Skocz do zawartości

Nowe oblicze targów Pet Fair


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


Tegoroczna edycja targów zoologicznych Pet Fair 2011 w Łodzi, zaplanowana na 20−22 maja, będzie zupełnie inna od wcześniejszych. Organizatorzy postawią na dialog, edukację i rywalizację. Pierwsze Forum Handlu Zoologicznego BestPetShop oraz Konkurs na Produkt Innowacyjny dla Pet Biznesu 2011 to tylko dwa z nowych mocnych punktów programu targów, wspierających biznesową formułę wydarzenia.

Tak znaczące zmiany i uatrakcyjnienie formuły łódzkiej imprezy to cel wspólnej inicjatywy zarządów spółek Międzynarodowe Targi Łódzkie – organizatora Pet Fair i Pet Media – wydawcy magazynu dla pet biznesu Pet Market, patrona medialnego imprezy. − Branża zoologiczna w Polsce zasługuje na profesjonalną imprezę targową. Często kilkudziesięcioletnia już obecność na polskim rynku rodzinnych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, do których zarządzania włącza się obecnie kolejne pokolenie, to najlepszy dowód na to, że nadszedł już czas podejmowania inicjatyw o charakterze jakościowym, sprzyjających szybszemu rozwojowi całej branży – mówi Andrzej Ceglarek, prezes zarządu Pet Media. − Chcemy, by nasza inicjatywa była milowym krokiem w kierunku popularyzacji branżowych wydarzeń, podczas których profesjonaliści spotykają się, by dyskutować o najważniejszych dla nich problemach i wymieniać się doświadczeniami czy wreszcie podejmować inicjatywy ułatwiające im realizację codziennych zawodowych obowiązków – dodaje Mirosław Pietrucha, prezes zarządu MTŁ. – Z myślą o edycji 2011 postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel – chcemy uczynić z Pet Fair imprezę kojarzoną z miejscem spotkań profesjonalistów pet biznesu – dodaje.

Forum Handlu Zoologicznego BestPetShop to bez wątpienia pionierska inicjatywa w polskiej zoologii. Zaplanowany w ramach Pet Fair na dwa dni program prelekcji został opracowany z myślą o właścicielach oraz kierownikach hurtowni i sklepów zoologicznych. Wśród prezentowanych tematów znajdą się m.in. zagadnienia związane z visual merchandisingiem, technikami wpływu na klienta, psychologią koloru czy też warsztaty poświęcone zawartości etykiet produktowych. Nie zabraknie również wystąpień związanych z obecnością w internecie – m.in. na temat e-commerce i social media. Kontekstem każdej prezentacji będzie handel zoologiczny. Wśród prelegentów będą dr n. wet. inż. Sybilla Berwid-Wójtowicz − Purina Trainer − Nutrition Specialist, dr Marek Borowiński – niezależny konsultant, doradca i szkoleniowiec, Przemysław Modrzewski – Google AdWords Seminar Leader i Michał Pawlik – Główny Analityk Nasza Klasa.

Drugą ważną inicjatywą, tym razem skierowaną do wystawców Międzynarodowych Targów Zoologicznych Pet Fair 2011, jest Konkurs na Produkt Innowacyjny dla Pet Biznesu 2011. − Inwestycje czynione przez producentów w innowacje produktowe, których tak wiele pojawia się każdego miesiąca na rynku, nie zawsze przynoszą sukces sprzedażowy produktu. Korzystając z dorobku międzynarodowych instytutów badawczych, od lat zajmujących się analizą szans rynkowego powodzenia innowacji produktowych, opracowaliśmy pięć kryteriów oceny innowacji, które może nie gwarantują natychmiastowego sukcesu na rynku, ale na pewno mu sprzyjają – wyjaśnia Mirosław Pietrucha. − Jeśli w produkcie wprowadza się zmiany lub tworzy się nowy, nie zawsze istota udoskonaleń jest widoczna dla nabywcy od razu. Konkurs to zaproszenie do zabawy w rywalizację i możliwość prezentacji znajomości swoich produktów oraz sprawdzian skuteczności przekazu skierowanego do ostatecznego nabywcy – wyjaśnia Andrzej Ceglarek.

Pet Fair to najstarsza i największa impreza wystawiennicza poświęcona tematyce zoologicznej w Polsce. Organizowane co dwa lata targi w Łodzi wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń branżowych, skupiając uwagę wystawców, odwiedzających oraz mediów.

Szczegółowych informacji dla firm na temat warunków prezentacji oferty podczas targów udziela pani Anna Kobierecka pod adresem a.kobierecka@mtl.lodz.pl bądź telefonicznie pod numerem 42- 638 62 76.

Szczegółowych informacji na temat Forum Handlu Zoologicznego BestPetShop oraz Konkursu na Produkt Innowacyjny dla Pet Biznesu 2011 udziela Iwona Chlewińska pod adresem i.chlewinska@mtl.lodz.pl bądź telefonicznie pod numerem 42- 638 62 85.

Program forum oraz regulamin konkursu wraz z dokumentami zgłoszeniowymi są również do pobrania na stronie organizatora targów pod adresem: http://www.mtl.lodz.pl/petfair

Informacja prasowa | Łódź, 07 lutego 2011Zapraszamy także do obejrzenia relacji filmowej z przedostatniej edycji targów PET FAIR, które odbyły się w dniach 1 - 3 czerwca 2007 (filmy są własnością vortalu E-chomik.eu)


\
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...