Skocz do zawartości
Magda

Domek dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

C i D . Ponieważ C to taka odrazu zabawa dla chomika i ładny domek a D to zwykły prosty domek (sam taki mam :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi się podoba 'B'. Bardzo ładny =) Ale chyba dla dżungara, bo syryjskiemu nie będzie wygodnie --> za mały ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym miała w sklepie wybierać spośród tych domków, to bym wybrała F.

Po pierwsze, jest plastikowy, i nie ma obawy, że coś będzie gniło, śmierdziało, czy coś w tym stylu :P

Po drugie to, że jest zawieszony na klatce na pewnej wysokości i ma drabinkę to dodatkowa rozrywka dla chomika.

I po trzecie taki domek byłby odpowiedni do małych klatek, na przykład pod nim można jeszcze umieścić chociażby miseczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten B jest ładny, ale dla karłowatych chomików. Mi się C i E podobają =) F jest dobry, ale dla wysokiej klatki, bo chyba w takiej niskiej by się nie zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten z uszkami jest najlepszy. Mile gniazdko, w którym mógłby sie poczuc bezpiecznie. Do zabawy ma inne rzeczy - omek jest do spania i chomikowania jedzenia. Porcelanowe domki maja ten plus, że nie gniją, chomik ich nie przegryzie i można je wyparzyć w gorącej wodzie. Najlepiej aby domek byl nieprzezroczysty. Takie jest moje zdanie. Ale czy chomik uważa tak samo tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tych przeźroczystych to dla ciebie dobrze bo widzisz co chomik robi. Ale niektóre chomiki sie nauczyły spać w dzien i ciężko by mu sie w takim domku spało bo by mu było za jasno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nauczyły spać się w dzień?? Przecież chomiki ŚPIĄ w dzień. Chyba, że ktoś je przestawi, a nie sądzę, aby było to łatwe...

Ja też uważam, że przezroczysty to zły pomysł. Jak pisze Tabalugi chomiki lubię mieć ciemno gdy śpią. Ja sobie wymyśliłam ekstra domek, ale takiego jeszcze nigdzie nie spotkałam ;P Najbardzie to chodzi o klapkę. Ale takich nigdzie nie ma ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeźroczyste takie sobie. Naruszają jakby 'prywatność chomika'. Jak tutaj TaBaLuGi napisał no i ja tak uważam, chomiki lubia mieć ciemność, tak jak i my, kiedy śpimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

C i D mi się podobają. D jest praktyczny i podobny ma Pusia ale fajny jest C taki...fikuśny :) I chomcio ma radochę ;;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież w tym domku z uszami nawet jedzienie się nie zmieści ledwie on sam! Uważam żedomek z drewna najlpeszy bo naturaly, ładnie pachnie i jest praktyczny.... I nie przesiąka!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorianne

Mój chomik dostał niedawno nowy domek, przytulny, wykonany z trawy i sianka. Poprzedni był stary i plastikowy, dlatego sprawiłam mu nowy. Ale wredziuś nie chce się zbliżać do nowej kwatery i śpi w kącie. Można go jakoś namówić aby spał w gniazdku?

Dodaję, że to już starszawy chomiczek i dużo przebywał bez obecności człowiek, więc nie cieszy się na mój widok tak jak powinien :lip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm. Trudno będzie. Ewentualnie możesz mu tam włożyć coś dobrego do jedzenia.

A mam małe pytanko - czemu tyle przebywał bez człowieka? xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz spróbować, to włóż mu stare gniazdo do nowego domku. Ale chomik powinien sam zdecydować gdzie śpi. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorianne

Hmm. Trudno będzie. Ewentualnie możesz mu tam włożyć coś dobrego do jedzenia.

A mam małe pytanko - czemu tyle przebywał bez człowieka? xD

Został przygarnięty ze szkoły, gdzie w czasie przerw podawano mu jedynie jedzenie. Wychodzi najczęściej w nocy, więc wątpię, żeby ktoś na przerwach go wyciągał.

Z wkładaniem gniazdka do domku już próbowałam, ale i tak ma to gdzieś :[ Może spróbować kupić drewniany domek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że warto spróbować z drewnianym domkiem ... lub jeśli masz możliwość, spróbuj wykombinować chatkę z kokosa (na forum jest sporo informacji jak ją wykonać)

... moje chomcie bardzo często wybierają na noclegownię kokosa, pomimo tego że mają jeszcze dwa dużo większe domki : drewniany i plastikowy :)

A czy Twój chomcio mając plastikowy domek także spał "w plenerze"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że już osoby, które się wypowiadały podały większość możliwych wypowiedzi, ja jeszcze zaproponuję położenie nowego mieszkanka w miejscu, w którym chomik teraz śpi, a także chciałam tylko ostrzec, że może być ciężko z umieszczeniem go w nowym domku. Ja chciałam mojego chomika 'przeprowadzić' do nowego domku, i leżały obok siebie domek nowy z siankiem i trocinami, i jego stary domek bez niczego. Gdzie spał? Oczywiście w pustym.

PS. U mnie metoda , którą Ci zaproponowałam nie podziałała, no ale może u Ciebie się uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, ze nie ma co na siłę gryzonia próbować wprowadzić do nowego domu.

jeśli mu tak odpowiada, bo np.w domku jets za goraco, to woli tak spać i sądzę, że zadne sposoby nie pomogą, a mogłoby być tak, że zrobi sie zimniej i kiedy kupisz drewniany, to wtedy się wprowadzi :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorianne

A czy Twój chomcio mając plastikowy domek także spał "w plenerze"?

Wtedy zawsze spał w tym plastikowym, ale dużo się naczytałam o wilgoci i obgryzaniu plastiku, że postanowiłam mu go zabrać.

Spróbuję kupić drewniany domek.

Tam gdzie śpi to raczej gniazdka nie usadowię, bo on się wciska pod kołowrotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupuj domku zanim nie sporóbujesz go dać na siłóe do niwego domku.!!!Drewniny może mu też nie spasować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ewcia, byłoby ci miło, gdyby ktoś cię tak wzął z twojego pokoju i przeprowadził gdzie indziej, zabierając ten twój stary? MI by nie było zbyt miło.

Skoro chce spać w starym, to niehc śpi. Moja Chomuśka obgryzała domki, piętra i nic jej nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale plastiku nie zjedzą przecież-a nie ma co go zmuszać. np. moje chomiki śpią tam, gdzie mają legowisko-robią same a domki-czasem w nich siedzą ale nie śpią. A gdzie będzie spał-to jego indywidualna decyzja i trzeba ją szanować :) A z czasem podejrzewam, że przekona się do nowego domku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorianne

Mi tam zależy tylko, żeby miał przytulnie, ciepło i żeby nic go nie przewiało. Jak nie zaakceptuje tego gniazdka to trudno.

ewcia1912, może jeszcze dać mu pasem w dupe jak nie będzie chciał tam spać? cens Nic ze zwierzętami nie można robić na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi