Skocz do zawartości
natala13gatito

Czym chomik roborowski różni się od dżungarka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wczoraj po śmierci mojego ukochanego dżungarka Lili postanowiłam kupić sobie nowego chomika. Zakochałam się w roborowskich i postanowiłam kupić. Jeszcze nie jestem pewna czy to pani czy pan, gdy oswoję chomiczka to sprawdzę. Ale nie o to mi chodzi. Drogie czytelniczki forum! Czy są jakieś istotne różnice pomiędzy opieką nad chomikiem dżungarskim i roborowskim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przemyślałaś swoją decyzję? Roborki nie dają się szybko oswajać i nie są to do pieszczenia chomiczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roborki mają motorki w tyłeczkach, ciężko za nimi nadążyć. Oprócz tego są zdecydowanie bardziej płochliwe, i ciężko trzeba przy nich pracować, żeby się oswoiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roborki moim zdaniem mają inny charakter niż dżungarki. Tego większego spokojnie weźmiesz na ręce, pogłaskasz, nie musisz się martwić, że Ci nagle wyskoczy :D Roborki są lżejsze i szybsze, trudniej nad nimi zapanować. No i płochliwe, dlatego trzeba bardzo uważać przy trzymaniu ich na rękach (już nie powiem, że samo łapanie nie należy do najłatwiejszych). Do obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmmmmm...Roborki "Patrz na mnie i nie tykaj!"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ach, jednak mam nadzieję, że uda mi się go oswoić na tyle żebym mogła go spokojnie wziąć na ręce, pogłaskać przez kilka chwil i odłożyć. Życzcie mi szczęścia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze to mieć pozytywne podejście ;) Życzę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi