Skocz do zawartości

Zrób to sam - kuchnia

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 615
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej... Chcialam wam pokazac jeszcze latwiejsze białkowe ciasteczka dla chomika ( mysle ze jeszcze tu nie bylo) Białko jest bardzo wazne dla chomika. Syryjskie ale nie potrzebuja tego tak czesto jak

Dzisaj w szafie kuchennej znalazlam kaszke zbożowa ( 7 ziarn) dla niemowlat ( data ważności do 08.2012 !! :D )   Wiec wzielam: Bio-kaszke zbożowa od Milupa ( ona jest bez mleka, bez cukru i ma wiel

Tutaj możecie dawać różne pomysły na sałatki itp. :) Taki chomiczy bar ;).   Ja tu daję bardzo prostą sałatkę, którą mój Irys wręcz ubóstwia ;).   Składniki: jabłko, marchewka   Wykonanie: ja

Bierzemy : Marchewka,jabłko,gruszka,banan oraz paprykę Koimy je na małe kwadraciki wsypujemy do miski zalewamy wodą po czym mieszamy łyżką Przez jakieś 20sek. I wsypujemy do miseczki :) Gotowe ! Chomik ma sałatkę owocowo-warzywną;) P.S papryka ma podkreślić smak najlepiej też dawać jak ja ;D B:)Aha nie muszą byc wszystkie składniki hehe ;P

Odnośnik do odpowiedzi

I wątpie żeby to była dobra meiszanka. Chomik może dostac wzdęć lub biegunki.

Od czego ma dostać wzdęcia?

Zimo, jeżeli nie wiesz czegoś o chomikach, nie pisz!

No no no, przyganiał kocioł garnkowi ;) . Czytam codziennie kilkadziesiąt postów, pisanych przez osoby, które się nie znają. To nie znaczy, że one mają się nie udzielać, co nie?

Na forum wszyscy są mile widziani, ci, co się nie znają też. Bo w końcu gdzieś muszą zbierać swoje informacje.

Wszyscy przypominają sobie ten temat: http://forum.e-chomik.pl/topic/6586-drodzy-forumowicze/

Zimo, pisz tutaj: http://forum.e-chomik.pl/topic/1961-zrob-to-sam/page__st__280

Odnośnik do odpowiedzi

Zimo, jeżeli nie wiesz czegoś o chomikach, nie pisz!

Kacper&Tadzio Kiedy następnym razem chcesz napisać zjehanego posta bez myślenia to najlepiej go nie pisz bo to, że ja żem pomylił temat nie znaczy, że ** nie znam się na chomikach.

Soczyste? Warzywa w połączeniu z wodą raczej nie mają dobrego wpływu na zwierzątko :) To zalewanie jest niepotrzebne.

Wiem ja tak kiedyś robiłem ;D

Ostrzeżenie za obrażanie użytkowników. Radzę zapoznać się z regulaminem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też myślę że przepis jest nie dobry :( to zalewanie wodą ...myślę że lepiej by było zamiast gruszki dać brokuła czy coś i zamiast wody zalać jogurtem ;) Ja robię tak :

Składniki - jabłko,pietruszka (bez skórki),sałata,jogurt naturalny ,kilka rodzynek,marchew,ogórek zielony i papryka :)

Jak ?-wszystko kroimy w drobną kosteczkę i zalewamy jogurtem :) można dodać też grzanki lub po prostu suszony chlebek :)

Jak był podobny przepis to przepraszam ;)

(pandusi smakuje ;) )

Mam kilka innych przepisów ale podam później ;)

Odnośnik do odpowiedzi

jak nie wolno to można zastąpic czyms innym :P

(nie wiedziałam :/ )

Tort białkowy :)

przygotuj -jogurt naturalny,ser żółty,ser biały,kawałek ugotowanego jajka na twardo(samo białko bez żółtka ),kawałek twardego chleba,kawałek twardego chleba,chlebek chrupki (najlepiej firmy Wasa),płatki owsiane :)

Jak ?-kawałek chleba smarujemy jogurtem,na jogurt kładziemy trochę sera białego ,na to jajko,na to kawałek sera żółtego (ale naprawdę mało ),posypujemy płatkami owsianymi ,kładziemy chlebek chrupki na samą górę i GOTOWE !:)

JAK BYŁ PODOBNY PRZEPIS TO PRZEPRASZAM ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Własny przepis na przysmaki:

Składniki;

1. Mąka kukurydziana - 10 gram (2 łyżki)

2. Jajko - 1 BIAŁKO

3. Woda - - (2 łyżki)

4.* Orzechy włoskie - 2/3 bez skorupki

5. Smakołyki, owoce i warzywa

Wsypujemy mąkę do miski i dodajemy białko jajka. Dolewamy wodę i mieszamy łyżką/widelcem. Bierzemy (*dla chętnych) orzechy i zawijamy w szmatkę, teraz bierzemy np. młotek i przez ścierkę całkowicie je gnieciemy. Dodajemy do tego wszystkiego różne smakołyki, np. świeże owoce i warzywa, jakieś chrupki, trochę nasion, siemię lniane, otręby, słonecznik (najlepiej łuskany), trochę pestek dyni... Wszystko razem mieszamy i formujemy jakiś kształt, przysmaku dla chomika.Po zmieszaniu składników wysypujemy na coś resztę smakołyków i turlamy powoli (przyciskając przysmak) uformowane ciasto po smakołykach. Pieczemy w piekarniku w temperaturze ok. 175'C przez ok. 1 godzinę.

Przed upieczeniem:

Dołączona grafika

Po upieczeniu:

Dołączona grafika

---

Przepis na kolbę:

- Mąka pszenna - ok. 30-40 gram

- Woda - ze 3 łyżki

- 1 jajko, białko

-* 0,5 (pół) łyżeczka miodu (dla chętnych)

- ulubione smakołyki gryzonia (ja dałam za mało smakołyków, więc nie ma co tam pałaszować, więc tylko wybiera marchewkę)

- Piec 1 godziny - 1,5 godziny w tempertaturze ok. 180'C

Kolba:

Dołączona grafika

Tester przysmaków:

Dołączona grafika

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Mi się bardzo podobają te suszone jablka.

A to moj przepis:

•Ręcznik papierowy lub chusteczki.

•Woda

•Karma i inne smakołyki.

1. Na chusteczke nasypac karme

2. Potem przykryć drugą chusteczką.

3. Zawinąć to w kulke i zamoczyć do wody(tylko żeby karma sie nie rozsypała)

4. Pare takich warstw trzeba zrobić zeby nie byla za chuda warstwa, pod ktora jest karma.

5. Polozyc na kaloryfel lub jak teraz jest cieplo, na dwor na slonce

6. Jak bd już suche podac chomikowi do klatki chomik bd rwal chusteczki zeby dojsc do srodka (do karmy)chusteczki mogą mu posłuzyc do poslania(moj chomik tak robil)

Edytowane przez pani_hamsterowa
Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłam dzisiaj z Kauflandu. Moja mama kupiła ciasteczka z Dynią. Więc wpadłam na pewien pomysł ;)

Potrzeba :

Mąka, woda może być również gerberek, pestki dyni najlepiej obrane.

Wymieszać mąkę wodę i gerberek. Doczepić do ciasta pestki dyni i włożyc do piekarnika, piec dopóki się nie zarumieni.

I w sumie pomyślałam że można zrobić też w ten sposób " Upiec samo ciast, a następnie dynie przyczepić miodem :)"

Edytowane przez Losia
Odnośnik do odpowiedzi

Odrobina przecież nie zaszkodzi, praktycznie w każdym przepisie na własnoręczne kolby jest miód a i same kolby miodowe z Vitakraftu są dostępne dla gryzoni :P

Ja jak już piekę coś sama to zawsze dodaję albo miód (prawdziwy,nie z jakiegoś marketu :P ) albo gerberka właśnie ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nadzwyczajnego - po prostu sposób na bombonierkę z gerberka - nie psuje się, zostaje na długo, a przy serwowaniu ma ciekawą formę 'kwiatuszka' ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do odpowiedzi