Skocz do zawartości
Gość

Chomik nie chce korzystać z pastikowych tuneli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam piętrową klatkę jednak mój chomik nie umie wchodzić ani zchodzić po drabince nie mówiąc już o takiej rurce :( Co mam zrobić?

Nie gospodaruje w ten sposób miejscem a miał by go wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli to nowa klatka to chomik z pewnosią sie jeszcze nie przystosował moje chomiki tez od razu nie wchodziły na pięterka, z czasem sie przyzwyczai: )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli to nowa klatka to chomik z pewnosią sie jeszcze nie przystosował moje chomiki tez od razu nie wchodziły na pienterka, z czasem sie przyzwyczai: )

No tak, może też tak być,że masz nową klatkę i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ile go juz masz?

Moj zacza po tym chodzic 2 dnia a po sciance klatki juz 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to poprostu czekaj. Kieys moze zalapie a jak nie to trudno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

załamał ;)) właśnie zrobił się głodny a że położyłam mu miseczkęna górze to się wspiął ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

żeby się wspiĄŁ możesz, gdy on biega po pięterku, podstawić pachnące jedzonko do wejścia na górę. Tak zawsze da się zwabić na piętro klatki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avarill, on napisał przed Tobą, że właśnie tak zrobił. ;) Teraz tylko tym sposobem przyzwyczaj go do wchodzenia na drabinkę, a jak będzie wchodził za każdym razem, to zabierz miseczkę czy tam inne jedzonko w dane miejsce. ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

miseczka jest na górze a on i tak nie chce wchodzic xd wkoncu jak bedzie bardzo głodny to nie bedzie miał innego wyjscia ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj nie martw się :)

może zwyczajnie mu się nie chce, albo wchodzi tam, kiedy Ty śpisz, albo nie widzisz :)

poczekaj, na pewno niedługo częściej będzie wdrapywał się na pięterka! :buzi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasze maleństwo miało ten sam kłopot. Nawet jak ja położyłyśmy na najwyższym piętrze to nie schodziła tunelem tylko skakała z poziomu na poziom o.O

Okazało się, że chyba miała ciut za mało pary w łapkach (ile w zoologu może mieć ruchu?), ale jak sobie pobiegała i poćwiczyła to już tylko tak śmiga :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło mi nie o miseczkę. Bo miseczka sobie stoi i tyle. Chodzi mi o podstawienie czegoś pachnącego, np jabłka, jednocześnie machać przysmakiem tak, by chomik spojrzał na niego i powąchał. Może wtedy się skusi (: Ja moje w ten sposób zwabiam na pięterko, by je łatwiej wyciągnąć z klatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

heh ale on nie zawsze się skusi ;d tym bardziej ze nawet marchewki nie lubi ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż. Trzeba próbować ze wszystkim i być cierpliwym. A co do marchewki, to nie rezygnuj z dawania jej chomikowi. Mimo że może wydawać się, że chomik jej nie lubi, to po 2-3 próbach w miesiącu może się skusić i zacząć jeść. Marchewki są tanie, więc można sobie na to pozwolić. Moje chomiki nie lubiły brokułu. Zawsze omijały go z daleka. Po 2 miesiącach okazało się, że jednak chomiki polubiły brokuł i wcinały go od razu (:

Można też spróbować zetrzeć na tarce o grubych oczkach trochę marchewki i jabłka, i wymieszać to. Chomik wtedy też może łatwiej się do tego przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam.

Przed chwilą kupiłem sobie klatkę, z rurkami umożliwiającymi przemieszczanie się pomiędzy piętrami rotfl . Tylko chomik nie chce po nich chodzić :kwasny: . Jak go włożyłem na pięterko z jedzeniem, tak nie chce wyjść ani zejść :beczy: . Oto fotka klatki z chomiczkiem w miseczce :

Dołączona grafika

Proszę o pomoc!!! Jak nauczyć chodzić chomika po tych rurkach? :??: A może on sam to musi odkryć??!! :mysli: POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój pierwszy chomik syryjski nie umiał zejść z pięterka - może sama z czasem się nauczy.

kula :o ma zastępować kołowrotek ?

a dałoby się ją jakoś wyjąc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo...Twój chomik to roborek czyli odstepy miedzy pretami nie mogą bym wieksze niz.... Chyba 0.8 mm .....Rury moga mu sie nie podobać...Moze sie boi...Daj mu troszkę czasu i nie zmuszaj go

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe, Twój chomiczek to chyba dżungarek, a nie roborek :P

obawiam się, że na razie te rury sa dla niego z strome.. :/ jest malutki.. a chomiczki wola klatki raczej w poziomie i duże... duże i płaskie. To w końcu zwierzęta naziemne (i podziemne ;) ).

PS. daj chomiczkowi trociny, a nie ten paskudny żwirek :P w żwirku nie może kopać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Puki co, może się bać. Więc najlepiej daj mu jedzonko, domek na parter. Kiedy już się oswoi z nowym mieszkankiem, zacznie chodzić w tych rurkach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rurki są zbyt strome, klatka niestety za mała, żwirek jest bee... Nasyp normalne trociny, jak chomik ma w tym kopać?

Czemu kupiłeś taką małą klateczkę, skoro czytasz już od paru dni o chomikach?

Szkoda pieniędzy...

Tak na przyszłość...- tak wyglądają dobre klatki:

http://www.das-hamsterforum.de/thread.p ... adid=61235

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rurki są zbyt strome, klatka niestety za mała, żwirek jest bee... Nasyp normalne trociny, jak chomik ma w tym kopać?

Czemu kupiłeś taką małą klateczkę, skoro czytasz już od paru dni o chomikach?

Szkoda pieniędzy...

Tak na przyszłość...- tak wyglądają dobre klatki:

http://www.das-hamsterforum.de/thread.p ... adid=61235

Kupiłem ją za 200 zł i jest 2 razy większą niż te co podałeś . To nie jest żwirek. To jest ściółka pochłaniająca mocz i tłumiąca zapachy stolca. Chomik chodzi po niej bez problemów. Łatwa chomikuje pod nią jedzenie. A wogóle nie pytałem czy za mała.

// Edycja ---------------------------

Jakoś mój kopał w trocinach jak mu się strasznie nudziło, a ta klatka zapewnia mu wiele atrakcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahahaha! Kupiłem ją za 200 zł i jest 3 razy większą niż te co podałeś XD.

Mój drogi, cena nie gra roli...można kupić beznadziejną klatkę za 200 zł, albo super klatkę za 50 zł na promocji ;) Więc...nie patrz na cenę, tylko na wymiary ;d Napisałeś, że ta klatka jest większa...nie prawda...chomiki zdecydowanie wolą biegać, niż się wspinać. Klatka nie powinna być wysoka, tylko o dużej powierzchni. A co do rur...jest jeszcze młody, sam odkryje jak z nich korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi