Skocz do zawartości

Alergia u chomików

Gość Mateusz210

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Moje chomiczki miały w swoim życiu dni chusteczkowe i Mimi nawet teraz mieszka w papierze toaletowym. Nigdy nic się nie stało :) 

Mój chomik też kicha od czasu do czasu.
zazwyczaj to jest czkawka, albo male kichnięcie, moj chomik tez to mial.A co chomika krisera to juz wszystk owiesz, jak juz bedziesz u weta to pazurki moze mu obciąc, tak będzie bezpieczniej :)
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

wydaje mi się, że to może być grzybica. Jeżeli tak powinnaś się skontaktować w wetem. Wejdź na http://www.e-chomik.pl/index.php?sekcja=g5dz4p2 i przeczytaj sobie opisy chorób...

Rozumiem, że nie masz pieniędzy. Ale idź wo weta i przedstaw mu swoją sytuację. Wiem, że to trudne ujawniać swoje "prawdziwe oblicze" przed obcym człowiekiem, ale przecież życie zwierzaka jest ważniejsze. Spytaj się, co możesz zrobić, abym jak najmniejszym kosztem, ale w dobry sposób wyleczyć chomika. Nie wstydź się. Pamiętaj, że to dla dobra pupila!!!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Moj chomiczek od zawsze mieszka w trotkach, czasem w sianku. Kiedys mial juz takie napady kichania, poszlam do weterynarza, dostal zastrzyk i wyzdrowial. A wczoraj znowu :( Moze sie przeziebil, ale nie wiem czemu :( Nie jst przeciez strasznie zimno, klatka na przeciagu nie stoi... Nie kicha reguarnie, caly czas, tylko co jakis czas, jak sie obudzi to ma takie napady, ze potrafi kichac 10 razy z rzedu. nie wie jak pmoc temu malenstwu :(

Odnośnik do odpowiedzi

mi też tak kichał mój GOguś byłam u weta zrobił zasztyk alergiczny i przeszło potem znow musiałam chodzić do weta on robił zastrzyki codziennie po jednym i tak przez 2 tyg i mu przeszło:) jest zdrowy jak ryba czasami se tam kichnie ale to tak raz na jakiś cxas:) a tak poza tym to moj chomik był alergikiem też na sianko.... twoj może być na trociny albo sianko kup następnym razem w innym zoologicznym ściółke z innej firmy :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 7 months later...

Mój chomik od kilku dni ciągle się drapię. Rzuca się po klatce, przewraca na plecy i się drapie. ;C Ponadto kicha. Co chwilę, zresztą drapie też się przez cały czas. ;C Przeczytałam, że to może od trocin. Moje trociny nie są ze sklepu tylko z zakładu stolarskiego. Najgorsze jest to, że przynajmniej przez następny tydzień nie będę mogła iść do weta. ;C Nawet nie będę w sklepie zoologicznym. Mam mu wyciągnąć wszystkie trociny? Czy zostawić? I czy może zdechnąć od czegoś takiego? ;C

P.S Najgorsi są moi rodzice, ponieważ uważają, że jak Misio sam się nie obroni to zdechnie i trudno... ;C

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co wiem nie wolno dawac chomikowi trocin stolarskich itp,tylko ze sklepu,one nie sa drogie,paczka 2 zl kosztuje.Sadze ze twoj chomik mogl dostac uczulenia od tych trocin.Wyrzuc trociny i wyłóż pomieszczenie chomikowi czyms co go nie bedzie gryzło na razie np chusteczkami lub recznikami papierowymi,ligniną jakąś,tylko bedzie trzeba mu ją czesto zmieniac bo bedzie mokra.A najlepiej to idz do sklepu zoologicznego po normalne trocinki }{ }{ Do weta bym jednak poszla na twoim miejscu.

Moj chomik ostatnio sie drapal i albo ma alergie na sianko albo ma pasozyty i wet mi dal kropelki ktore mialam mu na kark wcisnac i juz jest z nim troche lepiej,bo alergia moze sama nie przejsc.

Odnośnik do odpowiedzi

koniecznie wymień trociny. Jeśli to tylko uczulenie na trociny to na pewno nie zdechnie. Na razie zastąp te trociny czymś innym, jak napisała Johana, jeśli wciąż będzie się drapał, to koniecznie idź do weterynarza, bo wtedy to mogą być pasożyty. Aha, a jeśli już wymienisz trociny, a wciąż będzie się drapał to zanim pójdziesz do weterynarza zmień mu karmę, jeśli nie będziesz w zoologu żeby kupić inną to przez jeden dzień dawaj mu zrobioną przez Ciebie mieszankę (jeden dzień bez suchej karmy przeżyje :) ) , jeśli i to nie pomoże, to na 90% to pasożyty.

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, no ale przez następny tydzień na pewno nie pójdę do weta, bo jadę na zieloną szkołę ;C . Moja mama będzie mu dawać jedzonko i picie. Jeśli chodzi o karmę to nie sądzę. Daję mu tą sama od ponad miesiąca i przedtem nic się nie działo. To znaczy nigdy nie jadł czegoś takiego owalnego, długiego i takiego szaro-brązowego. Ale teraz też nie je. ;C Dałam mu dzisiaj strasznie malutko trocin i to jeszcze je wytrzepałam , tak żeby nie było w ogóle pyłu. Dałam mu kilka chusteczek. ;C Teraz śpi, a później zobaczę co się stanie.

Odnośnik do odpowiedzi

ja sadze ze to przez te trociny z zakładu stolarskiego co sama o nich napisałas!

Kiiedyś miałam świnke jak byłam mała i też jej dałam inne trociny niż z zoologicznego sklepu....zdechła! Weterynarz mi powiedział ze to przyczyną mogą byc trociny własnie inne niz z zoologicznego sklepu bo one są lakierowane często i zwierzątko dostaje uczulenia i potem moga być tego konsekwencje,więc ja bym takich trocin nie dawała.

Koszt trocin to nie jest duzy wydatek:2 zł :|

Odnośnik do odpowiedzi

bo moze byc na cos uczulony co ejst w karmie...tylko teraz badz tu mądry i żeby wiedzieć na co jest uczulony

przeważnie uczula słonecznik, żyto, orzeszki, rodzynki. Wiem bo sama tak miałam (czyt. mój chomik), wypadała mu wtedy sierść i bardzo sie drapał....

Lekarstwo proste - ograniczyć te części jedzonka do minimum, a na samym początku "leczenia" nie podawać wcale, później dopiero stopniowo. Zamienić je na owoce, warzywa, i ziółka (typu mlecz, babka, nagietek - bardzo dobry na sierść itd.) podając je częściej niż zwykle, dostarczą bowiem niezbędne witaminki i mikroelementy pozwalające na dojście chomika do zdrowia.

Oczywiście jak już mowa była takie drapanie ma też źródło w podłożu, więc wymienienie go jest bardzo ważne. I patrycja4, radziła bym jednak zmienić chomikowi dietę ( jak wyżej) i wyeliminować wymienione składniki z jego jedzenia, pół przyczyny drapania pewnie w nich tkwi.

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki,bardzo mi pomogła twoja notatka }{ sprobuje ją zastosować,twojąradę,tylko jak tak patrze jak mu wygrzebie z pokarmu to na co moze byc uczulony to prawie nic mu tan nie zostanie....ale może to pomoże }{

A twój chomik przestał sie po tym drapać i czy potem nie było problemów jak mu to znów było podawane??

Odnośnik do odpowiedzi

tzn. jak mu zabierzesz samo zboże zostanie mu jęczmień itd. - te zboża bardziej bezpieczne, co nie powodują takich reakcji, a co są mu potrzebne....Dostanie za to warzywka i owoce z zieleninką, a ich składniki go wzmocnią.

Yhm, chomik przestał się drapać, ale pamiętaj,że po zmianie jego diety nie minie mu to za 3 dni....dość długo to stosowałam, tzn. tak ok.2 do 2,5 tygodni dokładnie już nie pamiętam....Później problemów nie miałam, bo jak już pisałam pomalutku mu trzeba je podawać, dozować w zasadzie. Jak już widzisz poprawy, chomik już bardzo malutko się drapie, zanika mu już ten odruch (przeważnie tak na koniec tego leczenia) wtedy możesz zacząć podawać mu zboże tak po kilka ziarenek. Z każdym dniem zwiększasz o troszeczkę, aż po kilku dojdziesz do porcji,którą zawsze jadł ( tak w przybliżeniu oczywiście). Ze słonecznikami i orzechami to samo, choć wiadomo tu np. jeden słonecznik raz na trzy dni, później dwa....wiadomo bez przesady, ale znowu nie zabierajmy mu ich całkowicie. Zawsze umiar trzeba zachować, aby nie powrócić znowu do takiej sytuacji,że chomik się drapie. Nie zapominaj przy tym o podawaniu warzyw, owoców i ziółek, choć już na koniec, gdy chomik się nie drapie zmniejsza się ich ilość.

Mojemu chomikowi to pomogło, sierść przestała mu wypadać, nie drapał się. Skutki były tym bardziej pozytywne, bo z przerzedzonego,bez "życia" futerka, zrobiło się gęste, lśniące futro.

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki:o)
no ale zboże to w sumie pojęcie ktre się używa na ogół więc czasem nie bardzo rozumiem co z tych rzeczy trzeba mu odłożyć bo np na pszenice,żyto,owies itp mówi się ogólem zboże.No ale po prostu dam mu płatki jęczmienne }{

dziś zostały mu zakupione:

1.płatki jęczmienne
2.suszona marchewka z Zozoli
3.mieszanka z Herbal Pets gdzie ejst nagietek babka itp
4.ma tez jakies witaminki uodparniające i wzmacniające
5.i napój witaminowy
6.i chipsy jabłkowe

Odnośnik do odpowiedzi