Skocz do zawartości
Baranek123

" Nikt nie zajmuje sie chomikiem tak jak Ja "

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozmawiam z dziewczyną z zapytaj.com.pl która prosiła mnie o parę informacji na temat yorków. Prześlę wam kawałek rozmowy

ja

Jakiego masz chomiczka i w jakiej klatce mieszka ?

Klaudia

18:18:47

panda chinski w klatca metalowejj

ja

18:18:59

A jakie wymiary ?

Klaudia

18:23:13

wysokość: około 36 cm

szerokość: około 26 cm

18:24:26

jakos tak :D

ja

18:24:36

A długość ? :D

Klaudia

18:25:09

ok 39 cm

ja

18:25:36

A chomik ma kołowrotek ? Ile ma średnicy ?

Klaudia

18:25:59

ma kołowortek ale w nim ie kreci bo to len :D

ja

18:27:02

A jakiej jest średnicy ? :D

Klaudia

18:27:09

niewiem

ja

18:27:17

A mogłabyś zmierzyć ? :)

Klaudia

18:27:24

niewiem jak...

ja

18:27:36

Albo znajdź na internecie :P

Klaudia

18:28:10

12 cm ma tak jak sie patrzy na niego :D

ja

18:28:29

Aha ..

18:28:47

A chciałabyś aby chomik miał jak najlepsze warunki ?

18:29:44

Powiem ci tak .. klatka jest strasznie za mała . Wymiary klatki to minimum 60 cm długości i 40 cm szerokości . Kołowrtotek powinien mieć minimum srednicy 20 cm .

18:30:06

I ty lepiej zadbaj na razie o chomika, a nie zajmuj się kupnem psa .

Klaudia

18:31:41

nie nie chce i tak ma najlepsze co 2 dni zmieniam mu wode do picia,co 2 dni przeciram mu klatke,co 2 dni wyjmuje trocinki tam gdzie robił siku i wyieram i supi mu nastepne,co 7 dni wymieniam mu trociny muyjje porzadnie cłaa klatke zajmuje mi to około 2 godzin,dostaje rózne karmy codzienie inna raz warzywna,raz owocowa,raz miezana i w zasadzie tyle

18:34:35

i co ma super ! zaden chomik tak nie ma i za to ze trzyamm porzadek w swoim pokoju odkurzam u sibie co 2 dni rzadko co 3 i zajmuje sie rewlacyjnie chomikiem odzice chca mi kupic psa

ja

18:35:09

<wow>

18:35:21

Ale chomik męczy się w takiej klatce

Klaudia

18:36:48

kobieto on sie nie maczy takich klatek co ja mam w zologiku jest mnóstwo a wogóle moij chomik on tylko je i spi czyli spi w domku i wychodzi zeby sobie cos zjesc on jak sie wyciagnie ma 8 cm a tak normalnie 4-5 wiec ma najlepiej watpie cyz ktos sie tak opikuje chomikiem jak ja...

I ona chce mieć jeszcze psa, a nawet chomikiem się nie umie zająć . -,-

Dołączona grafika

Od razu widać, że to chomik dżungarski, a nie jakiś panda chiński .

Edytowane przez Baranek123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nie ma chomików panda. Może dodaj jej linki do tematów na e-ch. te o wymiarach klatek i kołowrotków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz jej dam . Świetnie . Chomik w dodatku dostaje karmę Vitapol -.-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż , widać , że dziewczyna nie ma pojęcia o chomikach i myśli , że robi dobrze ..

Możesz podać mi jej numer GG na PW ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dałam jej linki a ona na to :

"widziałam takie klatki i to milion razy mojemu chomikowi takiej nie potrzeba..."

Jak tak można ?!

EDIT

Tak wygląda klatka i kołowrotek chomika :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zapytaj jej czy chciałaby znaleść się w izolatce więziennej, powiedz jej że taka klatka to to samo dla chomika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej zaprosić ją na forum?

Dobrze wiecie, że gdyby nie informacje w internecie, sami trzymalibyście gryzonie w małych klatkach itp.

Trochę luzu. Nie każdy musi być tak "dobrze" poinformowany jak Wy...

Pewnie każdy rodzi się z oklepaną wiedzą na temat hodowli chomików.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, napisałam do niej, ale nie odpisuje ...

Sądzę, że ta dziewczyna uważa , że skoro chomik jest mały to jest tani . Jak dla mnie ona w ogóle nie nadaje się do psa , skoro nie umie zapewnić odpowiednich warunków swojemu chomikowi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co za bezczelna dziewczyna !

Klaudia

19:16:36

pani osłuchaj co mnie ochodzi co ty mylisz i co ty mówisz mój chim ma spcljalnie odsosoowana do jego wymiarów klatke pani w zoologiku sie lepiej zna od ciebie !

19:17:30

a i jeszcze jedno ty jestes du*a a nie ktos kto orze pomóc w roznych zeczach o psie!

19:17:35

żal mi cie :/:/:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najgorsze jest to że nic do niej nie dociera. Po przeczytaniu rozmowy widzę jaki ona ma charakter - ja wiem wszystko ja umiem wszystko i wgl jestem najlepsza -.-' A taką klatkę jak jest na zdjęciu to akurat ja mam ;> tylko sprężynkę wyjęłam bo boję się że może się udusić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akizuki ta klatka jest strasznie mała .

ja

19:20:35

Serdecznie zapaszam na forum.e-chomik.eu ;]

Klaudia

19:22:28

przepraszam ale taka jest prawda ty sie wogóle nie znasz na chomikch,ty nie masz studió zdanych (napewno) a śmiesz mi gadac co ja mam zrobic co mam kupic chomikowi i td jestes chora psychicznie i fizycznie miałasmy pogadac o psach a wyszło o chomikach dziwna jestes słuchaj zaden iiny hcomik nie ma tak jak mój ja mu robie wszystko co wm oje mocy a ty mi jeszcze karzesz kupowac takie klatki jak on tylko je i spi a on jest psecjanie odstosowany do tej klatki gdybym miała chomika syryjkiego to bym mu taka duzo klatek kupiła alemoj chomik jest pdyscm ły wiec nie potrzebuje duzo i miejsca ps.TY NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA O CHOMIKACH I nie muszisz pisac koleżance co ja ci pisałam i zeby ona tez sie wymodrzala żal mi was najlepiej to sie zna pani klub pan ktorzy pracuja w zollogiku ! :/:/:/:/:/:/:/

Hahaha . ! Ja tu po prostu leje z tej dziewczyny ! :lol: No jak można być tak głupim ?

Klaudia

19:30:43

ja wiem duzo o zwierzetach bo chodze raz na 5 dni do zologika i sobie rozmiwam z pania kiedy nie ma klientów

ja

19:31:02

<lol2>

Klaudia

19:31:18

to sie smiej -ko żal mi cie !

I jak ja mam ją przekonać, że ona ma za małą klatkę i kołowrotek ? No nie da się .

Dowiedziałam się że ta istota ma TYLKO 11 lat .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź na wątek "Nasze klatki i akwaria dla chomików!" i wyślij jej link, następnie od razu wyślij jej (wybrane wcześniej) zdjęcia klatek i akwariów które są naj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź na wątek "Nasze klatki i akwaria dla chomików!" i wyślij jej link, następnie od razu wyślij jej (wybrane wcześniej) zdjęcia klatek i akwariów które są naj.

Nelaw2 podałam jej linki do tych tematów, ale ona ma to w nosie . Myśli, ze najlepiej się zna na chomikach .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz jej, ze sprzedawcy w zoologa się nie znają i im zależy tylko na sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz jej, ze sprzedawcy w zoologa się nie znają i im zależy tylko na sprzedaży.

Ona mnie wyśmiała i napisała mi, że ona i pani w sklepie zna się najlepiej ;]] Po prostu do niej nic nie przemawia .

Współczuje temu psu, który będzie miał taką właścicielkę, która tez o niego nie będzie umiała zadbać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To powysyłaj jej zdjęcia najlepszych klatek i akwariów, bo w link nie wejdzie bo ona "wie lepiej", a jak zobaczy zdjęcia to będzie musiała na nie spojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To powysyłaj jej zdjęcia najlepszych klatek i akwariów, bo w link nie wejdzie bo ona "wie lepiej", a jak zobaczy zdjęcia to będzie musiała na nie spojrzeć.

Dziękuje ! Kamień spadł mi z serca . Pokazałam jej fotki i strasznie jej się podobają klatki urządzone przez użytkowników. Ma zamiar kupić dla chomika nową klatkę. Mam nadzieje, ze zrozumiała .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że się wtrącę, ale....

Otwórzcie oczy: tak niestety mieszka MILOIONY chomików w Polce. I z całą pewności nie naprawicie tego krzykiem, ani wyzywaniem, naskakiwaniem, czy mówieniem komuś co ma robić, jeśli ten ktoś sam nie będzie wykazywał woli zmiany.

Myślę, że 100 razy lepszy rezultat dałoby podanie linku na forum i podejście z gatunku 'a wiesz, tu jest takie forum, i jest tam bardzo dużo ciekawych rzeczy - np. sama kiedyuś nie wiedziałam, że chomik potrzebuje dużej klatki czy kołowrotka - a tam bardzo dużo się dowiedziałam - może zajrzysz?'. A jak już zajrzy poczyta, zapyta - postanie pouczenie od rzeszy osób, ale nie powinno to być naskakiwanie, a rzetelna krytyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podałam dziewczynie link do forum, podziękowałam, ponieważ ona lepiej zna sie na chomikach i ma najlepiej. Ale jak pokazałam jej klatki, to była nimi zachwycona, więc chyba zrozumiała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę, że podrik chodziło nie tyle o sam fakt podania info i linka na forum, ale o tą całą otoczkę towarzyszącą ;) Chodzi po prostu o to, że zamiast wyjść od razu z krytyką i "MUSISZ to, MUSISZ tamto, twój chomik MA ŹLE" itp, to z tego co zrozumiałam - pójdźmy bardziej w zaciekawienie tej drugiej osoby, pokazanie jej, że też nie wiedzieliśmy wszystkiego, a się uczymy. Troszkę psychologii ludzie, bo już na starcie rozmowy możemy doprowadzić do oporu drugiej strony. Cierpliwości też trzeba zachować trochę :) Poza tym pamiętajmy, że zapraszając kogoś na forum liczmy się, że taki temat będzie widział i potem przeczyta jak to go "obrabiano" za plecami - zrazi się. W następstwie może i zaglądała ta osoba, ale się może nie przyznać zwyczajnie robiąc na złość choćby na zasadzie "ja ci dam.." :P W większości są to osoby młode, niejednokrotnie dzieci - jakoś nie sądzę, by dziecko z uśmiechem robiło coś co "MUSI".

To tak z off'a nieco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytam ten temat i się dziwie... Przecież krzyk wyniesie takie kwiatki jak u tych dziewczyn z bloga :unsure: Jak zrobiło się spokojnie i po dobroci to się naprawiło. Ja bym w ogóle nie pytała o warunki chomika tylko się zainteresowała nim i napisała właśnie coś w tym stylu jak podrik "fajnego masz tego chomiczka, polecam ci forum e-chomik.eu ja dużo się z niego dowiedziałam o chomikach, naprawde są tam specjaliści i fajna atmosfera ;) "

Ale ogółóem dobrze, że fotki podziałały ;)

Pokazałam jej fotki i strasznie jej się podobają klatki urządzone przez użytkowników. Ma zamiar kupić dla chomika nową klatkę. Mam nadzieje, ze zrozumiała .

Ja też mam taką nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tia moja "koleżanka" też wiele uradowana dzwoni do mnie i mówi, że jej mama kupiła nową klatkę dla chomika, że jest ogromna i jest jak zamek. Okazało się że z klatki 30x30 przeszła na 40x30. I uznała że większej nie trzeba, bo ta jest OGROMNA. -.-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że jest duża szansa że rzeczywiście zdjęcia poskutkowały :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Tak, drodzy specjaliści od psychologii dzieci - A teraz się zarejestruje, znajdzie ten temat i pójdzie prędzej niż przybyła.

Mówiła Prof. Wilhelmina Wosińska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...