15:00 - 19:00

Tel. 0605219316, 0504004242

63-900 Rawicz (W. Wielkopolskie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jak byłam i moj chomik miał ropień to też dawał mu antybiotyk dorylini spryskał go czymś a najlepsze ejst to ze nie wziął kasy a jest naprawe b. dobym wetem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tak, zgadzam się z tobą całkowicie. Jakieś dwa lata temu mojemu ówczesnemu chomisiowy zrobił się paskudny ropień za policzkiem. Nie dość, że wypłaciłam na niego ogółem 90 zł (30 zł pierwsza wizyta - diagnoza, że to ropień + podanie antybiotyku, druga wizyta - podanie antybiotyku, trzecia wizyta - "ależ to wcale nie jest ropień! Tylko sobie chomik napchał jedzenia w torebkę, 30 zł proszę"), to tak właściwie ja sama go wyleczyłam. A faceta, który zainkasował 3 dychy za kłamanie mi w żywe oczy myślałam, że rozszarpię, ale co było robić... :/Chomika sama wyleczyłam z paskudnego ropnia przekłuwając mu to coś, przemywając mu policzek solą fizjologiczną, woda utlenioną i altacetem. O. I wyleczył się całkowicie.A na pytanie mojej mamy "czemu tak drogo za malutkiego chomiczka dżungarskiego?" weterynarze mówią: "- bo chomika nie ma w spisie zwierząt domowych i uznawany jest za zwierzę egzotyczne".Śmiech na sali. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż...w poniedziałek go dostałam , a we wtorek zauważyłam na jego prawej tylniej nóżce ( u góry przy ciałku) czerwony spuchnięty punkcik . Na środku strupek. No więc poszłam do weta , bo lepiej dmuchać na zimne , no i dostał antybiotyk , wet powiedział , że to ropień , i że się powiekszy i peknie i bedzie sie goić. Tylko że od czego to mogłoby być ? ja myślę , że jakiś koleś z jego akwarium w zoologicznym go ugryzł :P . Zachowuje sie normalnie :P nie daje oznak takich , żeby coś go bolało . ;);

Mieliście podobne przypadki ?

I jak to się skończyło?

bye

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ropienie właśnie powstają od ugryziń lub zadrapań :) więc tym razem weterynarz na pewno się nie mylił. A podawanie antybiotyku jest konieczne,ponieważ ropień może się rosprzestrzeniać i jeśli pęknie nie leczony, to może to wywołać śmierć zwierzaczka. Więc wet wie co robi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli jest w odpowiednio dobrany, to na pewno wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Scrappy jak byl jeszcze w klasie to miał ropień i zauwazylysmy go i chcialysmy z nim isc do weta ale na drugi dzien ale na drugi juz pęknął i chomik sie cały upaćkał poszlysmy z nim do weta ale powiedzial ze wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, raczej nie. Ropień gdy jest leczony i gdy pęknie to nie wyleci z niego tak dużo ropy by chomik się nią "upaćkał", więc gdy pęknie przetrzyj go tylko chusteczką lub zwilżoną szczoteczką do zębów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bndzior ma nad okien taką małą zaczerwienioną jakby gulkę :??: I mruży czasem oczko... Czy jest chory? To właściwie chomik mojej siostry i bardzo jej zależy żeby wyzdrowiał. Daję zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Proszę o szybka odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia są niewyraźne, ale widać na nich jakieś zaczerwienienie i opuchliznę nad lewym okiem. Najlepiej udać się do apteki po krople do oczu z antybiotykiem (np Gentamicin - poprosić panią, że to dla chomika, bo normalnie potrzebna jest recepta). Niejedno oczko już uratowały. I najlepiej zrobić to już zaraz, bo im dłużej zwlekasz, tym większe prawdopodobieństwo, że choroba się przerzuci.

Druga opcja, że to tylko jakieś zadrapanie, które zejdzie za dwa trzy dni, ale w okolicy oka lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik ma ropień nad okiem. Weterynarz dał mi maść Oxycort i 2 razy dziennie muszę mu smarować ropień. zapłaciłam 13zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to dobrze, ze się sprawa mniej-więcej rozwiązała. To zdawaj nam relację z leczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A chomiczek może się kręcić, jak mu będziesz smarowała, ale to nic. Dobrze, że w przeciwieństwie do innych, nie czekałaś na cud i od razu poszłaś do weta. :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi