Skocz do zawartości
Kszak

Odmiany barwne u chomików syryjskich - pomagamy określić

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj mam nowego chomika, gatunek syryski
Ma czarne oczy,shorthair (krótkie włosy) i jest cały biały, tylko główkę ma lekko kremową.

Ktoś mi może powiedzieć, jaką to odmiana barwna? (w sensie nazwa)
White..?
Nie mam zdjęcia na chwilę obecną

_______

Połączyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej zdjęcie by sie przydało, żeby coś stwierdzić :)
A chomiczek z adopcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O.o brak możliwości adopcji? to tu mało chomików do adopcji jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrozumiem ludzi, adopcja nie, ale z zoologa to proszę bardzo. Nie oceniam Ciebie, a ogólna mentalność, która mnie załamuje.

a co do tematu - poczekamy na zdjęcie i wtedy określimy, na razie daj chomiczkowi spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma czarne oczy, shorthair (krótkie włosy) i jest cały biały, tylko główkę ma lekko kremową.

To może być cream banded, ale bez zdjęcia to wróżenie z fusów :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

38f562577ccfa8d8med.jpg

Black banded... a może dominant spot z moim białym brzuszkiem, którego do zdjęć nie lubię pokazywać?
pomóżcie mi, bo już sam nie wiem, jaką mam odmianę barwną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

banded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Rysia. Zdjęcie poniżej. Malotka, od wczoraj w domu. Śmiem twierdzić, że sierściuch ma troszkę dłuższe futerko :)

pow8ujpepijc_t.jpg

drjaip9vl9nn_t.jpg

Aktualnie śpi w łupinie kokosa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiadając na Twoje pytanie, śmiem podejrzewać, iż Rysiu to Cinnamon banded lh ( - long haired, długowłosy)

Co do warunków - owszem, nie są one odpowiednie dla jego poprawnego rozwoju.
Proszę, spójrz tutaj - tu wiele o wymaganiach i odpowiednich klatkach dla chomików: https://www.facebook.com/notes/chomicza-dzielnica/o-lokum-s%C5%82%C3%B3w-kilka-wi%C4%99cej-/514943972033151

Wiele inspiracji znajdziesz również tutaj - https://www.facebook.com/204482886407147/photos/?tab=album&album_id=489117241277042

Zadbaj proszę o swojego maleńkiego przyjaciela :)

Edytowane przez Akalene

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam wielkiej rezydencji nie ma. Przemieściłem logistycznie zabudowę, jedzenie, pićku i kółko ma na górze, żeby miał motyw, aby iść do góry. W nocy ogarnął klatkę i teraz dokonuje niemalże teleportacji :D

Przy zakupie wydawała się ta klatka większa. Z czasem postaram się oczywiście zwiększyć mu obszar roboczy wybiegu ;)

P.S. Gdy byłem młodym człowiekiem, czyli jakieś ...15 lat temu miałem chomiczkę (rudzielec satynowy jak teraz tak sprawdzam), wówczas wybór klatek był mniejszy. Sama klatka również była mniejsza, dużo niższa, z malutkim półpięterkiem. Nie sądzę, aby chomik był mało rozwinięty, wręcz bardzo inteligentny. Bardzo lubił być na rękach (może dlatego, że klatka mała - motyw na szybkie oswojenie :D) i był bardzo przyjazdy dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki w ciągu doby pokonują kilka-kilkanaście kilometrów. Kiedy to sobie uświadomimy, myślenie o wielkości lokum zmienia się radykalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za odmiana?? Na pleckach też ma prześwity takie jak na główce ale mniej widoczne i na zdjęciach nie uchwycilo śmierć jest bardzo mieciutka 

IMG20190807190915.jpg

IMG20190807190711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi