Skocz do zawartości

Alergia u chomików

Gość Mateusz210

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Moje chomiczki miały w swoim życiu dni chusteczkowe i Mimi nawet teraz mieszka w papierze toaletowym. Nigdy nic się nie stało :) 

moze jest przeziebiony? Moja Pysia kicha wiele razy w ciagu dnia, ale to nie choroba!!! Ona po prostu se fuka:) takie robi smieszne fuk - fuk:):):) robi to wtedy kiedy sie budzi albo zobaczy cos nowego w klatce albo czasami fuka na moja reke:) ona jest taka slodziutka:))))))))) a wracajac do tematu to warto udac sie do weta - on powie czy naprawde chomik jest chory

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

NIedawno dostałam chomika przedtem miala go moja kolezanka ale ona juz go nie chciała żal mi go było, a juz od dawna chciałam mieć chomika i zauwazyłam ze dziwnie kicha tak jak by cos go kręciło w nosku czy to jakaś choroba odpiszcie prosze boje się ze to jakaś choroba..... :down: :*(: :*(:

Odnośnik do odpowiedzi

Oprocz uczulenia, moze sie zdarzyc, ze zaczna kichac, bo cos im przeszkadza. Chomiki chodza z noskiem "przy ziemi", tak wiec czesto jakis pylek czy nawet sianko, moze je podraznic.

U mnie Hermes kicha bardzo czesto- nie jest to tyle uczulenie, co pewien rodzaj "nadwrazliwosci"- bo nawet na ligninie znajdzie jakas niteczke, ktora mu przeszkadza.

Jednak, gdyby Zuzia zaczela czesciej kichac- moze to oznacza, ze jest uczulona- wtedy najlepiej jest jej usunac trociny/ sianko, zostawic na ligninie i zobaczyc, czy przejdzie w ciagu kilku dni. Jak nie- to do weta, bo moze to byc przeziebienie.

Ale twoja chomiczka widac czuje sie dobrze i tylko czasem "poprychuje";P

Daj jeszcze znac, co u ciebie i Zuzi:)

Odnośnik do odpowiedzi

Dzia..za rade dobry pomysł z tym siankiem teraz jak skończą mi się trociny to kupie sianko bo wiesz....ja trocin nie kupuje bo obok mnie koledzy mojego taty prowadzą zakład stolarski i zostawiają mi zawsze trochę czystszych trocin dla Zuzi więc zawsze cos tam może się znaleźć co może jej przeszkodzić i dlatego wydaje dziwne dźwięki

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Po pierwsze: Skąd nabyłeś sianko?

Po drugie: Z jakiej firmy ono jest?

Po trzecie: Polecam sianko Zuzali (Herbal Pets jeszcze nie próbowałam, ale z tego co twierdzi Śliwa, na pewno jest dobre :)... ja też tak myślę)

Po czwarte: Możliwe jest uczulenie, bo mój chomiś miał takie objawy

Po piąte: Uważąj na obce sianko, bo mój śp. Eni, miał przez nie pasożyty!

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, Damian, to możliwe. Chomiki tak samo jak ludzie mogą być uczulone na różne rzeczy.

Z tego, co wiem (a wiem naprawdę niewiele) alergi uchomików wyleczyć nie można. Można za to zapobiegać kichaniu i (późniejszemu) ropieniu oczek.

Najprostszym wyjściem byłoby zaprzestanie podawania chomikowi siana. Może on być uczulony na nie w ogóle, albo tylko na poszczegółne siana.

Chociaż... gdzieś słyszałam o sianku dla chomików z alergią. Musiałbyś się rozejrzeć po miejscowych zoologach i po tych internetowych.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Gangsta troche kicha i znikło mu troche sierści na nosie ...ma ostre pazury moze mu znikła sierść jak się myje to mu te pazury zdrapują sierść na nosku hmmm ? czytałem niedawno może dawno xP w jakimś temacie o obcinaniu paznokci tylko się boje bo chomik to takie mini mini storzonko co poradzicie ?Odpowiedzcie PLS

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik też kicha od czasu do czasu.

No chyba,że Twój cały czas/ co chwilę....

A ten zanik futerka na noski być może jest kwestią drapania.

Choć wydaje mi się, że może Twój chomik ma alergię.

Dałeś mu ostatnio coś nowego czego wczęśniej nigdy nie jadł??

a tu jest coś o pazurkach ---> http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic.php?t=120

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic.php?t=570 <--tu i wyżej podałam linki odnośnie PAZURKÓW.

A tu są objawy, które ma Twój chomik mni. kichanie i utrata sierści.

Alergia

Chomik może być uczulony na trociny z niektórych gatunków drewna używane jako w ściółka, pożywienie wysokoenergetyczne jak owies, zboża i kukurydza, materiał na gniazdo, środki do czyszczenia klatki czy kurz. Objawami są problemy z oddychaniem, wysypka skórna, intensywne drapanie, kichanie, łzawienie oczu, utrata sierści, podrażnienie łap lub objawy żołądkowe.

Leczenie: Jeżeli chomik ma jednocześnie kilka objawów alergicznych należy go zawieźć do weterynarza. Konieczne jest ustalenie przyczyny alergii. Trociny można zastąpić tymczasowo gazetą bądź innymi trocinami albo kupić w sklepie zoologicznym watę dla chomików, zastosować przez kilka dni dietę z psich ciastek, kupić suchary albo inny pokarm niż dotychczas jadł nasz chomik. Warto zmienić również pomieszczenie. Jeżeli znalezione źródło alergii zostanie usunięte, chomik bardzo szybko powraca do zdrowia.

Więcej o chorobach na stronie --> http://www.e-chomik.pl/index.php?sekcja=g5dz4p2

Odnośnik do odpowiedzi