Skocz do zawartości
L.

XVI OWSR + projekt SHSRP/SWPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniach 22-23 lub 29-30 pazdziernika (data dokładna zostanie potwierdzona na dniach) w Sopocie organizuje z ramienia SHSRP wraz z SWPS WZ SOPOT projekt dotyczący zoopsychologi zwierząt pt. NIE TAKI ZWIERZ STRASZNY JAK GO MALUJĄ

Projekt ma na celu poruszenie dwóch głównych kwestii:

1. Stereotypy i fobie odnośnie zwierząt we współczesnym społeczeństwie.

2. Jak człowiek może kształtować zwierzęcą psychikę?

W trakcie trwania projektu chcemy zorganizować wystawę szczurów, myszy, chomików, świnek, może królików a takze pokaz gadów oraz pajęczaków, a także pokaz dogo- i felino- terapii.

Oprócz tego w programie przewidziane są wykłady: o szczurach, o gryzoniach, o gadach i pajęczakach, o psach i o kotach - które będą prowadzone przez zoopsychologów i hodowców. Chcemy także zorganizować wykład prowadzony przez dzieci (z Akademii Dzieci)dla dzieci, gdzie same maluchy opowiedzą swoim, ale wciąż profesjonalnym językiem o kilku zwierzętach i opiece nad nimi + wypowie sie psycholog na temat wpływu zwierząt w domu na rozwój dziecka.

Do tego mamy nadzieję zorganizować warsztat z dogo- i felino- terapii a także liczymy na możliwość krótkiego kursu/wykładu o samej walce z fobiami i lękami.

O ile kontakt ze szczurami i myszami czy świnkami jest oczywisty tj. są konkretne Stowrzyszenia, o tyle nie mam pojęcia do kogo zwrócić się w sprawie chomików - czy ktoś mógłby mi polecić osobę, która jeśli nie oficjalnie to nieoficjalnie działa z ramienia chomików rasowych : > i mogłabym z nią spróbować nawiązać współpracę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się orientuję, w Polsce nie ma hodowców chomików rasowych z prawdziwego zdarzenia. Nie wiem, czy jest jakiś zarejestrowany związek, a jeśli jest, to niestety nie polecałabym go. Jeśli ktoś z tutejszych osób chciałby Was wesprzeć, to myślę, że wszyscy na forum chętnie pomożemy w "skleceniu" jakiegoś miniwykładu czy referatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z chomikami, które sie pokazują na Zoobotanice, jak to jest organizowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Była szansa na porządny związek, to były i chomiki. Teraz będą chomiki nierasowe, "nasze". I te, które chętni przyniosą na konkurs. Organizacja polega tylko na tym, że administracja + ochotnicy stoją na stoisku, i się "wymądrzają" w sprawach opieki nad chomikami, o chomikach do adopcji itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi