Skocz do zawartości
whiteada

Klatka, akwarium czy terrarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, czy mógł by mi ktoś pomóc? Chciałabym znać dokładne wady i zalety klatki z metalu, a akwarium (terraium). Nie wiem co jest odpowiedniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po akwarium chomik nie może się wspinać, poza tym niektóre akwaria posiadają klej który chomik ma zwyczaj podgryzać, a jest on szkodliwy dla zwierzaka.

Z klatki mogą uciekać malutkie chomiczki.

Oto wady :? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm... dziękie. poprostu obawiam się, że nowy młody chomiczek , będzie rozrabiał itp. itd. i nie będzie dawał mi się wyspać. w akwarium tego nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W klatce jest lepszy przepływ powietrza (czy jakoś tak :D), chomik może tam też robić akrobacje i mieć przyczepiane poidełko :]

Stanowczo polecam klatkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uff thx. ale nadal mam dylemat. mam klatkę, ale przeznaczoną dla świnek morskich, a więc dla małego chomika będzie niedobra, i tak muszę coś kupić. zawsze chodzę też późno spać, a będę musiała wcześniej wstawać. wiem, że akwarium też nie jest takie złe, bo można je fajnie urządzić. ale klatka ma więcej możlwiwości zabawy...smama nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wybierz to co jest w tej chwili wygodniejsze dla ciebie (np. akwarium) tylko urządź tak, żeby było 100% bezpieczne dla chomika :)

Jest jeszcze jedna wada akwarium: często zaparowywuje (przynajmniej ja tak miałam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje chomiki są w klatce. I na wieczór, jka ide spać to zakładam sobie słuchawki na uszy i słucham radia. Tak mnie nie budza. Poniżej zamieszcxam fotki klaki w której trzymam Chrupka i Groszka :-)

fotka pierwsza

fotka druga

no i trzecia

--------------------

Eom, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adrianna ja mialem akwarium (ale takie dla chomikow) w wieku 2lat i pozniej rok temu kiedy mialem pierwszego chomcia to hmm...od razu ci mowie ze mycie to udreka! zklatki wysypiesz trociny, umyjesz i juz atam trzbea niezle szorowac. Teraz amm kaltke i stanowczo bardziej poleccam a chomik na noc idzie od lazienki/kuchni:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm...może macie rację, akwarium ma tę zaletę, że chomik raczej nie obudzi, ale faktycznie klatka jest lepsza w myciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie co wybrales?????/????? ja tam polecam goraca klatke, choc akwarium jest fajne jak ma sie parterowe, bo jak jest pietro to jest strasznie uciazliwe:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze ni ekupiłam, ale wybieram klatkę :) ale raczej parterową i z tunelami, juz się przyzwyczaiłam do rozbrajania jej :)

ps. chomik, ja jestem dziewczyną :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i słusznie wedle mnie. Klatki są po prostu dla obu stron wygodne :]

ps.: Serio? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślałam o kupnie 2 samiczek dżungarskich, dlatego zastanawiałam się nad akwarium. a jakie rozstępy musi mieć klatka jeżeli chce się mieć dżungarki?

ps. przykro mi Olu, tak jakoś wyszło :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam dżunagrki :* Dla dorosłych można stosować klatkę dla syryjskich (ja tak robię)

ps.: Ale ja nie mam nic przeciw :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz ode mnie? :D Mam ostatnią parkę 8)

Tylko ty mieszkasz chyab trochę daleko od Wrocka? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znaczy myślałam że chcesz PARKĘ no bo ja mam OSTATNIĄ PARKĘ + chyba samiczka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi