Skocz do zawartości

Zrób to sam - kuchnia

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 615
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej... Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo) Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )   Wiec wzielam: Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiel

Tutaj możecie dawać różne pomysły na sałatki itp. :) Taki chomiczy bar ;).   Ja tu daję bardzo prostą sałatkę, którą mój Irys wręcz ubóstwia ;).   Składniki: jabłko, marchewka   Wykonanie: ja

Wam nigdy rodzice/dziadkowie nie mówili o niezdrowym świeżym chlebie? Brzuch boli po tym, ale co tam, dobry jest xD Tak samo jak nie powinno się jeść ciepłego placka drożdżowego. Wydaje mi się, że to po prostu ma jakiś związek z drożdżami.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Co rozumiesz poprzez "zwykłe/specjalne drewno"? To czy można dawać czy nie, zależy od tego z jakiego drzewa pochodzi. Można dawać drewno drzew owocowych (śliwy, gruszy itp.), orzechów (leszczyna, włoski itp.) itd. Nie można dawać drewna drzew iglastych (np. sosna) ze względu na trujące żywice.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

7. Chrupiące kuleczki dla chomika

Składniki:

? mąka

? woda

? przysmaki naszych ulubieńców

Przygotowanie:

Mąkę wymieszaj z wodą na podgrzanym palniku. Mieszaj, aż powstanie ciasto. Następnie wyjmij powstałą masę z garnka i wgnieć do niej przysmaki pupila. Podziel ciasto na mniejsze porcje i obtocz raz jeszcze w przysmakach. Z powstałych porcji ulep kuleczki (najlepiej takiej wielkości, by gryzoń mógł bez problemu wziąć do je do łapek). Kuleczki kładziemy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub wysmarowaną olejem i wkładamy do nagrzanego piekarnika (180°C). Zostawiamy je tam gdzieś z godzinkę i żeby ciasto się dobrze wysuszyło. Po upływie wyznaczonego czasu, przekładamy je do miseczki, do ostygnięcia.

Zrobiłem to, przy czym piekłem przez 10 minut i wtedy zostawiłem na godzinę w goracym piekarniku ;) Wyjąłem, nawet zjadłem sam jedno - dobre:P Chomikowi chyba też smakuje bo wcina właśnie dosyć łapczywie :D

Dzięki za pomysł :)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czasami na wybiegu stosuję taką przynętę:

Nadziany banan

Biorę spory kawał banaka - musi być twardszy -( równo ścięty ), drążę w środku niewielką jamkę ( niezbyt duży tunel wzdłuż banana, tak by owoc się nie rozszedł ) do środka wkładam starte na tarce o dużych okach jabłuszko, lub warzywka: ogórek, kawałeczki pomidora, od wewnątrz "wciskam" w banana nieco migdałków i w ten sposób powstaje świeża kolba ze świeżych składników.

Kiedy chomy sobie biegają ( a trwa to ok. 40 minut dziennie) przybiegają do nadzianego banana i robią z nim porządek :)

Co do parówek - zdecydowanie odradzam. Jakby na to nie patrzeć parówki są bardzo tłuste, składniki w nich , obojętnie o jakiej firmie mówimy - pozostawiają wiele do życzenia, a w gruncie rzeczy zazwyczaj to przemielone resztki określonego mięska plus tłuszcz, barwniki, aromaty i inne takie dziwactwa. Lekarz samej mi zabronił jeść jakichkolwiek parówek, wymieniając ich "walory", jako, że bywa, iz mam kłopoty z jelitami, tak więc nie podałabym im chomikom. Tak tak...ale chomiki są zdrowe itd itp, z tym, że jakoś nie chcę ryzykować.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 months later...

W pewnym temacie taka osoba pisała instrukcję na kolbę.

Moja mama się nie zgadza na wypieki w piecu :kwasny:

Gdzie mogę jeszcze wypiec kolbę aby byłą prawie taka sama?

Mam do dyspozycji mikrofalówkę :ok:

PS Gdybyście mogli napiszcie w jakiej temperaturze ją wypiec i na ile kolbę zostawić w pewnym "urządzeniu"?

Odnośnik do odpowiedzi

No tak można jak potrafisz , to jet na prawde trudna sztuka coś w nim upiec. Możesz upiec w Halogen Ovenie czy Flawourvave (nie wiem jak to się pisze:P) turbo oven, takie piecyki okrągłe. A w mikrofali to nie sadze.

TWOJE POSTY SA USUWANE PONIEWAŻ ŁAMIĄ REGULAMIN. I nie ktoś tylko administratorzy -kaskas, dzwoneczek, angelo.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 weeks later...

Chrupiące kuleczki dla chomika

Składniki:

? mąka

? woda

Przygotowanie:

Mąkę wymieszaj z wodą na podgrzanym palniku. Mieszaj, aż powstanie ciasto. Następnie wyjmij powstałą masę z garnka i wgnieć do niej przysmaki pupila. Podziel ciasto na mniejsze porcje i obtocz raz jeszcze w przysmakach. Z powstałych porcji ulep kuleczki (najlepiej takiej wielkości, by gryzoń mógł bez problemu wziąć do je do łapek). Kuleczki kładziemy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub wysmarowaną olejem i wkładamy do nagrzanego piekarnika (180°C). Zostawiamy je tam gdzieś z godzinkę i żeby ciasto się dobrze wysuszyło. Po upływie wyznaczonego czasu, przekładamy je do miseczki, do ostygnięcia.

Odnośnik do odpowiedzi

Chrupiące kuleczki dla chomika

Składniki:

? mąka

? woda

Przygotowanie:

Czy ty to sam wymyśliłeś?. Bo jest już ten sam przepis dwie strony wcześniej ..
Odnośnik do odpowiedzi