Skocz do zawartości
whiteada

Klatka, akwarium czy terrarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale klatka ma lepszą cyrkulacje powietrza i ja sie ma wysoką kuwete to co za problem możesz kupić okrągłą klatke i ma wysoką kuwete

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie warto się spierać, każdy ma prawo do swojego zdania. Powiem tylko tyle, że zgadzam się z Young. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja bym kupila klatke (Syryjki musza miec klatke) a wogule to chomiki moga czasami uciekać z akwarium jak sie ich czyms nie przykryje :/ Jak jest za male akwarium to jest za małą cyrkulacja powietrza i by chomik nie miał czym oddychać, a w klatce jest jakby "wiecej" powietrza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam klatkę i akwarium. Ale zdecydowanie polecam klatkę !

nie odgrzebuj starych tematów jeśli już nikt nie pisze od miesięcy !!

macarono wredoto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heya ;] ja ostatnio zainwestowalem w fajna klatke ale niestety mój Dzunglarek wydastał sie z niej ! szukałem go 2 dni, całe szczescie ze sie znalazł :) teraz zmuszony jeste do trzymania go w akwa :) a wszystko przez pewna strone na której wyczytalem ze dla dzunglarka odpowiedni rozstaw pretów to 1cm niestety to za duzo ! dla nich konieczne sa klatki 0,5 cm :) ja zdecydowanie proponuje akwa dla dzunglara pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh... ja mam Dżungara i trzymam go w klatce o 1 cm rozstawie prętów

I jakoś nie ucieka ty po prostu masz małego chomika jak podrośnie klatka będzie ok :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heheh dobrze że ja nie mam takich problemów bo mam syryjka :) lepsza mała klatka niż duże akwarium :):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak Young, rzeczywiscie mój chomik jest mały ale dla dzunglarków zdecydowanie lepsze jest akwa :) bo nie musimy go potem przemeldowywac z akwa do klatki i nie stresowac sie ze jest jeszcze za mały i moze dac dyla, a jeżeli syryjski to tylko klatka wiec zdania podzielone :)

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x4 !! i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dżungarkę i spokojnie trzymam w klatce o rozstawie prętów 1cm. I jakoś nie jest nawet w stanie uciec...

No a polecam oczywiście klatkę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a mój niestety wychodzi :( i postanowilem go oddac do szkoły podstawowej w mojej miejscowosci :) tam bedzie miał duze akwa z piętrem i godne warunki, poprostu niechce zeby sie meczyl w moim malym akwa a duzego niemam zamiaru udostepnic :P bo w nim sa żółwie.

A sobie upatrze jakiegos fajnego syryjskiego i zamieszka w klatce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieci maja: swinke morska, myszoskoczka, gekona, i chomika mieli ale był juz dziadziusiem :) również dzunglarka, a zamęczyc go chyba nie zamecza bo zwierzaki opiekunka klasy daje tylko odpowiedzialnym dzieciom :) jestem pewien ze bedzie mu lepiej, no i mi tez, nie będzie sie meczyc w akwa które moge mu zapewnic a syryjek bedzie miał super klatke :)

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x2... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym mimo wszystko zostawila sobie dzungarka, bo to tak teraz wygląda, ze jest gorszy to go oddajesz ^^ Takie jest przynajmniej moje zdanie ^^

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały) + drobne poprawki (literówki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja miałem klatke i w nim roborka. mój chomik bał się wogóle siedział cały czas w domku. a jak go dałem do akwarium to biega po całem prawie wogóle w domku nie siedzi. wiec nie wy oceniajcie co jest lepsze tylko najpierw zobaczcie gdzie chomik lepiej się czuje. chyba że macie taklie duże klatki że tam sami wchodzicie :p pozdrawiam

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tabalugi, najpierw zobacz, keidy tu ostatnio pisano...Każdy chomik inaczej sie zachowuje, np. Milka kiedyś była w akwarium i sie tam bardzo męczyła, była osowiała i drapała w ścianki, a keidy była w klatce, to widac było po niej, że o wiele lepiej sie czuje, więc to zalez od chomika :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to właśnie o tym mówie. żeby nie mówić za siebie tylko zobaczyć gdzie chomik się lepiej czuje. moge się założyć że większość nie patrzyła na to tylko pisała bo tak im się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nei wiadomo czy ty masz arcje. A może tak było, że wsadziłeś chomika tylko na kilka dni po zakupie, kiedy on się jeszcze bał swojego nowego otoczenia i z góry załozyłeś, że lepsze jest akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak. Od prawie tygodnia mam chomika. Na razie mieszka on sobie w takim dosyć małym faunaboxie (ale to chomik roborowskiego, więc nie jest mu tak strasznie ciasno :) ), ale miałam zamiar kupić mu większe akwarium. Jednak kiedy poczytałam forum to wyczytałam, że chyba lepsza byłaby klatka. Jednak mój chomik (jak chyba każdy chomik) strasznie przesypuje i rozkopuje itd. trociny. I jakby miał klatkę to by je okropnie wysypyawał, a akwarium załatwiłoby ten problem. I w końcu nie wiem już co wybrać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem raczej za klatką. Mój Tiburek lubi sie wspinać. Kiedy jest w transporterku, ma tam mało miejsca, a probuje sie wspinać. Niestety, z klatki ktorą dla niego mam, ucieka, dlatego co noc a nawet czasami w dzień musi być zamknięty w łazience, no i on sobei tam lata (biega). Lubi tez kopać w ściółce, lecz narazie trocin nie wysypał. Z firmy InterZoo sa 2 klatki dla myszy/małych chomików. Są to Klatka Mimi i Mouse. Ta pierwsza mi się bardziej podoba (poniewaz te druga mam tylko z wiekszm rozstawieniem). Te klatki mają 6mm. Dlatego z rodzicami zdecydowałam, że kupie tę Mimi. Weszłam w licytację na Allegro, bo jest w korzystej cenie. Ja polecam klatkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ja też polecam klatkę nawet jeśli jest to tak mały chomik. W klatce jest więcej rozrywki (bo dochodzi wspinaczka po prętach, pięterka itp...), poza tym jest przewiewna, natomiast w akwarium jest dość duszno, mniej rzeczy do zabawy, ale za to można nasypać więcej trocin. Mimo wszystko na twoim miejscu bym kupiła klatkę dla myszy, lub małych chomików :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi