Skocz do zawartości

XII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


Kilkudziesięciu wystawców, I Konferencja Zoologiczna, Międzynarodowa Konferencja Kynologiczna CYNO2011, VI Sympozjum Akwarystyczne, liczne wystawy zwierząt, konkurs dla publiczności, a przede wszystkim liczne warsztaty dla właścicieli sklepów i hurtowni zoologicznych w ramach I Forum Handlu Zoologicznego ! To wszystko na XII Międzynarodowych Targach Zoologicznych PET FAIR. Targi odbędą się w dniach 20 – 22 maja 2011 w Łodzi (Hala EXPO, ul. Stefanowskiego 30).

Patronat nad targami przyjął „PETS International” – najbardziej liczący się magazyn poświęcony branży zoologicznej w Europie. Ponadto w gronie patronów znajdują się: Pet Market, Fauna i Flora, Nasze Akwarium, Magazyn Akwarium, Mój Pies, Kocie Sprawy, Cztery Łapy, portal discusforum.pl, Express Ilustrowany oraz portal naszemiasto.pl. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Łodzi. Targi organizują Międzynarodowe Targi Łódzkie.

WYSTAWCY

Na targach swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców. Pokażą pokarmy dla zwierząt; akcesoria do ich hodowli i pielęgnacji – miski, klatki, karmniki; zabawki dla zwierząt; artykuły rymarskie; akwaria, rośliny akwariowe oraz akcesoria akwarystyczne – pompy, filtry, grzałki; ryby słodkowodne i morskie, gady, płazy, ptaki, drobne gryzonie; terraria. Na targach zaprezentują się także liczne wydawnictwa poświęcone hodowli i pielęgnacji zwierząt.

WSZYSTKO DLA SKLEPÓW I HURTOWNI ZOOLOGICZNYCH

Tegoroczna edycja targów będzie zupełnie inna od wcześniejszych. Stawiamy na dialog, edukację i rywalizację. I Forum Handlu Zoologicznego BestPetShop, I Konferencja Zoologiczna oraz Konkurs na Produkt Innowacyjny dla Pet Biznesu 2011 to nowe mocne punkty programu targów, wspierające biznesową formułę wydarzenia.

Forum Handlu Zoologicznego BestPetShop


To bez wątpienia pionierska inicjatywa w polskiej zoologii. Zaplanowany w ramach Pet Fair na dwa dni program prelekcji został opracowany z myślą o właścicielach oraz kierownikach hurtowni i sklepów zoologicznych. Wśród prezentowanych tematów znajdą się m.in. zagadnienia związane z visual merchandisingiem, technikami wpływu na klienta, psychologią koloru czy też warsztaty poświęcone zawartości etykiet produktowych. Nie zabraknie również wystąpień związanych z obecnością w internecie – m.in. na temat e-commerce i social media. Kontekstem każdej prezentacji będzie handel zoologiczny. Wśród prelegentów będą dr n. wet. inż. Sybilla Berwid-Wójtowicz − Purina Trainer − Nutrition Specialist, dr Marek Borowiński – niezależny konsultant, doradca i szkoleniowiec, Przemysław Modrzewski – Google AdWords Seminar Leader i Michał Pawlik – Główny Analityk Nasza Klasa.
UDZIAŁ W FORUM HANDLU ZOOLOGICZNEGO BestPetShop - na podstawie karty dla profesjonalisty, po wcześniejszym przesłaniu imiennego zgłoszenia potwierdzającego chęć uczestnictwa w Forum na adres: i.chlewinska@mtl.lodz.pl

I Konferencja Zoologiczna

Możliwość współdziałania przedstawicieli branży na rzecz poprawy warunków funkcjonowania rynku zoologicznego w naszym kraju będzie wiodącym tematem tej konferencji. To od dawna żywy aspekt, dotąd podejmowany wyłącznie w kuluarach branżowego życia, nigdy jednak nie poddany otwartej dyskusji w szerokim gronie zainteresowanych. Magazyn PET MARKET postanowił podejść do tego bardzo konkretnie, zbierając opinie przedsiębiorców w drodze wywiadów telefonicznych, które zostaną zaprezentowane w postaci raportu w pierwszej części konferencji. W drugiej części będzie czas na merytoryczną dyskusję i poznanie stanowisk uczestników co do realnych potrzeb i możliwości powstania czy też reaktywacji w Polsce założonej niegdyś organizacji branży zoologicznej.
Gościnnie, z wystąpieniem na temat determinant sukcesu nowych produktów na rynku, wystąpi Michał Rogowski – client service director w TNS Pentor, który bazując na doświadczeniach zdobytych w ramach licznych krajowych i zagranicznych projektów badawczych, przedstawi czynniki, od których zależą szanse powodzenia nowego produktu na rynku oraz tendencje zakupowe, jakie wykazują obecnie klienci.
Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa w konferencji można uzyskać przesyłając zapytanie na email: a.ceglarek@e-pets.eu


Konkurs na Produkt Innowacyjny dla Pet Biznesu 2011

Konkurs skierowany jest do wystawców targów PET FAIR i ma na celu promocję i krytyczne spojrzenie na wprowadzany do sprzedaży asortyment pod kątem realnych szans osiągnięcia sukcesu. „Korzystając z dorobku międzynarodowych instytutów badawczych, od lat zajmujących się analizą szans rynkowego powodzenia innowacji produktowych, opracowaliśmy pięć kryteriów oceny innowacji, które może nie gwarantują natychmiastowego sukcesu na rynku, ale na pewno mu sprzyjają” – wyjaśnia Mirosław Pietrucha. „Jeśli w produkcie wprowadza się zmiany lub tworzy się nowy, nie zawsze istota udoskonaleń jest widoczna dla nabywcy od razu. Konkurs to zaproszenie do zabawy w rywalizację i możliwość prezentacji znajomości swoich produktów oraz sprawdzian skuteczności przekazu skierowanego do ostatecznego nabywcy” – wyjaśnia Andrzej Ceglarek, prezes Pet Media.

Firma A.Ziarko dla właścicieli sklepów

Podczas targów firma „A.Ziarko” - wyłączny importer produktów marki Sera, zaprezentuje na swoim stoisku jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w akwarystyce i marketingu. Aplikacje skierowane są zarówno do właścicieli i pracowników sklepów zoologicznych jak i samych akwarystów. W SERA Online-Laboratorium można zanalizować parametry wody swojego akwarium. Jeżeli coś nie jest w porządku, SERA Online-Laboratorium dostarcza wskazówek, jak poprawić jakość wody.


IMPREZY TOWARZYSZĄCEVI SYMPOZJUM AKWARYSTYCZNE POŚWIĘCONE MAŁYM AKWARIOM

Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów zaprasza 21 maja (w sobotę) na sympozjum poświęcone małym akwariom. Wśród prelegentów znajdują się takie sławy jak: Jan D. Bastmeijer z Holandii czy Helmut Debelius z Niemiec. Ponadto w Hali EXPO będzie można obejrzeć liczne akwaria – zaprezentują je kluby akwarystyczne z całej Polski. Odbędą się również konkursy na: aranżację małego zbiornika typu shrimp set oraz na aranżację akwarium typu Brilux.

II MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA KYNOLOGICZNA CYNO2011
Polski Klub Psa Rasowego (członek Polskiej Unii Kynologicznej) zaprasza na II Międzynarodową Konferencję Kynologiczną pod protektoratem F.C.I - Federacion Canina Internacional Perros de Pura Raza, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2011r. podczas targów PET FAIR. Główny temat konferencji to "Zjawiska dyskryminacji i nierównego traktowania, nieuczciwa konkurencja oraz zachowania monopolistyczne w środowiskach kynologicznych w Polsce i na świecie".
Ponadto w sobotę i niedzielę, na terenie zewnętrznym przy Hali EXPO odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (21 maja) oraz Klubowa Wystawa Buldogów Amerykańskich (22 maja). Obsada sędziowska: Chantal Van Laethem (Belgium), Rafael Zamora Moreno (Hiszpania), Mirosław Miodek (Polska).

V OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RASOWYCH ŚWINEK MORSKICH
W dniach 21 – 22 maja na antresoli Hali EXPO zagości V Ogólnopolska Wystawa Rasowych Świnek Morskich, organizowana przez Cavies Club of Poland.

XII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
Również w dniach 21 – 22 maja odbędzie się XII Międzynarodowa Wystawa Myszy Rasowych, przygotowana przez Polski Związek Hodowców i Miłośników Myszy Rasowych.

XIV OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA SZCZURÓW RASOWYCH
W dniach 21 – 22 maja zapraszamy również na Wystawę Szczurów Rasowych, organizowaną przez Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce.

MINI ZOO
Jak zwykle Łódzki Ogród Zoologiczny przygotuje swoją ekspozycję – Mini Zoo, w którym będzie można bliżej zapoznać się ze zwierzętami z łódzkiego Ogrodu.

POKAZ MODY DLA PSÓW
W sobotę i niedzielę chcielibyśmy zaprosić na pokazy mody dla psów, organizowane przez firmę ZOJO Joanna Olesińska, producenta marki DOG COLLECTION. Na pokazie psi modele zaprezentują ubranka zarówno dla małych jak i dużych. Pokazy odbędą się w sobotę o godz. 14.00 i niedzielę o godz. 13.00.

TARGI ZWIERZĘTOM
Wpisując się w coraz popularniejszą w Polsce ideę pomocy zwierzętom zaprosiliśmy do udziału w targach instytucje i fundacje zajmujące się tą tematyką. Na targach swoją działalność promować będą: Fundacja KOCIA MAMA oraz Fundacja Adopcje Malamutów. Ponadto wraz z Fundacją AMA CANEM będziemy propagować dogoterapię.

NIEZWYKLI CZWORONOŻNI ARTYŚCI NA TARGACH.
Wyjątkowe atrakcje czekają na wszystkich miłośników psów oraz psich sportów, którzy wybiorą się na targi. W sobotę 21 jak i w niedzielę 22 maja br. na stoisku GRUPY AQUAEL będzie bowiem można podziwiać wyjątkowy pokaz psich umiejętności prezentowany przez członków wrocławskiego klubu sportowego AGILITY DE LUKS. Czterokrotnie w ciągu dnia o godz. 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00 na widzów czekać będzie niepowtarzalne show z udziałem utytułowanych psich gwiazd. Należące do klubu psy ras border collie, owczarek belgijski malinois oraz owczarek szetlandzki są wielokrotnymi laureatami krajowych i zagranicznych konkursów agility, obedience i tańca z psem. Występują też – jako psi aktorzy – w serialach telewizyjnych. Poza tym startują w wielu innych dyscyplinach sportowych takich jak frisbee, flyball, a nawet pasienie. Na targach PET FAIR zaprezentują program obejmujący taniec z psem, aerobik z psem, psie sztuczki, zbieranie śmieci, elementy posłuszeństwa oraz dadzą pokaz rozróżniania przedmiotów. W imieniu organizatora – GRUPY AQUAEL, właściciela marki COMFY obejmującej eleganckie wyroby dla czworonogów .

  • GODZINY ZWIEDZANIA:
  • 20 maja 2011: 10:00 - 18:00
  • 21 maja 2011: 10:00 - 18:00
  • 22 maja 2011: 10:00 - 17:00

CENY BILETÓW:
20 pln – karta dla profesjonalistów (ważna przez trzy dni targów)
15 pln – karta dla profesjonalistów (ważna przez trzy dni targów
– po rejestracji na stronie www.mtl.lodz.pl/petfair do dnia 17.05)
7 pln – bilet normalny jednodniowy
15 pln – bilet rodzinny (2+1, 2+2)
Dzieci do lat 10 - bezpłatnie
Kasy zamykane są pół godziny przed końcem targów.

UDZIAŁ W FORUM HANDLU ZOOLOGICZNEGO BestPetShop
Na podstawie karty dla profesjonalisty, po wcześniejszym przesłaniu imiennego zgłoszenia potwierdzającego chęć uczestnictwa w Forum na adres: i.chlewinska@mtl.lodz.pl

CENTRUM PRASOWE
Centrum Prasowe usytuowane w Hali EXPO zaprasza w godzinach otwarcia targów. Centrum wydaje bezpłatne akredytacje i materiały prasowe dla dziennikarzy. Przedstawicieli redakcji zapraszamy na uroczyste otwarcie targów, które odbędzie się 20 maja o godzinie 10.00 w Hali EXPO.


Dokładny program targów:


www.mtl.lodz.pl/petfair
oraz
profil na portalu Facebook.com


Anna Kobierecka
Kierownik projektu
tel. +48 42 638 62 76
a.kobierecka@mtl.lodz.pl
Iwona Chlewińska
Specjalista ds. promocji i reklamy
tel. + 48 42 638 62 85
i.chlewinska@mtl.lodz.pl

Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o.
ul. Wólczańska 199; 90-531 Łódź; tel. +48 42 636 29 83, fax +48 42 637 29 35
NIP 725-000-55-16; KRS 0000069123 Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia XX Wydział KRS
Kapitał zakładowy 9 209 900,00 PLN


Informacja prasowa | Łódź, 11 maja 2011

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę jadę i piestruszkami i z myszami ;)

 

Aczkolwiek teraz jest burza na forach hodowców. Geeeenialny weterynarz powiatowy nagle wystosował pismo do klubów, gdzie jest jeden zaprawdę genialny punkt. Mianowicie:

 

"Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łodzi zakazuje organizatorowi handlu zwierzętami na terenie wystawy i w bezpośrednim otoczeniu."

 

Czyli zakazuje targów na targach ... O_o Hodowcy będą musieli jakoś po kryjomu sprzedawać lub coś.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utopia gwarantuje ci że hodowcom nie jest do śmiechu :(

Targi to najlepsza okazja to sprzedaży zwierząt, rozreklamowania ich etc, często hodowcy sprzedają na targach więcej niż przez kilka miesięcy pomiędzy poszczególnymi imprezami.

Gdybym wiedział o tym to machnąłbym w cholerę i pojechał na wystawę w Krakowie (2tyg później) ale nie stać mnie na takie szastanie beznzyną no i ja już opłaciłem wszystko na Łódź. Teraz nie mogę się wycofać jak już pogrzebałem tam trochę pieniążków. A organizatorzy okazali się bardzoooo fair, informując nas o tym na 4 dni przed.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich że jest powiatowym, jeśli odkryje że sprzedawcy sprzedają może to zgłosić i organizatorzy targów będą płacić kary pieniężne.

 

Najlepsze jest to że informację tą podano tuż przed targami, po tym jak kluby zapłaciły, wystawcy także, przygotowali się, dostosowali swoje plany pod targi etc. Ja za rok na pewno tam nie pojadę, czuję się oszukany.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fibius, od rana jutro jesteś na targach ?

 

Fibus, przeczytaj :rolleyes:

Szanowni Państwo.

Powiatowy Lekarz Weterynarii uszczegółowił wzbudzający duże zamieszanie punkt ze swojego pisma. Zakazany jest "pokątny" handel przed i w hali targowej, w sposób zagrażają zdrowiu zwierząt. Natomiast hodowcy wystawiający się na targach w ramach wystaw lub wystawcy na swoich stoiskach jak najbardziej będą mogli sprzedawać zwierzęta.

Przepraszamy za zamieszanie.

 

Źródło: http://www.facebook.com/pages/Mi%C4%99dzynarodowe-Targi-Zoologiczne-PET-FAIR/124121820972518

Wiec chyba nie tak źle.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...