Skocz do zawartości

Zrób to sam - kuchnia

Rekomendowane odpowiedzi

• 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 615
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej... Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo) Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )   Wiec wzielam: Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiel

Tutaj możecie dawać różne pomysły na sałatki itp. :) Taki chomiczy bar ;).   Ja tu daję bardzo prostą sałatkę, którą mój Irys wręcz ubóstwia ;).   Składniki: jabłko, marchewka   Wykonanie: ja

To chyba to:

Dołączona grafika

Smakoszka

Potrzebne:

rozmaite dodatki (ja dałam karmę i suszki HP)

białko jajka

foremka do ciastek

---

Wybrane składniki wkładamy do miseczki i wlewamy białko. Mieszamy dokładnie. Układamy foremki na blasze i przekładamy do nich "ciasto". (Ja dałam na blachę folię aluminiową, ale przywarło i trzeba było odrywać, odchodziło dosyć łatwo.) Pieczemy 20 minut w temperaturze nieco wyższej niż 100 stopni, odwracamy i pieczemy kolejne 20 minut. Potem suszymy w ciepłym piekarniku ok 1,5h.

Edytowane przez _Myszaa_
Odnośnik do odpowiedzi

Nie upiekły się :( Na górze trochę przypalone, a na dole coś podobnego do 'omleta z otrębami' :lol: Czy mogę to podać chomikowi ? No bo niby białko może, a że się nie upiekło no to po prostu jest miękkie ... :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

Mój pomysł jest taki:

sałatka "Natural"(ja wymyśliłam tytuł)

Składniki:

1 jabłko,jogurt naturalny(3 łużki do zupy)

Jabłko pokrój w drobną kostkę i wsyp do miski, dodaj jogurt i gotowe!

Wyłóż odrobinę chomiczkowi na miskę, a on po trochu zje. ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm.. szczerze to robiłam na oko.

- odrobina surowego jajka (wyłącznie białko)

- skrobia kukurydziana

- woda

- otręby owsiane, pszenne

Powyższe składniki wymieszać do utrzymania gęstej papki. Następnie dodać mieszankę suchej karmy (w moim wypadku VL + kilka rodzynek) i jednocześnie formować kuleczkę. Najlepiej położyć na papierze do pieczenia - nie przywiera. Piec ok 1,5h.

Odnośnik do odpowiedzi