Skocz do zawartości
Angelo

Dwa chomiki czy jeden?

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre roborki można trzymać na rękach, ale jest to niebezpieczne... lepiej zostawić je w spokoju.

Chomiki to samotniki, kup jednego ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamierzam dokupić sobie dwa chomiki dzungarskie ale w tym samym sklepie zoologicznym i je trzymać w jednej klace.Czy to dobry pomysł ?????:czytaj:

PS.Mam jedną dużą wolną klatkę i chce je tam włożyć aby w dwóch żyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby dżungary są samotnikami, i to też zależy jak dużą masz klatkę, itp. I dokładnie sprawdź jeśli już płeć, żeby nie było niespodzianek/i :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam Ci takiego rozwiązania. Chomiki dżungarskie (nie dżungalskie) są samotnikami, i jeśli nie jesteś przygotowana na to, by je rozdzielić do osobnych klatek, to nie kupuj dwóch.

Chomiki, które by się urodziły u właściciela jeszcze mogą bez bójek pozostać razem. Z chomikami ze sklepu różnie bywa. Bardzo możliwe, że zaczną się gryźć. Lepiej nie wystawiać ich na próbę.

Chcesz "dokupić", tzn. chcesz dokupić do tego, którego już masz, czy po prostu kupić sobie dwa do innej klatki? Bo jeśli chcesz dokupić do tego, którego już posiadasz, to takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę. Nie można łączyć chomików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki są z natury samotnikami. Teoretycznie dżungarki czasem mogą być trzymane razem, ale w praktyce najczęściej bywa tak, że zaczynają się gryźć, aż w końcu dochodzi do takiej walki, że zostaje tylko jeden chomik - o ile się wcześnie nie zareaguje.

Ja bym nie ryzykowała. Sama miałam trzy chomiki dżungarskie, i każdy był w osobnej klatce. Inaczej by się pozagryzały. Nie bądź nieodpowiedzialna, i jeśli masz zamiar kupić chomika, to tylko jednego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw chciałaś dżungarki... Zdecyduj się.

Tak jest możliwość, ale też jest możliwe ze po jakimś czasie (nawet rodzeństwo) mogą się pogryźć jak to było w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jednego i jest spox :oczko: Tylko wiadomo, trzeba więcej czasu z nim spędzać i o co mówi Jazz. I sprawdzaj płeć jeśli już, bo inaczej będzie... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie gryzonie info przeczytałam że nie można kupić samca i samicy tylko samice i

samice albo samca i samca czy to prawda????

Ps.To są roborki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taka możliwość. Tylko musisz się przygotować na to, że mogą się gryźć i trzeba będzie je rozdzielić. Jeżeli naprawde chcesz mieć dwa chomiki no to przygotuj na wszelki wypadek jakąś drugą klatkę, żeby nie było niespodzianek i oddawania chomika znów do sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można kupić, ale wtedy urodzą ci się małe chomiczki, samiczka będzie się męczyła ciągłymi porodami. Dlatego lepiej trzymać pary jednopłciowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba ze są od urodzenia razem to wtedy możesz kupic dwa ale raczej kup jedną bo jak będą dwie to np. sie będą kłóciły o kołowrotek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to nie można przcież jak chomika się oswoi to co z problem .?! .

Znam dziewczynę, która myślał, że ma Dżungarka i go oswoiła ale okazało się, że to Roborek , których właśnie "podobno" nie można brać na ręce !! Jakoś nic się nie stało jak się go brało !! Nawet ja go brałam ! rotfl rotfl Ale ten chomik miał dobrze tylko na początku, później komuś nie chciało się do weta iść i choma nie ma :kwasny: :beczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

w ogóle nie rozumiem po jakiego zakladasz tyle nie potrzebnych tematów. nawet gdybys zalozyla jeden i tak bys sie o wszysyko wypytala to bys moze nawet uzyskala wiecej odpowiedzi. a ty zalozylas kilkanascie. niepotrzebnych.

chomiki syryjskie, dzungarskie sa samotnikami trzyma sie je oddzielnie dla ich bezpieczenstwa. chomiki roborowskie mozna trzymac razem bo sa stadne ale musza byc tych samych pluci zeby ich nie rozmnazac niepotrzebnie. od tego sa hodowcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamierzam kupić dwa chomiki rogbowskiego est jakaś możliwość trzymania w jednej klace?Czy się pogryzą?

Czy jesteś pewna, że chcesz chomiki roborowskiego? Są to najtrudniejsze w oswojeniu chomiczki, ze wszystkich ras. I krócej żyją, od np. syryjków.

Najprościej można określić, że najlepiej nadają się do podglądania ich w klatce.

P.S. :czytaj:

Zadajesz bardzo dużo pytań na forum, wydaje mi się, że nie szukałaś wcześniej odpowiedzi na swoje pytania, mimo, że większość jest już na forum i vortalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak nie można brać roborków... Brałam, to może teraz do więzienia pójdę???

Można tylko trzeba na nie uważać, nawet bardzo. Kondzio- nie wszystkie roborki są jak Ty to napisałeś "głupie".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn jazz - ja mam 2 roborki ,i w porównaniu z Dżungarkami czy syryjskimi są "głupie" . Nie są zbyt inteligentne , ale kochane. Fajne do obserwacji, ale nie ma co liczyć na jakieś lepsze stosunki werbalne z nimi .

Nie chodzi o to że branie roborka to przestępstwo , tylko jest to niebezpieczne i niewskazane dla nich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"...nie ma co liczyć na jakieś lepsze stosunki werbalne z nimi."

Kondzio, jesteś przezabawny :)

Rozumiem, że z dżungarkami i syryjkami można natomiast komunikować się werbalnie... :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może załóżmy taki temat "Stosunki z chomikami"? :P

Nie no, kondzio ma rację - z roborkiem się nie pobawisz tak jak z innym gatunkiem, nie posiedzi Ci spokojnie na ręce, a do tego się załatwi (ale to problem nie tylko roborków).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, bo inaczej będą miały dzieci, to logiczne. rotfl A chomiki to dość płodne zwierzątka, a co rusz nowe mioty to stres i męka dla chomiczki, poza tym z wydawaniem chomików tez jest często duży problem. Poza tym na rozmnażaniu chomiczków też trzeba się znać. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym na rozmnażaniu chomiczków też trzeba się znać. :P

Naszej szanownej Marel nie chodziło oczywiście o to, że chomika trzeba zostawić w spokoju czy dać mu serek jako białko. Chodzi tu o genetykę, nie wiesz jacy byli przodkowie chomików ze sklepu, nie wiesz jakie mają geny i nie wiesz do jakiej katastrofy może takie rozmnażanie doprowadzić.

Możesz kupić nawet świnkę morską i chomika. Chodzi tu o to, żeby nie rozmnażać bezmyślnie chomików.

Jeśli chodzi o roborki to tak można kupić parkę tej samej płci, i nie będzie między nimi konfliktu.

Pamiętaj, zanim coś napiszesz sprawdź czy ktoś nie pyytał o to wcześniej , lub poczytaj na vortalu www.e-chomik.eu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam Roborka i całkiem spokojnie siedział mi na rękach(tylko mi) i można było się z nim pobawić, tyle, że to strasznie cwana bestia była, sekunda nieuwagi i już go nie było. rotfl Co prawda Roborki nie są tak milusińskie jak dżungarki czy syryjki, ale są równie słodkie i urocze. :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi