Skocz do zawartości
Marel

Obiektywy/aparaty

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich obiektywów/aparatów używacie do robienia chomikom zdjęć? I jak myślicie co się bardziej do tego nadaje : lustro czy kompakt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lustrzanka jest lepsza od cyfrówki, jednak nie każdego na tą pierwszą stać ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I dlatego Muha kupiła sobie hybrydę :D

Fuji s6500fd, wzięta prawie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoją hybrydę też bardzo chwalę i to też Fuji :P

Myślę,że równie dobrze zdjęcie przecież można zrobić wszystkim, czy to cyfrówką,kompaktem,hybrydą czy też lustrzanką ale czym najlepiej to chyba zależy od nas samych i jak bardzo jesteśmy wymagający co do jakości zdjęcia :)

I też zdjęcie zależy od samych naszych umiejętności :P Zdjęcia w ruchu,bez użycia flesha nie da się zrobić takiego jak lustrzanką - to oczywiste,ale sam fakt posiadania lustra też nie równa się z tym,że te zdjęcia będą cud miód,bo bez braku umiejętności ustawienia odpowiednich ustawień na nic nam wielkość matrycy czy cena sprzętu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paulinka18 Ja robię foty lustrem Nikona, ale jak robiłam kompaktem czy hybrydą też zdjęcia nie były złe. Ale jednak lustro to klasa wyżej jeśli chodzi o foty.

muszenka prawie za darmo?:D

Parimee teraz lustzanki na alledrogo są po śmiesznych cenach. Ja swojego Nikona kupiłam za tysiaka, z małym przebiegiem i dobrym Kit'em.

Ma ktoś lustrzankę? Może pochwalicie się fotkami swoich chomików z dopiskiem jakim aparatem były robione?

Agata_ jaka hybryda Fuji? s9600/s9500?

Edytowane przez Astal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko s9600/9500 to hybryda,a ja mam mniejszą wersję s5800 :P

Wiem,że wszystkie 'małe,czarne' z trybem manualnym to hybrydy,te przypominające wyglądem hybrydę a bez trybu M/S/A to już kompakt :P Więc mój się łapie, ale miewam też Nikona D90,częściej bez szkła :D Tu album http://s526.photobucket.com/albums/cc345/Agata_Roki/d90/ :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agata_ piękne zdjęcia, tylko pozazdrościć. :) I jak ci się używa Nikodema D90? Lepiej niż hybrydy? xD Ja mam Nikona D70s i dwa szkła do niego, ale na razie nie mam chomika, więc nie mam komu robić zdjęć. :notfair:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agata_ świetne zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ciężki - bez statywu i pilota nie radziłam sobie z utrzymaniem go w ręku,bo po chwili mi cierpła :P

A w sytuacji kiedy mam chomika/mysz na ręku to tym bardziej sprawiało to kłopot :P

Nazbieranie na wymarzony obiektyw zajmie mi jeszcze dłuugo,ale w chwili obecnej mam ochotę na Canona i przychodzą mi brutalne myśli sprzedania body B:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agata_ ja właśnie nazbierałam na upragnioną Sigmę 70-300 APO DG macro. Ale też mam drastyczne myśli o tym aby sprzedać moje body i zamienić system na Canona. :cold: Ja mam jeszcze gripa do Nikona, przez co aparat waży chyba z kilogram, ale dla mnie im cięższy tym lepiej. :D Ten Nikon D90 jest twój?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Agata_, prześliczne zdjęcia. Zawsze chętnie oglądałam wątek Gai, a teraz Zety i reszty gromadki :) Obrabiasz jakoś później zdjęcia? Jeśli tak, to można zapytać jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikon był znajomego fotografa najpierw mojej siostry,a teraz przyjaciela rodziny ;)

Mam dlatego samo body, miałam okazję robić zdjęcia właśnie z całym zestawem więc żebym nazbierała tyle pieniędzy w moim tempie na dokupienie kompletu to potrzebuję jeszcze z 10 lat :rolleyes:

Allo, zależy ,na którym komputerze urzęduje ;) Na jednym mam dostęp do Photoshopa i tam zwykle zmniejszam i poprawiam balans bieli - to wystarcza, a na innych mam tylko Photoscape'a,na którym zmniejszam i jeśli jest potrzeba rozjaśniam/przyciemniam zdjęcie :)

Z tymi zwykłymi pstrykami,które teraz są u nas w galerii - tzn. takie robione wieczorem, chomiki biegają po łóżku a ja strzelam fleshem to niewiele z nimi da się zrobić - chyba,że tylko bardziej pogorszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ciężki - bez statywu i pilota nie radziłam sobie z utrzymaniem go w ręku,bo po chwili mi cierpła :P

(..)

Musiałam sobie zacytować ten fragment wypowiedzi :P

Jako, że kilka razy w tygodniu wędruję na uczelnię z torbą załadowaną w aparat i obiektywy moje ramię przyzwyczaiło się już do ciężaru tejże. Co innego natomiast dzieje się w przypadku fotografowania, gdyż należę, do tych nielicznych młodszych pokoleń zakochanych w analogach.

Polecam popróbowanie. Ciężar to Praktica Mtl 5B załadowana w teleobiektyw, lampę błyskową, bez statywu i z kłapiącym lustrem :D Dwa tygodnie uczyłam się oddychać robiąc nią zdjęcia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam cyfrówkę Olympus µ5000 i nie jest aż taki straszny :) Grunt to dobre oświetlenie i niska czułość.

Kilka przykładowych zdjęć:

http://img207.imageshack.us/img207/2852/pc300338.jpg

http://lh5.ggpht.com/_TbkB-2IPy00/TOfRM73u1mI/AAAAAAAAA2Q/XwC-UQzBLl4/s576/PB111112.JPG

http://img94.imageshack.us/img94/6711/pb080976.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/7334/pa170461.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na kompakty, to bardzo ładne zdjęcia Sheltii i grala.

Edytowane przez Astal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście nie miałam problemu z robieniem chomikom zdjęć kompaktami/hybrydami, ale lustro to już wyższa półka i to widać na zdjęciach, choć oczywiście to czy zdjęcie będzie dobre zalezy głównie od fotografa. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aleksandra moja siostra ma ten aparat, w sumie bardzo fajny, przede wszystkim nie jest jakiś szczególnie skomplikowany, no i waży o wiele mniej od mojego. Masz jakieś zdjęcie chomika robione tym aparatem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja używam finepixa s1800 - kompakt.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

a rzadziej samsunga ES15 - cyfrówka. i bez bicia przyznam się, że nie lubię tego aparatu. :P słabe makro, a jeszcze większa wada, to że strasznie jasne zdjęcia wychodzą jak robię je z lampą.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aleksandra świetne zdjęcie. ;)

Makusia 1 i 2 wygląda jak z lustrzanki. :) Fajne chomiczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pierwszym jest makusia, a na drugim benio. :P makusia niestety już nie żyje. na trzecim jest chomik, który był u mnie na tydzień, a na czwartym mój były ogon mocco. :D dzięki marel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Makusia nie ma za co, bardzo fajne chomiki, szkoda makusi [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi