Skocz do zawartości

Zrób to sam - kuchnia

Rekomendowane odpowiedzi

• 3 months later...
  • Odpowiedzi 615
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej... Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo) Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )   Wiec wzielam: Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiel

Tutaj możecie dawać różne pomysły na sałatki itp. :) Taki chomiczy bar ;).   Ja tu daję bardzo prostą sałatkę, którą mój Irys wręcz ubóstwia ;).   Składniki: jabłko, marchewka   Wykonanie: ja

Chesole - dam Ci link do strony (w tym temacie zresztą) z przepisem Kat's Campbells na białkowe ciasteczka dla chomika.
Myślę, że śmiało możesz go wykorzystać do zrobienia kolby (mąka nie będzie do niego potrzebna). Przeczytaj też kolejne posty, bo są w nich opinie forumowiczów, którzy wypróbowali ten przepis.
http://forum.e-chomi...a/page__st__400

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuje :blush:

Moje ciasteczka :) Zrobione z białka , mussli , orzeszków , rodzynki , ziółka , karma , troszkę sezamu , itd :) Nie wyglądają pięknie , ale ładnie pachną i mam nadzieję że smaczne :D

DSC02295.JPG

DSC02298.JPG

DSC02299.JPG

DSC02300.JPG

DSC02301.JPG

DSC02304.JPG

DSC02312.JPG

Edytowane przez Dominika Węgiel
Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli chodzi o mąkę, to moim zdaniem, lepiej jej unikać; jest to produkt przetworzony, a więc nienaturalny - a takich powinno być jak najmniej w chomiczej diecie :)

Maka nie jest produktem przetworzonym - nie jest poddana obróbce termicznej ani żadnej innej - to jedynie zmielone ziarna, które są tak samo energetyczne i wartościowe jak ziarna z których powstała :P
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Dzisiejszy wypiek  :) Ciastka są cieniutkie, bo oczekuję, że po wyschnięciu staną się twarde. 

Skład:

Płatki owsiane, mąka pełnoziarnista, pestki z dyni, slonecznik, siemie lniane (złote i brązowe po kilka ziarenek), orzech włoski, orzech nerkowca, korzeń mniszka, figa, organiczne mleko sojowe (skład to tylko puree sojowe + woda). Wszystkie składniki zmielone. 

Ciastka oczywiście jako przysmak  ;) Nie wyglądają przebojowo ale są zdrowe i pięknie pachną!

1235363_10151707379064527_621833876_n.jp

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Hahahaha, ja pamiętam, że gdy Mimi była jeszcze małym chomiczkiem, to co wieczór robiłam tak:

kroiłam marchwekę na 2 średniej grubości plasterki, sałatę (nie pryskaną, ani nic) cięłam ( ;\ ) na paseczki,

brałam również jabłko i kroiłam w małe kosteczki, razem to wszystko mieszałam w miseczce, i było wszystko cacy, była zadowolona. ;)

Co 3 dni, do miski wlewałam 1 małą łyżeczkę jogurtu naturalnego, a w to wkładałam maleńkie kawałeczki maliny\truskawki... ;)

Pod koniec życia Mimi, tarłam na tarce marchewkę, jabłko oraz korzeń pietruszki, to wszystko mieszałam w papkę i Mimi to z nadal wielkim trudem jadła...

Ale i tak dziwie się, że dożyła tak pięknego wieku - 4-ech lat... :blink:

No i ehemm... No i w nie najlepszych warunkach, bo miała zbyt małą klatkę, nie spełniającą minimum, z czego teraz jestem wściekła.... :mad:

Ahh, następnemu chomiczkowi muszę zapewnić lepsze życie... :wub:

Odnośnik do odpowiedzi