Skocz do zawartości
Magda

Domek dla chomika

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ty kombinujesz znowu? Co z tamtym domkiem, już przesikany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kombinuje:P Chce w podescie zrobic domek a jego obecny zabrac i w tamto miejsce zrobic cos do wspinaczki mojemu urwisowi :)

Dlatego chce sie poradzic jak byloby lepiej. Tunele oczywiscie zostaja- ewentualnie zlikwiduje jeden.

Wysokosc domku to tak na 12-13 cm starczy, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę nie mogę sobie wyobrazić co zamierzasz, pokaż fotki jak skończysz. 12-13 cm starczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to drugie to właściwie już masz o ile to jest tunel dokoła domku.

Ciekawe czy się chomik zainteresuje tym. U mnie np na bank Ridż by tego nie tknął, Drops też raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to tunel, z tym, że pod spodem mam aż 3 wejścia żeby nie zrobił sobie domku ale teraz myślę, że to trochę marnotrawstwo miejsca jak on tam prawie nie wchodzi. Lepiej żeby podest pełnił dwie role - domku i miejsca na kołowrotek/miski a wolną przestrzeń można zagospodarować na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedługo robię zakupy z Hipcia to pomyślałam, że może kupię ten zestaw drabinek i sznurków...http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-drabinka-do-zabawy-6274

Jestem w stu procentach pewna, że mój Milion omijałby takie ustrojstwo szerokim łukiem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo każdy chomik inny. Sama nie wiem czy mój będzie coś takiego używał. Ktoś pisał w dziale multimedia, że jego chomik chętnie korzysta.

A jakie macie jeszcze zabawki z których chomiki chętnie korzystają ? (oprócz piaskownicy, hamaka ). 

Kokos też już stał się bezużyteczny, bo za mały :( Może jakiś słoik z trocinami, bo Bąbel lubi kopać :P Chciałabym aby mój się czymś zajął i chętniej siedział w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Domek do kąta dla niewielkich gryzoni jak myszki, chomiki karłowate i lemingi. Wymiary: 21,5x24,5x11cm" - zwykły zeszyt ma wymiary około 22 cm, możesz wsadzić kartkę do klatki/terrarium i zobaczyć sobie, ile mniej więcej domek zajmie. Im większy domek, tym lepiej dla chomika - więcej miejsca na spiżarnię, toaletę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie najlepiej sprawują się domki około 40x25cm. Nie chcę się tu reklamować (bo takie robię :P ), ale mając naście chomików w domu, wyrobiłam sobie już zdanie na temat wielkości i przydatności domków. W tych większych jest miejsce na spiżarnię, sypialnię a nawet toaletę. Domek musi mieć wentylację, nie tylko jeden otwór do wejścia, jeśli są okna, nie mogą być zbyt małe, bo chomik i tak będzie próbował się w nie wcisnąć i może się udusić, zabezpieczenie krzyżakami niewiele daje bo i tak najczęściej są one zjedzone w pierwszej kolejności. Obecnie klatki/akwaria mamy już na tyle duże, że spory domek nie robi problemu, nie zagraca. Nie ma w sumie sensu ubierać się w coś mini, jeśli mamy na tyle miejsca aby domek stanął a w dodatku robił za pięterko w klatce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też właśnie stwierdziłam, że jednak w domku powinno być miejsce na toaletkę, tylko wtedy otwierany daszek by się przydał, żeby nie trzeba było domku całego wyjmować, w celu sprzątnięcia w toaletce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, tylko wtedy trzeba robić te cuda niewidy z zabezpieczaniem kątka na sikanie. U mnie domki mojej produkcji 20 na 20, wys 13 czy 15 wydawały mi się ogromne, w porównaniu z typowymi domkami chomiczymi jakie miałam przedtem. Właśnie nie planowałam większych bo myślałam naiwnie że taka wielkość domku skłoni chomery do wyjścia za potrzebą. Ale nie skłania. Więc następne domki zrobię właśnie takie gigantyczne jak u Motusy albo nie wiem co - 10 na 20??? Myślałam że chomiki będą chętnie spać w tunelach sklejkowych 30 na 10 ale jak na razie ani Forest ani Drops ani Ridż nie chcieli w nich spać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie im większy, tym lepszy, ale jeśli ma zajmować pół klatki, to bez sensu. A terra 60x30cm jest za małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lidek przecież od paru dni bardzo intensywnie piszesz na forum, na pewno już wiele razy czytałaś o wymaganiach klatkowych, miałaś różne pomysły na klatki. Jeżeli z tego wszystkiego chomik skończy w akwarium 60 na 30 to będzie bardzo słabo :( Akwarium w takich wymiarach to porażka, tym bardziej że to nie klatka, tu nie zainstalujesz nie wiadomo ile pięterek i chomik nie ma możliwości się wspinać więc jego ruchy na takiej przestrzeni są mocno ograniczone. Jeżeli masz kupować chomika do takich warunków to lepiej w ogóle nie kupuj i go nie męcz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam, że też się wnerwiłam Twoim postem. Po tym całym czasie, kiedy tu jesteś i zadajesz pytania, nie uważasz że ta wielkość nie jest odpowiednia dla chomika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy używany domek nadaje się dla innego chomika ? Po umyciu i wysuszeniu- mam na myśli ten duży domek, wyłożony mozaiką. Czy jednak chomik wyczuje zapach poprzedniego i będzie to wpływało negatywnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie wieeeem, ja bym nie dała, bo to jednak miejsce najbardziej nasiąknięte zapachem, moczem i nie tylko, nie sądzę żeby się dało tego zapachu pozbyć. Inne drewniane rzeczy wymieniam między chomikami ale one nie są tak bardzo używane przez chomika jak domek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dałam Tosi domek po Woozie, ale wcześniej wyparzał się w piekarniku i prawie pół roku stał 'luzem' na szafie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy domek o wymiarach 39x22 cm będzie już za duży dla chomiczka ? Chciałabym Toffince zrobić domek a na dachu pięterko.

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie istnieje pojęcie za dużego domku. Tylko czym większy zrobisz tym bardziej będzie żal wyrzucać jak sobie zrobi szalet miejski w kątku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ona i tak sika w domku....niestety;p na razie sprzatam toalete i susze suszarka. Mam nadzieje,ze tak szybko nie zniszcza, lenie jedne. Jakby bylo malo miejsca na znalezienie innego miejsca:/

Myslalam aby zrobic podnoszony dach, latwiej sprzatac i wyjmowac np. jedzenie czy bobki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi