Skocz do zawartości
kyrut.

Vitapol vs Animals

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pewien problem, otóż:

W Ostrowi Mazowieckiej nie ma innych karm niż: Vitapol i Animlas. Jeżeli dojdą, np.: Verles Lega itp. to wezmę je. W wakacje lub na święta zrobię duże zakupy dla chomika. Teraz pytanie: CO LEPSZE, VITAPOL CZY ANIMALS? Jak na razie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli z dwojga złego miałabym wybrać to lepszy vitapol.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vitapol jest lepszy od Animals ;P Najlepiej jak weżmiesz 2w1

Edytowane przez Chomikova199

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Mam pewien problem, otóż:

W Ostrowi Mazowieckiej nie ma innych karm niż: Vitapol i Animlas. Jeżeli dojdą, np.: Verles Lega itp. to wezmę je. W wakacje lub na święta zrobię duże zakupy dla chomika. Teraz pytanie: CO LEPSZE, VITAPOL CZY ANIMALS? Jak na razie ...

Vitapol lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

beata - nie ten temat , użyj Szukajki , tam masz wszystko o Animali .

Jeżeli chodzi o temat - jeżeli już nie masz innej możliwości , to polecam Vitapol . Nie jest najlepszą firmą , ale na pewno ma lepszy skład od Animalsa ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze ? Żadnego z tego świństwa nie podałabym swojemu chomikowi. Wiem co w niej jest - wiec już to mnie obrzydza.

Jestem pewna że jak poprosisz to pani sprzedawczyni/pan sprzedawca zamówi Ci taką karmę jaką sobie życzysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Losia, zazwyczaj w sklepach trzeba płacić dodatkową kwotę za zamówienie jakiegoś produktu.

I jeśli chcesz kupić chomikowi dobrą karmę, idź do sklepu, kup płatki owsiane, rodzynki itp. i sam ją zrób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dwojga złego lepiej wziąć vitapol. Możesz zrobić mieszankę vitapolu z własnymi składnikami, zawsze to będzie lepsze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się iż jest to oczywiste, że Vitapol lepszy. Każdy kto kocha swojego chomika, gdyby miał wybierać z tych dwóch karm wybrałby Vitapol. Myślę, że temat jest do zamknięcia, ponieważ nie ma co dyskutować nt. tego, że na pewno Vitapol jest lepszy.

Serdecznie proszę o zamknięcie tematu. Dziękuję Olcia13.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

olcia13 a z jakiej to racji mówisz, że temat powinien być zamknięty?

A może ktoś ma jeszcze coś do dodania?

I co tu ma do rzeczy kochanie chomika?

Post pozbawiony sensu, który ominę.

Cóż, jeśli musisz, to kup Vitapol, Animalsa odradzam, pod każdym względem. Niejednokrotnie w kolbach spotkałam jakieś "robaki", w trocinach też coś się lęgło, niewiadomo co możesz spotkać w karmie.

Vitapol (tak mi się wydaje) ma mniej tych wszystkich sztucznych chrupków itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Losia, zazwyczaj w sklepach trzeba płacić dodatkową kwotę za zamówienie jakiegoś produktu.

I jeśli chcesz kupić chomikowi dobrą karmę, idź do sklepu, kup płatki owsiane, rodzynki itp. i sam ją zrób.

Taka mieszanka nie będzie zbilansowana...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dwojga złego lepiej wziąć vitapol. Możesz zrobić mieszankę vitapolu z własnymi składnikami, zawsze to będzie lepsze.

Ta karma nie będzie zbilansowana.

Moim zdaniem warto poświęcić dwa lub trzy złote więcej na zamówienie karmy, aby chomik miał coś porządnego go jedzenia.

Wydaje mi się iż jest to oczywiste, że Vitapol lepszy. Każdy kto kocha swojego chomika, gdyby miał wybierać z tych dwóch karm wybrałby Vitapol. Myślę, że temat jest do zamknięcia, ponieważ nie ma co dyskutować nt. tego, że na pewno Vitapol jest lepszy.

Serdecznie proszę o zamknięcie tematu. Dziękuję Olcia13.

A dlaczego ma być zamykany ? Nie widzę powodu, aby miał być zamykany.

Dyskusja rozwija się o tak naprawdę dwóch z kilku najgorszych karmach na rynku.

Edit: Przepraszam nie zauważyłąm drugiej strony.

Edytowane przez Losia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dwóch w/w karm moim zdaniem lepszy jest Vitapol. Na samym początku podawałam Gryzkowi karmę podstawową i 2 w 1. Obie dość szybko zjadł.

Jeśli masz natomiast możliwość zamówienia lepszej i droższej karmy w swoim sklepie, to skorzystaj z niej. U mnie pani w sklepie zoologicznym powiedziała, że chętnie sprowadzi mi to, co chcę, jeśli tylko będzie w hurtowni :) I nie bierze za to zamówienie ode mnie ani grosza ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta karma nie będzie zbilansowana.

co? nie widzę sensu bilansowania diety:

1. chomik i tak zjada co mu się zechce i wg. mnie wystarczy wsypywać proporcjonalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz, ale podawanie płatków owsianych, ziaren, rodzynek i kolorowych chrupek jakoś mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolorowych chrupek w tej karmie z Viatpolu, co ja kupuję jest bardzo mało (żółte).

OK. Vitapol. Dzięki za pomoc. A Verles Lega czy Vitakraft kupię jak będą albo przez Internet ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje np za Vitakraftem nie przepadają :P Zdecydowanie bardziej wolą Versele Laga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moja Szarotka znowu woli vitakraft od vl , ale to zależy od gustu chomika :P

Sama karma z płatków owsianych i rodzynek najlepsza nie jest , ale za to można te płatki i rodzynki dosypać do karmy podstawowej np vitakraft .

Wtedy będzie bardziej urozmaicona ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

vitapol nie jest najgorszą karmą moze jakas stara lnia chrupkowa ale teraz jest nowainia i ja ja mam i mowie wam ze bardziej spodziewalam sie chrupek a tu co nie ma jakos wyparowaly

vitapol sie duzo poprawil

no dobra moze nie jest lepszy od VL albo beaphar

ale moim zdaniem jest rowny z vitakraftem bo mialam te dwie i sa takie same :angry:

w sumie zostalam wciagnieta ze mam kupic vitakraft i co taka sama :notfair:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak są gorsze karmy od Vitpola. Vitpol ma sensowne tylko niektóre rzeczy, dodatki. Karmy podstawowe nie są dobre.

Vitpol i Vitakraft to nie sa karmy na tym samym poziomie.

Z Vitakraft świetna jest seria Vitakraft Emotion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pani_hamsterowa

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Vitaopl wcale nie jest dobrą firmą. To barwniki, konserwanty i małe urozmaicenie. To że chomik ją jje to nie znaczy że jest dobra. Bo zjeść mógłby Anmals, Megan i nikt nie uważa że to najlepsze karmy pod słońcem

Kacper a Ciebie po raz kolejny proszę oto abyś NIE OBRAŻAŁ innych użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co karm beaphar to nie jestem zachwycony w świniowej karmie jest duuuuuużo pelletu i bardzo dużo zboża które nie jest zbyt dobre dla świnek ;) a o wersjach dla chomika też pisało dużo osób że takie... <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co? nie widzę sensu bilansowania diety:

1. chomik i tak zjada co mu się zechce i wg. mnie wystarczy wsypywać proporcjonalnie :)

Sens jest taki, że chomiki mają określone zapotrzebowanie na chociażby węglowodany czy białka i mieszanka musi zawierać odpowiednią ich ilość. Na pewno sam nie będziesz w stanie stworzyć tak dobrze zbilansowanej mieszanki jak te, które możemy spokojnie kupić. Jak już to można te płatki i inne składniki wymieszać z kupnymi mieszankami, ale nigdy robić samemu. To powinni robić ludzie, którzy dobrze się na tym znają.

Co do Vitapola, kilka miesięcy temu skończyła mi się Versele-Laga i byłam zmuszona kupić Vitapol. Po otworzeniu kartonowego pudełka aż się ostro zdziwiłam. Mieszanka była starannie zapakowana w woreczek. Dodatkowo nie zauważyłam żadnych kolorowych śmieci, także firma idzie w dobrym kierunku. Więc jeśli już wybierasz między tymi dwoma firmami, to definitywnie wybierz Vitapol.

Dla niewierzących zdjęcie mojego autorstwa:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi