Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No, to się rozumie! Border i "łowce" :D Pierwszy raz spotkanie czy już wcześniej coś było? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piękny z niego pies :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękujemy :)

Spotkanie pierwsze, akurat trafiliśmy na przeddzień zawodów pasterskich więc ludzi i piesków było sporo, jechaliśmy towarzysko ze znajomą z aussie,  Muffin miał jedno wejście ale nie zaskoczył,taki z niego pastuch :D

Mamy spróbować za jakiś czas,może jest jeszcze za mały, a może jego instynkt pasterski zaczął i zakończy się na gonieniu wron na polu ;)

Z boku całość naprawdę robi wrażenie i myślę,że się wkręciłam na tyle,żeby nie odpuszczać i próbować za 2-3miesiące znowu, pies za to najadł się owczych kup i zwymiotował nimi w samochodzie, no ale usłyszałam,że to pies pasterski i musi jeść kupy, akurat :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta.. wycieczki z psami i kupy  - skądś to znam :P Suńka jest maniaczką pod względem tarzania się w różnych świństwach w lesie. Na szczęście, od jakiś 2-3 lat chyba uznała, że jest już za stara na takie harce (cóż.. ma 14 lat, więc czas najwyższy dorosnąć do pewnych rzeczy xD).

Dawaj znać jak Wam idzie :) Jestem mega ciekawa! Obserwowałam pracę Australian Cattle Dog'ów na rajdzie konnym i też byłam pod wrażeniem (tylko one koni "pilnowały"). Fajny motyw jak konie są na drugim końcu pastwiska i nie chce Ci się iść taki kawał po stado (które niekoniecznie chce konczyć sjestę).. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muffinkowy filmiczek, od marca do dzisiaj :)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WSPANIAŁE! CUDOWNE! FANTASTYCZNE!! :wub:

Jestem wielka fanką! Niesamowite postępy robicie :excl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudowny pies, jestem pod ogromnym wrażeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale super! Tez tak chce ale nawet nie wiem jak sie za to zabrac :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pieseł taki groźny

DSC_0709-003.JPG

a na upały dostał mu się basenik :D

DSC_0633-010.JPG

DSC_0531-039.JPG

DSC_0533-044.JPG

DSC_0451-059.JPG

Edytowane przez Agata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jego mina w kagańcu.. :D Jazz robi identyczną jak widzi szelki - nie lubi zakładania i robi biedną minę, ale tylko do czasu aż nie wyjdziemy na dwór :)

Się urosło. Gdzie ta kulka na krótkich łapkach, no gdzie?! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piękny, uwielbiam! <3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wklejam tylko te przyzwoite zdjęcia, gdybym Wam pokazała jak nosi ogon to byście zmieniły zdanie co do jego wyglądu,za ten ogon to najbardziej go nie lubię :D

dziękujemy za wizyty, Muffin pewnie obrósł by jeszcze bardziej podszerstkiem gdyby rozumiał jak ładnie o nim mówią, nawet mama ostatnio pochwaliła,że już się grzeczniejszy zrobił jednak wobec tego poszedł zmasakrować jej balsam do opalania, a ja zaczęłam obawiać się października i przeprowadzki z peryferii do stolicy - jak to to durne się tam odnajdzie? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż jak nosi ogon! Powiedziałaś, to pokazuj, a nie.. :P

Wiesz.. jakoś będzie musiał. Pewnie wynagrodzi Ci to w rozrabianiu.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż jak nosi ogon! Powiedziałaś, to pokazuj, a nie.. :P

no cóż.. :ph34r:

DSC_0628-005.JPG

nosi tak najczęściej i widzę,że to w momentach kiedy jest szczęśliwy, 100% wyluzowany, czuje się pewnie, w sytuacjach nieco stresujących,w nowych miejscach lub np w centrum gdzie trochę go wszystko przytłacza nosi ładnie przy sobie(nie podkula,bo podkula wtedy kiedy się boi,jednocześnie tuli uszy i tego unikamy jak ognia - ogon przy sobie to tak jak powinny nosić borderki http://www.hundeseite.de/wp-content/uploads/2009/02/border-collie2.jpg ) ale teraz widzę,że w googlach żaden border nie nosi na plecach więc może to jeszcze taki szczenięcy nawyk, a ofutrzony ogon zejdzie mu na dół :)

DSC_1380-013.JPG

z zadartym ogonem nie miałby szans na wystawach,bo to wada,w dodatku ma francuza - dlatego już wiem,dlaczego przyszłym handlerom poleca się brać starsze szczeniaki - z takiego malucha,który zapowiada się fajnie naprawdę wszystko może wyrosnąć i w tym okresie szalonego wzrostu (a bordery mają typowe dla siebie etapy wzrostu, wszystko rośnie w nierównym tempie)

niemniej aussie Eska nosi ogon tak samo i u niej w ogóle mnie to nie razi,a nawet bym powiedziała,że jest w porząsiu, u niego wygląda to strasznie,bo ogon ma jeszcze łysy dlatego nie wierzę w to co mówię,ale czekam aż mu obrośnie - bo mogę liczyć na to,że razem z dodatkowym futrem przestanie go unosić,ale skoro w ferworze szczęścia tak robi no to niech ma i codziennie :D

DSC_0312-289.JPG

ale nie oszukujmy się - było gorzej :D

DSC_0314-118.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tam, oj tam, nie jest aż tak źle :D p prostu szczęśliwy pies ;)

U wielu zwierzaków jest tak, że jeszcze wszystkiego za młodu nie widać i trudno ocenić. Widać pewne cechy ogólne budowy i ogólne charakteru. Ale tych detali które dla hodowli są ważne - to już nie. Trzeba oglądać dokładnie rodziców, wprawiać oko by wypatrzeć zalety maluchów i po trochu liczyć na łut szczęścia - bo nie zawsze można czekać aż zwierz podrośnie by się zastanowić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muffin :wub:  Piękny pies :) Filmik jak dla mnie za krótki mogłabym oglądać godzinami :wub:  Trzymam kciuki za dalsze sukcesy :)

Edytowane przez edzka1989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muffin kończy już 7 miesięcy, zaczyna dojrzewać,bo nie mogę dogadać się z jego mózgiem :P

pamiętacie to zdjęcie? :D

DSC_2457-033.JPG

DSC_1138-018.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie urósł :)

Wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów w sporcie! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cudny! więcej, więcej zdjęć! proszę!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi