Skocz do zawartości
Angelo

Dwa chomiki czy jeden?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie mam dwa chomiki dżungarki ( samiczki). Nie gryzą się i nie atakują. Jeden chomik chyba jest starszy od drugiego bo jak je kupowaliśmy to był większy. Moje pytanie związane jest z odgłosami, które wydaje ten mniejszy chomik a mianowicie taki pisk, skrzek taki. Nie wiem dokładnie jak to określić. W każdym razie myślałam, że może się gryzą i za każdym razem jak słyszę jak chomik wydaje ten odgłos to zaglądam im do klatki a wtedy widzę jak ten wydający skrzek leży na plecach a ten drugi stoi po prostu przy nim ( nie wiem dokładnie czy coś mu robi, nigdy nie zdążyłam zauważyć co dokładnie robią). Jak myślicie o co chodzi? Czy ten drugi ( większy) ustala hierarchię czy coś? W zasadzie sypiają razem i jedzą i nie widziałam żeby się atakowały prócz właśnie tych sytuacji. Czy coś muszę robić zy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również radziłabym je rozdzielić. Zwłaszcza, jeden może być starszy. Nigdy nic nie wiadomo, a nie zawsze ktoś jest w domu, żeby móc maluchy w odpowiednim momencie rozdzielić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej je rozdziel, chomiki dżungarskie to samotniki. Radziłabym nie ryzykować, zwłaszcza, że jeden chomik być może jest starszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam dżungarskie chomiki.Ale to co się stało to było coś strasznego.Na początku tez byly jakies kwiki itp.i sie nawet lubilyy bardzo i wszystko razem robily ale później to sie zaczęly gryźć i atakowac nawzajem (podejrzewam ze to chodziło o jedzenie i coś jeszcze tylko nie wiem co , bo zobaczylam jak alex zabral mu to jedzenie gdzie mial w workach , tam gdzir przechowują jedzenie;]pimpusiowi i ja ich rozdzielałam i ich dałam z powrotem do klatki ) i potem sie znowu gryzly i gryzłu i ....potem Alex zagryzł Pimpusia>>a pózniej jeszcze miesiac zyl i zdechł :(( ;(;( i tak sie skonczyło życie moich chomiczków::(PS.bardzo sie po tym wszytkim smuciłam;((Aha to byly samce ) ale jeśli chodzi o samiczki to nie wiem ///:/ kiedyś miałam 1 samiczke ,która sie wabila Sonia ale mialam ja 4 lata!!

Pozdro dla wszystkich!!!=) :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej czy ja bym się mogła wtrącić, ile ty dokładnie masz sonica tych zwierzaków? Mogłabyś mi zrobić taką mini listę, to zajmie ci ok 1-2 minut.

Co do rozmnażania, daj sobie spokój. Masz dużo zwierząt a jeszcze chcesz rozmnażać. Też nie mam mało zwierzaków ale nie mam jakiejś obsesji rozmnażania, rotfl Po prostu kombinujesz nie wiem po co. A wiesz, że schizofrenicy mają czasem coś takiego, że wydaje im się, że wymyślą zupełnie nowatorski pomysł, rzecz, itp.? I są tym obsesyjnie pochłonięci święcie wierząc w swoje racje. Może ty myślisz, że z tych cudów na kiju powstanie zwierzak nie wiadomo jaki? rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, właśnie tak to się kończy, gdy - będąc niedoświadczonym - ma się wciąż nadzieję, że chomiczki jakoś się ze sobą zaznajomią... Niestety, to wychodzi bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy z jednego miotu, czy z różnych - mogą się pogryźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet w najlepszych hodowlach sa powikłania, u ludzi to normlane.

W Sanoku jest pare wetów, ale chodzimy do jednego bo reszta to tacy ,,mordercy"

Lista zwierząt:

5 psów;beza,sunia,czoki,misiek i ciapek

12 kotów; gremlin,bunia,wampirek,czesio,wshi,nówek,ślepka,frodo,bobomil,gumiś,didi i balbina

świnki;wróbelek,świnek,kropka,białka,ruda

myszoskoczki;amiga,plamka,jupik,apolos,marii,nina.

chomiki;

Maja(syryjski)

ryby; nie nazywam raczej ryb, ale to 2 kirysy.

kury; tez nie nazywamy kur, 6 zielononużek kuropatiwich

kozy;maryśka,kaśka i capek kajtek. rasy wysoko mlecznej

i chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet w najleprzych hodowlach sa powikłania

Gdzie? Kiedy? Powikłania - nie słyszałam :mysli:

ryby; nie nazywam raczej ryb, ale to 2 kirysy.

ile litrów ma akwarium? i czemu kiryski tylko 2? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj widac że hodowle znasz od tej pokazowaj strony, ale trzeba jeszcze od tej drugiej.Hodowcy rzadko ze sie przyznaja do takich rzeczy.

Miałam więcej, ale kupione były gdzięs 3-4 lata temu i umarły z starosci,a Ja już nie dokupuje bo nie mam siły opiekowac się nimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaki ten litraż?

Sorry, że się wtrącę, ale to już offtopik się robi.

Wymiary akwarium do dwóch kirysków nie muszą być duże.

Może jeszcze "pomęczyć" sonicę, co jaki czas zmienia wodę i jaką podaje karmę? Bez przesady :/

To zdaje się być temat o chomikach sonicy a nie o akwarium jej rybek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby co to 100l, mieszkały tam kiedys pielegnice, ale jak mówie chyba kupiłam je z jakaś chorobą :beczy:

Ale chyba skończymy OT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o kurcze, myślałam że to temat Maja i Frytek ;)

ps skoro to temat o chomikach, to poco sonica podaje info jakie zwierzaki ma i jakie mają imiona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej czy ja bym się mogła wtrącić, ile ty dokładnie masz sonica tych zwierzaków? Mogłabyś mi zrobić taką mini listę, to zajmie ci ok 1-2 minut.

dlatego (: :whats:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo proszę (..) o pisanie na temat (posty offtopic zostały usunięte). Pozostałych również. W przeciwnym przypadku temat zostanie zablokowany.

Tym razem zacytuję. Powyższy tekst wprowadzamy w życie.

o kurcze, myślałam że to temat Maja i Frytek ;)

Co niektórzy widzę, że się strasznie "nakręcili" i zapędzili. Dla przypomnienia najpierw spoglądamy na nazwę tematu, nie tylko nick jego autora ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sonica no nie jest źle, skoro masz warunki, a jeśli chodzi o koty, psy, kury itp. to zapewne nie tylko ty się nimi opiekujesz. Skoro jak twierdzisz znasz się na zwierzakach, to jest dobrze, aczkolwiek tylko z rozmnażaniem masz problem, zostań przy tylu zwierzakach ilu masz. :P Strasznie uparta z ciebie "sztuka" xD ale mam nadzieję, że co nieco do ciebie dotarło, w końcu głupia nie jesteś, tylko uparta jak osioł i mimo tego, ze tutaj się bulwersujesz bo pewnie trudno przyznać ci innym rację, to w duchu sama zaczynasz dochodzić do dobrych wniosków, bynajmniej ja w to wierzę. :oczko:

"ps skoro to temat o chomikach, to poco sonica podaje info jakie zwierzaki ma i jakie mają imiona?"

Ja ją poprosiłam, bo się pogubiłam trochę :P Wybaczcie :D

I przepraszamy za off'top, już nie będziemy, strasznie zaśmiecił się ten temat, takie dyskusje jak już, urządźmy sobie w pogaduchach. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pewien mały problem. Chciałabym kupić sobie chomika samiczkę, a konkretniej dwie samiczki tylko boję się że mogą się nie polubić :boisie:. Czytałam raz na jakimś forum że jak są dwie samiczki to mogą się zagryżć i dlatego chciałabym prosić o opinię chomikowych ekspertów. Czy chomisie mogłyby się raczej zaprzyjaznić?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki to samotniki, powinny być trzymane pojedynczo. Wyjątkiem są chomiki roborowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy chomiki Robowskiego są przyjazne wobec ludzi i czy można je brać na ręce? :??:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie mozna . Są to chomiki takie jak masz w avku , są one >najmniejsze>najszybsze>najgłupsze. Kup jedną samiczkę syryjską lub dżungarską , na pewno nie będzie samotna ! rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi