Skocz do zawartości

Zrób to sam - kuchnia

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 615
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej... Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo) Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )   Wiec wzielam: Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiel

Tutaj możecie dawać różne pomysły na sałatki itp. :) Taki chomiczy bar ;).   Ja tu daję bardzo prostą sałatkę, którą mój Irys wręcz ubóstwia ;).   Składniki: jabłko, marchewka   Wykonanie: ja

O muszę spróbować.

Owszem chomiki lubią chrupać ale moje zawsze tak sobie chrupią a takie krokieciki to jakaś odmiana zawsze :)

Muszę kupić jabłuszka..

Mi sie przepisy podobają.

Zawsze spróbować można ;)

Odnośnik do odpowiedzi

oj Chomusia, wszyscy się uczepiliście Ewci nie wiem czemu. Mi osobiście ten pomysł z krokietami bardzo się podoba :)

Bo wciska i to nie tylko raz, a wiele razy, jakiś kit, a on w ogole nie jest prawdą. Ja wyrażam tylko swoje zdanie

prawda,a krokiety ja będe jutro robiła.Chomusia a ta papka z jabka jest dobra bo chomiki fajnie ją językiem jedzą

No niby tak, jednakże jak wiadomo, nazwa gryzoń nie wzięła sie z kosmosu :P

Takie papki powinno sie podawac, kiedy już chomik jest chory i nie moze sie ruszac. No i taka papka pomaga przy biegunce :P

Odnośnik do odpowiedzi

Chomisiowe owsiane kuleczki

Wsypujemy do miseczki płatki owsiane i mieszamy je z mlekiem w proszku.

Czasami dodaję również troszkę wiórków kokosowych (ale niezbyt często, bo nie chcę mieć chomi-spaślaczków wink ) lub ziarenek ...

Na końcu łączymy wszystkie składniki z niewielką ilością wody (może być jej więcej w przypadku gdy nasz chom nie jest gryzoniem tylko papkojadem) i dokładnie wszystko mieszamy, po czym przystępujemy do wyrabiania kuleczek przypominających Rafaello ...

... Moje chomcie po zjedzeniu takiej kuleczki wylizują paluszki ... ;)

Pamiętajmy tylko, żeby nie zrobić na raz zbyt wielu kuleczek, bo z racji zawartości mleka mogą się dosyć szybko popsuć, więc nie powinny zalegać w miseczkach.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już zrobiłam mojej Śnieżce chipsy jabłkowe i bananowe do tego :)

Suszą się właśnie. Ciekawe czy będą jej smakować.

A co do wymyślnych potraw dla chomików to mam pytanie.

Bo ciasto na pierogi składa się z wody mąki ,szczypty soli.

Więc może można by zrobić chomikowi pierożki.

Takie maluteńkie ,żeby nie przesadzić. a do środka włożyć np.ziarenka ,albo suszone/świeże owoce i warzywa ?

Myślę ,że smakowałoby.

Chomikom oczywiście xD

Odnośnik do odpowiedzi

No to można włożyć już po ugotowaniu ,albo nie wiem.

Coś by się wymyśliło.

Przecież jak jemy pierogi z owocami ,to nam nie przeszkadza ,że rozgotowane.

Chomikowi może też nie przeszkodzi rozgotowane jabłko ?

To byłby taki malutki pierożek :)

Zawsze można poeksperymentować.

Przy następnej okazji ,jak moja mama albo babcia będą robiły pierogi.

Napiszę jak już wypróbuję to "coś" xP

Odnośnik do odpowiedzi

Z pewnością pierożki będą smaczne i przypadną do gustu Twojemu chomisiowi, ale...

trochę szkoda witaminek zawartych w owocach - w procesie gotowania ulegną one prawie całkowitemu zniszczeniu :((

Dopóki jest możliwość podawałabym chomciom raczej świeże owoce i warzywka - teraz jest ich najwięcej i nie są pryskane :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Różne

Aby zrobić "Różne" potrzeba:

-Nasionka

-Mlecz i koniczyne

-jakieś inne dodatki np.gałązki albo karma ziołowa

-może być kawałek chlebka ususzonego.

-Owoce i warzywa.

Przygotowanie

Do miski wkładamy pokrojone owoce i warzywa (ale nie zadużo) ja bym proponowało jabłoko i marchewke.

Mlecz rozwalamy na pare części i wrzucamy do miski.chlebek kroimy( jak sie, da albo kroimy wcześniej i suszymy)w kosteczke i wrzucamy do miski.Wrzucamy koniczyne i nasionka.Mieszamy i nakładamy na tależyk.(nie rubcie tego dużo bo chomik tyle nie zje a jabłko po dwóch dniach sie zepsuje.)

Bą apetit

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...