Skocz do zawartości

Zrób to sam - kuchnia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Planuję upiec to:

3. Smakołyki dla chomika – ciasteczka III

Składniki:

Kolejny przepis na ciasteczka dla chomika. Aby je wykonać potrzebujemy jedną dużą marchewkę, niepełną garść czarnego bzu, 4 lub 5 pełnych garści płatków owsianych, dwa białka (nie całe jajka, tylko białka!), pół paczki suszonych bananów, lub garść świeżych.

Jak przyrządzić?

Marchewkę kroimy w drobną kostkę (maksymalnie 0,5 cm), banany surowe także. Następnie wszystkie składniki razem mieszamy w misce i rozdrabniamy. Aby uzyskać nierozlatującą się masę, dodajemy odrobinę wody. Całość mieszamy tak długo, aż płatki owsiane nasiąkną i utworzą w miarę jednolite ciasto. Jest ono gotowe, gdy utworzy się nam w rękach jedna gruda, i będzie ono odchodziło od ścianek miski. Następnie nawilżamy ręce i za pomocą dużej łyżki nabieramy ciasto. Formujemy małe kulki, które później rozpłaszczamy (im bardziej płaskie, tym lepiej). Gotowe placuszki układamy na blasze i wkładamy do pieca rozgrzanego na 175 stopni. Pieczemy 25 do 30 minut. Jeśli po tym czasie nie są one całkiem twarde, należy je wysuszyć na powietrzu (gdy są cienkie, wtedy zazwyczaj już z pieca wychodzą twarde jak kamień).

Czym mogę zastąpic czarny bez? Nie mogę znaleśc tego w sklepie. ;/

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 615
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej... Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo) Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )   Wiec wzielam: Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiel

Tutaj możecie dawać różne pomysły na sałatki itp. :) Taki chomiczy bar ;).   Ja tu daję bardzo prostą sałatkę, którą mój Irys wręcz ubóstwia ;).   Składniki: jabłko, marchewka   Wykonanie: ja

Hej...

Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo)

Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak phodopus ( Campbell, Dzungare, Roborovski)

c3dfem5xlws8zojno.jpg

1) 1-3 ( zalezy ile ciastek chcecie miec) białka z jajka sztywne zrobic

2) 2 łyżki suchej karmy dodac ( sloneczniki, ziola, owsianka dla niemowląt, karme dla chomika... co sie chce)

3) Małe porcje rozłożyc na blasze do pieczenia

4) W nagrzanym piekarniku przez 15 minut (160 stopni) pieczyc

5) Odchlodzic krötko

6) Gotowe

2012042439_kopievonkopievonimg8774.jpg

Smacznego Romeo ;)

2012042415_img8796.jpg

2012042406_img8792.jpg

2012042426_img8802.jpg

• Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi

Kat's uwielbiam Twoj polski :) i to pozytywna uwaga, zeby nie bylo! swietnie, ze mimo zycia za granica chcesz i piszesz po polsku :) mam bratankow w kanadzie i tez kalecza tak slodko jak Ty :D uwielbiam. no i na fotki czekam, nie koncz, wrzucaj ile chcesz. pewnie wszystkie takie fajne :)

Odnośnik do odpowiedzi

Kat - opowiedz coś więcej o sobie, ale prosiłabym w odpowiednim temacie (albo tym, który założyłaś, albo tutaj http://forum.e-chomi.../page__st__1780)

A tu prosiłabym o powrót do tematu ciasteczkowego.

Swoją drogą, diabli - dokładnie to samo sobie pomyślałam.... :D

Jeśli macie jeszcze jakieś fajne przepisy, to się chwalcie.

Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, żeby pozbierać te przepisy w przysłowiową kupę? To może załączylibyśmy je na wortal?

Odnośnik do odpowiedzi

Kat to już chyba do hodowli zgranicznych

Faktycznie tak wygląda jak by to ciasteczko go zjadało hehe

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam, nieco za długo piekłam, bo zapomniałam, więc mi białko takie strasznie kruche wyszło, ale większości chomików smakuje ( mniejszość jeszcze nie próbowała bo z domków nie powychodziła)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )

Wiec wzielam:

Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiele witamin )

Wode

Zioła

Nasiona słonecznika

2012051432_img8991.jpg

Pomieszac i zrobic kloseczki ( mokymi paluszkami, bo sie troche kleja)

2012051417_img8995.jpg

Wlozyc na 45 min do pieca na 190 stopni.. Gotowe

Wyszly fajnie twarde jak kamien...Pachna jak chleb .

2012051455_img9004.jpg

Tipp:

Nie za blisko do siebie w piekarniku polozyc, bo sie moga zlewac/ polkeic

• Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam, nieco za długo piekłam, bo zapomniałam, więc mi białko takie strasznie kruche wyszło, ale większości chomików smakuje ( mniejszość jeszcze nie próbowała bo z domków nie powychodziła)

Mniejszość też testowała, nie ma chomika który byłby obojętny na te smakołyki.

Jak dorwę Milupe to nowy przepis przetestuję

Odnośnik do odpowiedzi