Skocz do zawartości
Koffam_chomisie

Czy to jest znęcanie się nad zwierzęciem?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja koleżanka, dowiedziawszy się o tym, że mam chomika postanowiła też sobie kupić. Niestety głupia nic nie czytała przed jego kupnem, nabyła chomiczycę w ciąży :( Urodziła po 3 dniach u niej. Kazałem jej ich nie ruszać i podać mamie białko. Jednak ta z obawy, że się pożrą przełożyła małe do plastikowego pudełka. Ich mama jest agresywna. Cały czas ryje noskiem między prętami jakby chciała wyjść, ale ta jej nie wypuszcza. Biednym małym podaje mleczko z kartonu. Teraz mają jakieś 10-11 dni i podaje im te Gerberki ze strzykawki. Szczerze? Nie wiem jak ona to robi ani jak chomiczki żyją bez mleka mamy. A propos. Ona nie ma zamiaru oddawać chomików, bo "małe jest fajne". Małe trzyma w plastikowym pudełku ok. 30cmx35cm, a chomiczkę w klatce 40cmx30cm. Co mam jej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

że jest nienormalna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wero- hahaha dobre to było ale taka prawda...

niestety koleżanki takie są... <_< nie wiem co będziesz musiała zrobić..hmm.. jak gadanie nic nie daje to nie wiem...szantaż? odpada chyba...może interwencje naślij? :rolleyes:

Edytowane przez Skittles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś o tym wiem moja koleżanka wraz z bratem kupili sobie chomika (jeszcze go mają ) i kupili też kule mówiłem im że to jest złe a oni nawet na mnie nie patrzeli. Kupili sobie tez szynszyla kupili olbrzymią klatkę, ale co z tego jak nie miał półek tylko jakiegoś pniaka a i jeszcze moja koleżanka na moje pytania czy będą go wypuszczać powiedziała tak Szynszyli się nie wypuszcza poza tym może nam uciec Oo

Edytowane przez DeeN2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz jej, że jest to niebezpieczne. Jak chce mieć małe to niech o nie dba, bo umrą bez mleka matki. Wierzę w Ciebie. Dasz radę. Trzymam kciuki!!!Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, nie wiem ;( Rozmawiałam z nią przez telefon i jest zadowolona ze swego postępowania. Szkoda mi tej chomiczycy, która urodziła. Ma jakieś 2-3 miesiące. Biedulka. Wczoraj dała mamę do plastikowego pojemnika razem z małymi. Maluchu nie wiedział, co się dzieje i pochowały się w kątach. Nie wiem jak jest dzisiaj, ale z tego, co mówi to maluchy "napadły" mamę! Widać, że były spragnione jej mleka. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ma w zamiarze porozdzielać je na płci (ok. 5 tygodnia)i dziewczynki trzymać w klatce 40cmx30 a chłopaków w jeszcze mniejszym pudełku 30cmx35 ! :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

biedne chomiki... A jej mama co na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, biedne chomiczki poszły na paszę.

Wcześniej któryś uciekł jej z tego plastikowego pudła.

Oddzieliła go od reszty i trzymała w słoiku.

Nie dawała mu jeść przez 3 dni, a kiedy po kryjomu dałam Pikselowi (tak się nazywał)

plaster marchewki to nawrzeszczała na mnie mówiąc: "że nie dostaje jedzenia za karę"

A najgorsze w tym wszystkim było to, że nie zdechł z głodu, tylko z bólu,

ponieważ, kiedy przewrócił ten słoiczek to tak nim rzuciła o ścianę, że tylko zakwiczał.

I to na moich oczach :(

W życiu tego nie zapomnę

:notfair:

Edytowane przez Koffam_chomisie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to czytam, to mi się chcę płakać.

Jak można nie dawać chomikowi jedzenia za karę?! I trzymać go w słoiku, no i rzucać o ścianę?! :notfair:

Takich ludzi powinno się zamykać w zakładzie psychiatrycznym...

Według mnie powinnaś podać ją do TOZ-u. Niech płaci za krzywdę, którą wyrządziła chomikowi :excl:

:notfair:

Edytowane przez _Myszaa_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, fajnie by było gdyby TOZ zajął się tą sprawą. Tylko, że dowodów żadnych pewnie nie ma. W stylu zdjęć, nagrań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze?

Jeżeli ktoś tak postępuje ze zwierzęciem to nie jest wart tego, aby być moim znajomym - do tego jeśli rzuca słoikiem ze zwierzęciem o ścianę, to z głową chyba ma coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak móżna tak postępować ze zwierzętami!?

A co na to jej rodzice? ;c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie, czy jej matka się na to "zgadza" ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jest tak samo chora jak ono <_<. Przyłączając się do tematu:

Moja przyjaciółka jak obecny chomik jej umrze to powiedziała, że chce kupić sobie parkę i je rozmnożyć. Próbowałam ją przekonać, ale...

To nasza rozmowa:

-Wiesz co? Mój chomik mnie gryzie a ostatnio jak mnie ugryzł to mi ręka zdrętwiała, dlatego jak on zdechnie to mówię mamie że chce parkę, bo małe są takie fajne

-:blink:Skąd wiesz, że one nie będą cię gryźć? A poza tym wiesz, że zrobisz małym tylko krzywdę, tak?

- Nie zrobie im krzywdy, a jak już podrosnął to do zoologa pójdą

Wtedy już wyszłam z siebie

- To po jaką c****** ci małe jak je do zoologa oddasz?

-Bo są takie fajne i ty nawet nie wiesz jak to jest

Taaa... doświadczona pseudo

-No i dobrze, że nie wiem a ty jakbyś cokolwiek wiedziała to byś ich nie kupowała

-Dlaczego

-Choćby dlatego, że się pogryzą

- To wtedy je porozdzielam

Ona nie ma w zadnym wypadku warunków na małe chomiki. Co mam jej powiedzieć? Jeszcze chyba nie jest za późno ... Edytowane przez Ewelaw13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że Klaudia nie powinna mieć gryzoni, ani myszy, ani chomików które zawsze rozmnaża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mam jej powiedzieć? "Klaudia, wiesz co? Klaudia nie powinna mieć gryzoni które rozmnaża"? Nie pytałam się o jej imię tylko o to co mam jej poweedzieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie zdziałasz przy tak narcystycznej osobie <_< Zawsze je rozmnażała i rozmnażać je będzie. Przecież ona wie wszystko najlepiej, jak powiedziałam jej żeby weszła na forum i poczytała, to weszła i wyszła byle mieć to z głowy :blink:.

Pierwsza myśl jest taka by wytłumaczyć czemu nie powinna tego robić, że to samotniki i to tylko stres dla chomiczki :blink:

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To też jej później powiedziałam, ale do tego betonu nic nie dociera <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ten sam przypadek o którym pisałam. Chce mieć małe i tyle. Tego nie da się wytłumaczyć. Pozostaje tylko nadzieja, że nie roztrzaska je o ścianę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie, co to to na pewno nie ;) chyba, że... jednak nie wiem co jaj może do orzeszka w głowie strzelić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...